Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla Azerbaycan uçak biletini satın al. Kredi kartına taksit ve ücretsiz rezervasyon hizmeti. Azerbaycan Havayolları yetkili satış acentası.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Azerbaycan Uçak Bileti

Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti

Traveland Sizler İçin Azerbaycan'a Uçuş gerçekleştiren tüm havayolu firmalarını karşılaştırır ve en uygun, kampanyalı uçak biletini sizlere sunar. En uygun ve kampanyalı fiyatlarla Azerbaycan biletinizi satın almak için hemen bizleri arayınız. Uygun ve ucuz fiyatla uçmanın konforunu yaşayın.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Azerbaycan Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.

Yukarıda telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın. Firmamız Azal Azerbaycan Hava Yolları Yetkili Satış Acentasıdır.

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.

Azerbaycan Hakkında

Azerbaycan Kafkaslar’ın güneyinde, Hazar Denizi kıyısında içeriyor ve resmi adı azcaərbaycan Respublikası. Türkiye şeklinde Avrupa ve Asya’nın içinde kalan Azerbaycan, kimi zaman Asya bazen de Avrupa ülkesi olarak kabul ediliyor. Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin kuzeyinde Ermenistan, güneyinde İran var ve Türkiye ile de kısa bir sınırı bulunuyor. Azerbaycan zamanı zenginliği, bize benzeyen fakat değişiklıkları da olan kültürü, leziz yemekleri, uygun fiyatları, kardeşçe ve yardımsever halkıyla Türkler için gezmeye kıymet bir ülke.

Azerbaycan zengin bir kültüre sahip. Çoğunluğu Müslüman olan ülkeler içinde opera ve tiyatronun ilk geliştiği ülke olan Azerbaycan, caz (jazz) sevgisinin yaygın olduğu bir ülke. Vaqif Mustafazade, Aziza Mustafazade, Hacıbaba Huseyinov, Enver Sadiqov benzer biçimde önde gelen caz müzisyenlerine haiz Azerbaycan’ın başkentinde her yıl meydana getirilen Bakü Caz Festivali, biroldukça ülkeden sanatçı ve caz tutkununu çekiyor.

Azerbaycan yiyecekleri bolca oranda mevsim sebzeleri ve yeşillik ihtiva eder. Nane, kişniş, dereotu, fesleğen, maydanoz, tarhun, pırasa, kekik, frenk soğanı, mercanköşk, taze soğan benzer biçimde taze otlar (goy) çok yaygın tüketilir ve ana yiyeceklere birlikte rol alır. En çok koyun ve dana eti yenir. Pilav (plov) çok önemli bir yemek ve safranlısı benzer biçimde biroldukça çeşidi yapılır. Azeri mutfağında safranlı yapılan 50 çeşit yemek var. Azeriler yoğurt (qatik), peynir (pendir), ekmek (çorek), salata (salat) severler.

Azerbaycan’da gezilecek bölgeler
Bakü (Bakı)
Azerbaycan’ın başkenti ve Kafkasların en büyük kenti Bakü‘nün nüfusu 2 milyonun üzerinde. Bakü’yü üç bölgeye ayırabiliriz: tarihi yerlerin olduğu eski kent kısaca İçeri Şehir (İçəri Şəhər), Sovyetler döneminde inşa edilen kısım ve çağdaş Bakü. Bakü’nün merkezini yürüyerek gezebilirsiniz. Metro, minibüs ve otobüsle 0.20 Manata şehir içi ulaşım mümkün. Bakü’de gezilecek-görülecek yerler arasında Kız Kulesi (Gız Qalası), Şirvan Şah Sarayı, Taza Pir Camii, Şehitler Yolu, Devlet Sanat Müzesi, Nizami Azerbaycan Edebiyat Müzesi, Halı Müzesi, Rus Kilisesi, Rostropovich Müzesi, TV Kulesi, Bakü Filarmoni Binası, Nariman Narimanov Evi Müzesi, El Yazmaları Müzesi, Dom Sovyet, Tagiyev Tarih Müzesi, Bakü Bulvarı, Nizami Caddesi, Havuzlu Meydan, Ermeni Kilisesi’ni sayabiliriz.

Gence (Ganja)
Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti Gence’de Şah Abbas Kervansarayı, Juma Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi, Kafkas Arnavut (Alban) Kilisesi var. Selçuk İmparatorluğu döneminde Gence’de yaşayan Nizami Gencevi (Nizami Gəncəvi) Leyla ile Mecnun ve öteki önemli eserlerini Farsça yazdı ve burada bir anıt gömütı var.

Şeki (Şəki)
Büyük Kafkas Dağları’nın eteklerinde yer alan Şeki , Han Sarayı, Kervansarayı, İpek Yolu tarihi, arkadaş canlısı halkıyla görülmeye değer bir kasaba.

Gobustan (Qobustan) milli Parkı
Ülkenin önemli zamanı yerlerinden biri olan Bakü’ye 64 km uzaklıktaki Gobustan’da antik mağaralar, kalıntılar, çamur volkanları ve grizu kayası oluşumları var. Bölgedeki dağlar Büyüktaş, Küçüktaş, Jıngırdağ ve Yazılı Tepe devletin koruması altında. Çok eski kaya oymalarının çokluğu ve kalitesi sebebiyle “olağanüstü evrensel kıymet” olarak kabul edilerek UNESCO Dünya Mirası listesi’ne alındı. Gobustan’daki kaya oyma ve resimleri tarih öncesi ortaçağ dönemlerindeki avcılık, yaşam, hayvanlar ve nebat örtüsü hakkında önemli bilgiler veriyor.

Naftalan
Naftalan bir sağlık turizmi merkezi. Naftalan’ın adının kökeni olan petrol türevi koyu renkli ve kıvamlı neft, kemik-kas, sinir, damar hastalıkları, deri hastalıkları, üroloji hastalıklarının ve kısırlığın tedavisinde fazlaca etkili bir madde olarak biliniyor. Buradaki “sanatoryum” denen oteller tedavi ve dinlenmeye gelenlere tam barıncak hizmet veriyor. Ufak Naftalan kasabasının bir özelliği yok, yalnız bu petrol spa’ları için geliniyor.

Haçmaz (Xaçmaz)
Bakü’ye 157km uzaklıktaki Haçmaz kumsalları ve ormanlarıyla Azerbaycan’ın en turistik yeri. Haçmaz’da Bronz Çağı’ndan kalma Sarkartapa arkeoloji alanı, tarihi Khudat Kalesi, dördüncü yüzyıldan kalma Kafkas Arnavut (Alban) Camii, on altıncı yüzyıldan kalma Şah Abbas Medrese ve Camii, Demir Kapısı erişilmezliğiyle ünlü olan Derbent Kalesi, gezilecek yerler arasında.

Azeri yiyecekleri
Azerbaycan yemekleri bol miktarda mevsim sebzeleri ve yeşillik ihtiva eder. Nane, kişniş, dereotu, fesleğen, maydanoz, tarhun, pırasa, kekik, frenk soğanı, mercanköşk, taze soğan benzer biçimde taze otlar (goy) çok yaygın tüketilir ve ana yiyeceklere eşlik eder. Maksimum koyun ve dana eti yenir. Pilav (plov) çok önemli bir yemek ve safranlısı şeklinde biroldukça çeşidi yapılır. Azeri mutfağında safranlı meydana getirilen 50 çeşit yemek var. Azeriler yoğurt (qatik), peynir (pendir), ekmek (çorek), salata (salat) severler.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.

Azerbaycan mutfağından bazı Azeri yemekleri:
Yarpaq dolması – Yaprak sarması, Kelem dolması – Lahana sarması, Badımjan dolması – Patlıcan dolması, Kabab – Kebap, Balıq – Şişte mersin balığı yaygın, Dograma – Yoğurt, patates, soğan, salatalıkla meydana getirilen soğuk çorba, Duşbara – Kıymalı bir sulu mantı yemeği, Lavangi – Ceviz ve otlu tavuk dolması, Lüle kabab – Urfa kebaba benzer, Piti – Koyun eti, nohut, safranlı güveç, Tika kabab (şaşlık) – Şiş kebap, Bozbaş – Kuzu etli çorba

Azerbaycan’da Türkiye’de olduğu gibi siyah çay çok içiliyor. Bizim “ince belli” tabir ettiğimiz çay bardağına onlar armuda benzerliği nedeniyle armudu diyorlar. Her yerde çay evi (çayhana) var. Ülkede ayran da içiliyor.

Uygun Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Azerbaycan ülkesine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Azerbaycan'a Ulaşım

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ulaşım için birden çok alternatif bulunuyor. Bunlardan en kolay ve kısa olan yöntem havayolu yolculuğu. Türkiye’den Bakü, Gence, Nahçıvan ve Kabala’ya direkt uçuş bulmak mümkün. Bunun için Azerbaycan uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor. Azerbaycan’a kara yolu ve demiryolu ile ulaşım da sağlanıyor. Kars-Tiflis-Bakü demiryolu ve Nahçıvan’a olan karayolu bağlantısı ulaşım için kullanılıyor.

Türkiye’nin doğu komşusu Azerbaycan, duygusal geçmişin beraberinde getirdiği samimi duyguların yanı sıra doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve modern yapısıyla da cezbedici bir destinasyon.

Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları

Azerbaycan ve şehirlerine Türkiye'den düzenli olarak seferler düzenlemektedir. Thy ve Azal Havayolları bu seferleri düzenlemektdir. Azerbaycan uçak bileti fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar hakkında firmamızdan detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. En uygun ve ucuz fiyatlarla Azerbaycan uçak biletinizi almak için hemen bizleri arayınız.

Bilgilendirme Mesajı

En uygun ve ucuz Azerbaycan uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler
azerbaycan uçak bileti, ucuz azerbaycan uçak bileti, bakü uçak bileti, bakü istanbul uçak bileti, azal uçak bileti, azerbaycan otobüs bilet fiyatları, ankara bakü uçak bileti, bakü uçak bileti pegasus, istanbul azerbaycan uçak kaç saat, azerbaycan uçak bileti pegasus, baki istanbul teyyare bilet qiymetleri, istanbul bakü uçak biletiAzerbaycan Ucak Bileti