Türk Havayolları

Türk Hava Yolları Yetkili Satış Acentası, Yurtdışı, Yurtiçi Uçak bileti satın alabilir rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Türk Havayolları
Sayın müşterilerimiz Thy uçak bileti satın almak için 7/24 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız Traveland Turizm A.Ş Türk Havayolları Biletlerini Satmada Tam Yetkili Acentadır. Firmamız 10051 numarası ile TURSAB Kayıtlı Seyahat Acentasıdır.

Thy Çağrı Merkezi

Telefon numaralarımızdan Thy'nin düzenlediği tüm iç ve dış hat uçak seferlerinin biletlerini satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Numaralarımızdan Bilet değişikliği, iptal ve iade gibi işlemleriniz içinde destek alabilirsiniz.

Türk Havayolları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, (BIST: THYAO ) Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı olan yerel hava yolu şirketi. Türk Hava Yolları'nın merkezi İstanbul'dadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır. 2015 senesinde toplam 61,2 milyon yolcu taşıdı.

Skytrax'ın 2016 ödüllerine göre arka arkaya 6. kez Avrupa'nın en iyi hava yolu seçilmiştir ve hâlihazırda dünyanın en iyi 4. havayoludur. Hem de pek çok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance delegesi Türk Hava Yolları; 117 ülkede, 49'u iç hat, 243'ü dış hat olmak üzere 292 kent ve 295 havaalanına uçmaktadır.[1] Bu geniş uçuş ağı yardımıyla dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen havayolu unvanına sahiptir.

21 Ekim 2016 tarihinde Doç. Dr. Temel Kotil'in yerine, daha evvelce Sivil Havacılık Genel Müdürü olan Bilal Ekşi Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili olarak atanmıştır.

1968 seneı, Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1989 senesinde mezun olmuştur. Meslekî hayatına, T.C. Devlet Demiryolları’nda Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım A.Ş.’de Atölye Müdürlüğü vazifesini üstlenmiştir. 2003 – 2005 seneları arasında Türk Hava Yolları'nda uçak motoru, iniş takımları ve bütün komponentlerin bakımından mesul Revizyon Atölyeleri Başkanlığı vazifesini yürütmüş ve 2005 senesinde Türk Hava Yolları'nda Yer İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.

Bu vakit zarfında, bilhassa saatinde kalkış performansının iyileştirilmesine yönelik mühim çalışmalarda bulunmuştur. 2008 - 2009 senelerinde Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'de üretimden mesul Genel Müdür Yardımcılığı; 2010 senesinde Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) yinedan yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü; 2010 – 2011 seneları arasında ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Amerikan motor üretim devi Pratt & Whitney’in ortak kuruluşu olan “Turkish Engine Center”da (TEC) Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde tespit edilen Ekşi, 2011 seneının Nisan ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü vazifesini yürüttüğü dönemde Türkiye, 66 sene aradan sonra ICAO Konsey üyeliğine yine seçilmiş ve ICAO’nun karar alma merciindeki 36 delegesinden biri olmuştur. 24 Şubat 2017 senesinde yayımlanan kararname ile devlete ait %49,12 ait hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır.

Ortak Uçtuğu Hava Yolları

Şubat 2016 itibarı ile Türk Hava Yolları'nın ortak uçuş anlaşmasının bulunduğu havayolu şirketleri aşağıda listelenmiştir.

Adria Airways, Aegean Airlines, Air Astana, Air Canada, Air China, Air India, Air Kyrgyzstan, Air Malta, Air New Zealand, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Avianca, Azerbaijan Airlines, Croatia Airlines, EgyptAir, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, EVA Air, Garuda Indonesia, Hawaiian Airlines, Iran Air, Jetblue Airways, Kuwait Airways, Lufthansa, Luxair, LOT Polish Airlines, Malaysia Airlines, Oman Air, Pakistan International Airlines, Philippine Airlines, Royal Air Maroc, Royal Brunei Airlines, Royal Jordanian, RwandAir, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, Swiss International Air Lines, TAP Portugal, Thai Airways International, Ukraine International Airlines, United Airlines

Türk Hava Yolları  Uçak Seferleri

Haziran 2017 itibarı ile Türk Hava Yolları, 116 ülkede toplam 301 noktaya uçmaktadır.

Turkish Airlines Check-In İşlemleri

Türk Hava Yolları’nda check-in işlemleri havalimanındaki kontuar ya da kiosklardan yapılabiliyor. Online check-in işlemleri uçak kalkış saatinden 24 saat evvelce başlıyor, kalkışa 90 dakika kala sona eriyor. Aynı rezervasyon kaydında (PNR) olmak koşuluyla, bir kerede en çok 8 yolcu çevrimiçi check-in yapabiliyor. Online check-in (çekin) THY’nin internet sitesinden ve mobil program üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Yurt içi  ve vatan dışı uçuşlarda  promosyon bilet 15 kg, ekonomi katagorisi 20 kg, business katagorisi ise 30 kg, 0-2 yaş arasındaki bebek yolcu ise 10 kg+ 1 bebek arabası ya da puseti taşıyabiliyor. Amerika ve uzak uçuşlarda ve birtakım ülkelere göre bagaj ile ilgili esneme mevcut. İzin verdiği ölçülerin dışında çok bagajınız var ise promosyon bilette ekstra 15 kg, ekonomi katagorisinde ekstra 20 kg, business yolcular ise en çok 30 kilograma kadar ekstra bagaj hakkı satın alabiliyor. Bütün sınıflar ekstra bagaj hakkı amacıyla Türkiye içi uçuşlarda kg başına 6 TL, vatan dışı uçuşlarda ise kg başına €6 ile €30 arasında değişen ücretlerle satın alabiliyor. El bagajı hakkı ise yolcu başına 8 kg ile sınırlı.

Türk Hava Yolları