Dubai Vizesi

Dubai vizesi, Dubaiye nasıl vize alınır? Dubai vizesi için hangi evraklar gereklidir?

Sayfayı Kaydır
-- TRAVELAND TURIZM --
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
Dubai Vizesi
Dubai vizesi, Dubaiye nasıl vize alınır? Dubai vizesi için hangi evraklar gereklidir?
Dubai Emirliği/ Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Dubai (BAE) vize işlemlerinden muaftır.Dubai Vize işlemleri

Dubai vizesi hakkında; Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yetkili merciidir. Dubai vizesi başvurularında, başvuru yapılırken hizmet alınan aracı kurumların Dubai vizesinin verilmesi konusunda karar yetkisi yoktur. Dubai vizesi online bir vize türüdür. Vize işlemleri göçmenlik bürosundan online olarak yapılmaktadır ve göçmenlik bürosuna başvuru yapıldıktan sonra geçerli olmaktadır.

Dubai vizesine Türkiye’de oturum izni olduğu halde başvuru yapamayacak bazı ülkeler vardır. Bu ülkelerin vatandaşları Dubai’de yasaklı ülke statüsünde bulunmakta olup Türkiye’den başvuru yapamazlar. Dubai vizesine başvuru yapamayacak ülkeler ise; Suriye, Filistin, İsrail, Afganistan’dır. Belirtilen ülkeler dışında kalan tüm Orta Doğu ülkelerinin vatandaşları Türkiye oturumu olup Türkiye’de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Avrupa Birliği vatandaşları Dubai vizesi almadan Dubai’ye giriş yapabilmektedir. Dubai vize türünüzü belirledikten sonra gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu, Dubai vizesi başvurusu için hazırladığınız evraklara ek evraklar isteyebilir. Dubai vize başvurunuz için bu bilgi göz önünde bulundurulmalıdır.

Dubai vizesi başvurusu için istenen evraklar eksiksiz şekilde tamamlanmalı ve organize edilmelidir. Dubai vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Online Dubai vizesi başvuruları konusuna hizmet vermemektedir. Dubai vize başvurusu sırasında hazırlanması gereken evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Dubai’ye vize almak isteyen kişiler için Dubai’de kalış sürelerine göre vize türleri bulunmaktadır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrakları Öğrenmek yada vize başvurusunda bulunmak için firmamız ile iletişime geçiniz.