Online Check-in Nedir?

Online Check-in Nedir? Nasıl Yapılır?

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Online Check-in Nedir?

Online check-in, yolcuların İnternet üzerinden bir uçuşta varlığını onaylama ve tipik olarak kendi biniş kartlarını bastırma işlemidir. Taşıyıcı havayoluna ve belirli uçuşa bağlı olarak, yolcular yemek seçenekleri ve bagaj miktarları gibi ayrıntıları girebilir ve tercih ettikleri koltukları seçebilirler.

Bu hizmet genellikle havayolları tarafından yolculara daha kolay ve daha hızlı olarak tanıtılır çünkü bir yolcunun normalde havaalanı check-in kontuarında harcayacağı zamanı azaltır. Bununla birlikte, bazı havayolları, yolcuların tercih edilen check-in yöntemine bakılmaksızın, belge doğrulaması için (örn. Vizenin gerekli olduğu ülkelere seyahat etmeleri veya krediyi temin etmeleri için) havaalanında bir check-in kontuarına devam etmelerini zorunlu kılacaktır.

Satın almak için kullanılan kart orijinaldir ve / veya satın alma işlemini yapan kişinin kimliğiyle eşleşir). Yolcuların çevrimiçi check-in yaptıktan sonra havaalanında check-in işlemine devam etmeleri gerekiyorsa, tüm masalar bagaj bırakma noktaları olarak belirlenmedikçe bekleme sürelerini azaltmak için tipik olarak onlara özel bir şerit sunulur. Ayrıca, Daha sonra süreç, check-in sırasında yolcuların kontrolüne geçer.

Havayolu, sistemi kullanabilir, çünkü self servisin işletilmesi genellikle daha verimlidir ve yolcu sayısındaki artışlarla başa çıkma kabiliyeti daha yüksektir. Ayrıca havalimanındaki faaliyetleri azaltarak havayollarından tasarruf sağlar ve yolcu bekleme sürelerini azaltır.

Online Checkin