Pegasus Havayolları

Pegasus Hava Yolları Yetkili Satış Acentası, Yurtiçi, Yurtdışı Uçak bileti satın alabilir rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Pegasus Havayolları
Sayın müşterilerimiz Pegasus uçak bileti satın almak için 7/24 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız Traveland Turizm A.Ş Pegasus Havayolları Biletlerini Satmada Tam Yetkili Acentadır. Firmamız 10051 numarası ile TURSAB Kayıtlı Seyahat Acentasıdır.

Pegasus Çağrı Merkezi

Telefon numaralarımızdan Pegasus'un düzenlediği tüm iç ve dış hat uçak seferlerinin biletlerini satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Numaralarımızdan Bilet değişikliği, iptal ve iade gibi işlemleriniz içinde destek alabilirsiniz.

Pegasus Airlines

Pegasus Hava Yolları (tam adı Pegasus Hava Nakliyeciliği A.Ş.) (BIST: PGSUS ), İstanbul odaklı bir düşük maliyetli havayolu şirketidir. Uyguladığı “low cost” (düşük maliyetli hava yolu) modeli ile ideal fiyatlı, seyahat etme imkanı, bunun yanı sıra da fakat ek ücretlerle elde edilebilen asli hizmetler sağlamaktadır. Kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya ideal ücretle ulaşım imkânı yayınlayan havayoludur.

Pegasus Havayolları Tarihi

1990 senesinde Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle İstanbul'da kurulan Pegasus, charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yaptı. 2005 senesinde Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş. doğrulusunda satın alınmış ve aynı sene Kasım ayında tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de etkinlik gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.

Ali Sabancı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Pegasus Airlines’nda, Genel Müdürlük vazifesini Mehmet Tevfik Nane yürütmektedir.

Havayolları ortamında en genç filolardan birine sahip olarak[kaynak belirtilmeli], 3 Ekim 2016 itibarıyla 60 tanesi Boeing 737-800, 12 tanesi Airbus A320-200ceo, 4 tanesi Airbus A320-200neo ve 1 tanesi Boeing 737-400’den  oluşan, yaş ortalaması 5.5 olan toplam 77 uçaklık filosuyla operasyonlarını sürdürmektedir.

Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Orta Asya ve Kuzey Afrika’ya sunulan bir coğrafyada olmak üzere vatan dışında 69, vatan içersinde 33; toplam 40 ülkede 102 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmektedir.

2012 senesinde Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı aşağı yukarı 12 milyar USD olan, 25 sayısı opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verilen tarih itibarıyla sipariş verildiği tarih itibarıyla Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır. Paylarının yüzde 34,5’lik bölümünü halka arz ederek 26 Nisan 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da “PGSUS” kodu ile prosedür görmeye başlayan Pegasus Hava Yolları; Türkiye’de borsaya kote olan ilk özel havayoludur.

Pegasus Hava Yolları, 2016 seneninın ilk üç ayında satış gelirlerini bir önceki senenin aynı devresine oranla yüzde 19 artırarak 691.100.801 TL ciro elde etti.

Pegasus Uçak Seferleri

Pegasus 2013'ün ilk 7 ayında vatan dışında; Belgrad, Saraybosna, Barselona, Doha ve Tiran olmak üzere 5 uçuş noktasını; vatan içersinde de ilk 3 ayda Zafer, Muş, Denizli, Kahramanmaraş, Nevşehir, AmAsya (Merzifon)olmak üzere 6 yeni uçuş noktasını uçuş ağına kattı. Pegasus Ekim 2016 itibarıyla vatan içersinde 33, vatan dışında ise KKTC dahil 69 nokta olmak üzere toplam 40 ülkede 102 noktaya uçuyor.

İç ve Dış Hat Seferleri

Adana, Adıyaman, Alanya, Amsterdam, Ankara, Antakya, Antalya, Atina, Bahreyn, Barselona, Basel, Batman, Bağdat, Berlin, Beyrut, Bingöl, Bişkek, Bodrum,, Muğla, Bologna, Bükreş, Cenevre, Charleroi, Dalaman, Delhi, Denizli, , DiyarbakırDoha, Dubai, Düsseldorf, Edremit,, Balıkesir, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Frankfurt, Gaziantep, Hamburg, Hurgada, Kars, Kayseri, Kharkiv, Konya, Kopenhag, Kuveyt, Köln, Londra, Lviv, Lyon, Madrid, Malatya, Mardin, Marsilya, Milano, Moskova, Muş, Münih, Ordu, Oslo, Oş, Paris, Prag, Priştine, Roma, Samsun, Saraybosna, Sinop, Sivas, Stockholm, Stuttgart, Tahran, Tel, Aviv, Tiflis, Tiran, Trabzon, Urumçi, Van, Viyana, Zürih, Çorlu, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Şarm, El, Şeyh

Pegasus yurt içinde 36, yurt dışında 72 olmak üzere toplamda 40 ülkede toplam 108 noktaya tarifeli seferler düzenliyor.

Pegasus Hava Yolları Check-In İşlemleri

Pegasus Hava Yolları’nda check-in işlemleri havalimanındaki kontuar ya da kiosklardan yapılabiliyor. Check-in işlemlerinin havalimanında gerçekleştirilebilmesi amacıyla iç hatlarda uçuşa 30 dakika, dış hatlarda ise uçuşa 45 dakika kalaya kadar kontuara başvuru etmek gerekiyor. Online check-in işlemleri uçak kalkış saatinden 72 saat evvelce başlıyor ve kalkışa 40 dakika kala sona eriyor. Pegasus bilet sorgulama işlemlerinizi internet sitemizden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Pegasus Hava Yolları ile yolculuklarda biletin sınıfına göre bagaj hakkı iç hatlarda 15-20-25 kg, vatan dışı uçuşlarda ise 20-25 kg arasında değişiyor. Bazı bilet sınıfları sadece el bagajına izin veriyor. Bütün yolcular amacıyla serbest el bagajı hakkı limiti 8 kg ile sınırlı. Ekstra bagaj hakkı internetten ve kontuardan satın alınabiliyor. Kontuardan vatan içi uçuşlarda ekstra bagaj hakkı satın alabilmek isteyenler kg başına 8 TL-20 TL, vatan dışı uçuşlarda ise en az 5 € ücret ödemek zorunda. İnternet üzerinden oluşturulan alımlarda daha ideal fiyatlar var.

Pegasus Hava Yolları