OnurAir Hava Yolları

Onur Air Yetkili Satış Acentası, Yurtdışı, Yurtiçi Uçak bileti satın alabilir rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
OnurAir Hava Yolları
Sayın müşterilerimiz Onur Air uçak bileti satın almak için 7/24 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız Traveland Turizm A.Ş Onur Air Biletlerini Satmada Tam Yetkili Acentadır. Firmamız 10051 numarası ile TURSAB Kayıtlı Seyahat Acentasıdır.

Onur Air Çağrı Merkezi

Telefon numaralarımızdan Onur Air'in düzenlediği tüm iç ve dış hat uçak seferlerinin biletlerini satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Numaralarımızdan Bilet değişikliği, iptal ve iade gibi işlemleriniz içinde destek alabilirsiniz.

Onur Air

Onur Air (Onur Air Nakiyecilik A.Ş.) merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan ve düşük maliyetli nakliyat hizmeti veren bir Türk firmasıdır. 14 Nisan 1992 senesinde kurulmuş olan Onur Air, bu sene Türkiye'de özel hava yolu pazarında lider firma olarak kuruluşunun 25'inci sene dönümünü kutluyor.

Türkiye'de iç hat hava nakliyeciliğinin 2003 senesinde özel sektöre de açılmasının sonrasında iç hatlarda uçuşlara başlayan ilk özel hava yolu olan Onur Air, düşük maliyetli hava taşımacılığına yönelik tüketici talebinin tesiri ve tarifeli/tarifesiz uçuşlar düzenlenen üslerin açılmasıyla gelişimini sürdürmüştür. Günümüzde 1626 personel istihdam eden Onur Air, tamamı Airbus’tan meydana gelen 29 uçaklık filosuyla etkinlik göstermektedir. Şirket, bugünümüzde iç hatlarda 14 mühim noktaya, dış hatlarda ise tarifeli ve tarifesiz olarak 25 ülkede 120' yi aşkın noktaya uçuş düzenlemektedir. Onur Air, kuruluş senesi olan 1992’den bu yana 90 milyonun üstünde yolcunun güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlamıştır.

Onur Air Tarihçesi

Onur Air havayolu şirketi 1992 senesinde kurulmuştur. 1992 Mayıs'ından itibaren ilk uçuşlarına başladı. 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 12 noktaya sefer düzenlemektedir.

İlk seferlerine iki adet Airbus A320 kiralayarak başladı. 2003'te düşük ücretli ulusal uçuşlara başladı.

Yıllık 1.4 milyon yolcu taşımaktadır. Tur 2009 özel yarışmasını 436 puanla 1.sırada tamamlamıştır.

Şirket 2013 senesinde 250 milyon dolara satılmıştır. Satış sonucunda Kudret Tuncel yüzde 51'lik hisseye, Mehdi Shams ise yüzde 49 hisseye sahip olacak.

Türkiye'de EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi'ne sahip havayolu kuruluşudur.

Onur Air Uçak Seferleri

OnurAir, iç hatlarda İstanbul’dan; Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Malatya, Samsun ve Trabzon’a karşılıklı seferler yapan Onur Air, sefer yaptığı şehirlerin bir evresinde kendi teşkilatını kurarken, bir evresinde da Genel Satış Acenteleri kanalı ile örgütlenmiştir. 14 Mayıs 1992 tarihinde uçuş hayatına başlayan Onur Air üstün hizmet niteliğini ön planda tutarak uluslararası uçuşlarla havacılık pazarında güvenle hizmet vermektedir. Onur Air bugünümüzde dış hatlarda tarifesiz uçuş sistemiyle 20 ülkede 80 noktaya sefer düzenlemektedir.

İç Hat Seferleri
Adana, Antalya, Batman, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elâzığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon

Dış Hat Seferleri
Gence, Lefkoşa, Urmiye, Oslo, Odessa, Kopenhag, Amsterdam

Onur Air Check-In İşlemleri

Onur Air’de check-in işlemleri havalimanındaki kontuar ya da kiosklardan yapılabiliyor. İç hatlarda uçuşa en çok 30 dakika kala, dış hatlarda ise 45 dakika kala check-in prosedürü yapılması gerekiyor. Online check-in işlemleri uçuştan 24 (yirmi dört) saat evvel başlıyor. Dış hat ve Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 (üç) saat, iç hatlarda ise 2 (iki) saat kalana kadar devam ediyor.

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air’de vatan içi uçuşlarda serbest bagaj hakkı 15 kg, dış hat uçuşlarda 20 kg olarak uygulanıyor. Ücretsiz el bagajı hakkı bütün uçuşlarda yolcu başına 8 kg olarak uygulanıyor. Serbest bagaj hakkını aşıldığı hallerde iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat uçuşlarında ise kilogram başına 19 TL ödeme alınıyor. İnternet üzerinden ek bagaj satın alındığında vatan içi uçuşlar amacıyla kg başına 3 TL, vatan dışı uçuşlar amacıyla kilogram başına 10 TL ödeme alınıyor.

Onur Air