Burkina Faso Uçak Bileti

Burkina Faso Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla Burkina Faso uçak biletini satın al. Kredi kartına taksit ve ücretsiz rezervasyon hizmeti. Burkina Havayolları yetkili satış acentası.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Burkina Faso Uçak Bileti

Ucuz Burkina Faso Uçak Bileti

Burkina Faso Uçak Bileti almak için 0850 304 03 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
Traveland Turizm En ucuz Burkina Faso uçak bileti 'ni sizler için araştırarak en uygun bileti bulur ve sizlere sunar. Uçak bilet fiyatları müsait koltuk sayısına ve uçuş tarihinize göre değişiklik gösterse de, Traveland Turizm en iyi uçuş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olur.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Burkina Faso Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.

Burkina Faso Hakkında

Burkina Faso, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Mali, Nijer, Benin, Togo, Gana ve Fildişi Sahilleri oluşturmaktadır. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında Yukarı Volta adı ile bağımsızlığa kavuşmuştur. Bağımsızlık sonrası dönemde siyasi belirsizlikler neticesinde darbeler yaşanmış, 4 Ağustos 1983 tarihinde Thomas Sankara önderliğinde devrim gerçekleştirilmiş, ülkenin ismi de devrim neticesinde Burkina Faso olarak değiştirilmiştir. Ülkenin başkenti Ouagadougou' dur.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.

Ülkenin kurulu olduğu bölümler Fransa sömürgesi olduğu dönemlerde Volta nehrinin üst bölümünde kaldığı için Fransızcada Haute-Volta (Yukarı Volta) olarak adlandırılmış, bu isim bağımsızlık kazanıldıktan sonra da ülke ismi olarak kullanılmaya devam edilmiştir. 1983 yılında Thomas Sankara önderliğinde gerçekleştirilen devrim neticesinde Yukarı Volta’nın ismini onurlu insanların yaşadığı anayurt anlamına gelen Burkina Faso olarak değiştirilmiştir.

Burkina Mossilerin dili olan Mòoré dilinde onurlu, bozulmayan anlamında kullanılırken, faso kelimesi de Dioula dilinde 'anavatan, baba ocağı (fa: baba, so: ev, köy) anlamına gelmektedir. Bu iki kelimenin birleştirilmesi ile ülke ismi oluşturulmuş ve günümüzde de kullanılmaktadır.

Ülkenin kuzeyden güneye doğru olan uzantısında Sahel ile Sudan kuşakları arasında yaşanan geçiş kendisini bitki örtüsü üzerinde de göstermektedir. Kuzey bölgelerde yer alan Sahel kuşağı ülke topraklarının %25'i üzerinde etkili olmaktadır. Bu bölgelerde genel itibariyle kurak bir iklim hakimdir. Yıl boyunca neredeyse iki aydan daha az bir süre yağan yağmur bıraktığı ortalama yağış miktarı ile 300 mm'nin altındadır. Ülkenin geri kalan bölümünün büyük bir bölümünde Sudan-Sahel iklimi hakimdir. Bu iklimde yağmur dönemleri dört ila beş ay arasında sürmektedir.

Ülkenin güney bölgelerinde hakim olan Sudan kuşağında ise yağmur sezonu altı ay kadar sürebilmekte ve yıllık ortalama 1300 mm yağış bırakabilmektedir. Ülke genelinde hava sıcaklıkları 25 °C ila 30 °C arasında yer almakta olup, yine ülke genelinde bugüne kadar ölçülen en düşük ve en yüksek sıcaklıklar 5 °C (1971) ile en düşüğü ve 46 °C (1975) ile en yükseği olmak üzere Markoye'de ölçülmüştür. Burkina Faso genelinde Mart ve Nisan ayları sıcaklıkların en yüksek değerlerde ölçüldüğü, Ocak ve Şubat ayları ise ülke genelinde hava sıcaklıkların en düşük değerde ölçüldüğü aylar konumundadır.

Ülke genelinde var olan 33 havaalanından sadece 2 tanesinin pisti asfaltlanmış konumdadır. Başkent Ouagadougou'da bulunan ve aynı zamanda ülkenin en büyük havaalanı konumunda olan Ouagadougou Airport havaalanı ile Bobo-Dioulasso'da bulunan havaalanı ülkenin uluslararası standartlara uygun iki havaalanını oluşturmaktadır.

Ülke, merkezi başkent Ouagadougou'da bulunan Air Burkina ismi ile bir adet ulusal havayolu şirketine sahiptir. Şirket 17 Mart 1967 yılında Air Volta ismi ile kurulduktan sonra Fransa menşeli firmalar tarafından gerçekleştirilen uçuşları gerçekleştirmeye başlamış, şirket ismi ise daha sonra ülkede gerçekleştirilen Sankara devrimlerine uygun olarak devletleştirilerek bugünkü adını almıştır.

Burkina Faso'nun da katılımcılarından biri olarak Fransa ile birlikte birçok Afrika ülkesi tarafından birlikte işletilen Air Afrique havayolu şirketinin maddi sıkıntılar sonucu 2002 yılında iflas etmesinin de etkisi ile Air Burkina şirketinin bir kısmı 2001 yılında özelleştirilmiştir.

Air Burkina havayolları yurt içi uçuşlarının yanı sıra yedi farklı ülkeye karşılıklı uçuşlar düzenlemektedir. Yurt dışı uçuşlarını gerçekleştirildiği ülkeler şu şekildedir: Benin, Fildişi Sahilleri, Gana, Mali, Nijer, Senegal ve Togo

Burkina Faso dünyanın en fakir ve az gelişmiş ülkelerinden biri konumundadır. Ülke HIPC (Heavily Indebted Poor Countries) (Türkçe: Gelişmekte olan yüksek borçlu ülkeler) ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir. 2005 yılında Dünya Bankası ve IMF HIPC borçların yeniden yapılandırılması kapsamında ülkenin dış borçlarının silinmesi kararlaştırılmıştır. Burkina Faso İnsani Gelişim Endeksi 2013 raporuna göre 187 ülke içerisinde 181. sırada yer almıştır. Ülkede Satın alma gücü paritesine göre Gayrisafi yurt içi hasıla 2013 tahmini verilerine göre 26,51 milyar Dolar seviyesinde olup, bu değere göre kişi başı düşen gelir 1.500 Dolar seviyesindedir.

Ülke nüfusunun yaklaşık olarak %90'ı şahsi tüketim ve kullanım için tarımsal ürünler ekmektedir. Bu ekilen ürünlerin çoğunluğunu darı, mısır, sorgum ve pirinç oluşturmaktadır. Ülkenin güney kesimlerinde bu ürünlere ek olarak ayrıca manyok, yam ve şeker kamışı ekimi de gerçekleştirilmektedir. Burkina Faso'nun ihracatını gerçekleştirdiği ürünlerin başında ise fıstık ve pamuk gelmektedir.

Ülke genelinde yaşanan elverişsiz iklim şartları tarımsal ürünlerin ekiminde ve mahsulün toplanmasında zorluklar yaşatabilmektedir. Belirli dönemlerde yaşanabilen uzun kuraklık dönemleri özellikle kuzey bölümlerinde kıtlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Burkina Faso sanayisi özellikle var olan demiryolu hattının 1933 yılında Abidjan' a kadar uzatılması ve bu sayede denize bağlantısı olmayan bir ülke olarak liman kentine ulaşması neticesinde gelişim göstermiştir. Bobo-Dioulasso' da açılan bira fabrikası, petrol değirmenleri ve motorlu bisiklet üretimi yapan fabrika bu alanda ilk olma özelliğini taşımış, şehrin ticari anlamda kalkınmasında önemli pay sahibi olmuştur. Başkent Ouagadougou' nun ticari olarak kalkınabilmesi için gerekli olan demiryolu hattı bağlantısı 30 yıl sonra gerçekleştirilmiş, bu güzergahın da devreye girmesiyle de başkent ekonomik olarak kalkınmasını gerçekleştirmiştir. Bağımsızlığının elde edilmesi ile birlikte oluşturulan pamuk fabrikaları kısa süre içerisinde tekrar kapatılmak durumunda kalınmıştır.

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Uygun Burkina Uçak Bileti

Burkina Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Burkina ülkesine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçakla Burkina Faso'ya Ulaşım

Air Algérie, Air Burkina, Air France , Air Ivoire, Brussels Airlines , Etiyopya, Gana Airways, Point Afrique ve Royal Air Maroc gibi havayolu şirketleri Abidjan , Addis Ababa , Brüksel , Casablanca , Dakar , Niamey.

ABD uçuşları: Brüksel Havayolları (' Star Alliance ') ve Royal Air Maroc , New York , San Francisco ve Los Angeles ve Washington DC'den hareket eden ABD uçuşlarını sunuyor .

Air Burkina ulusal taşıyıcıdır ve Batı Afrika'da ve Paris'te çeşitli uçuşlar sunmaktadır. Air Burkina, Compagnie Aerienne du Mali'de ve yeni yaratılan Uganda Airways'deki hisselere sahip olan Celestair'in bir parçası. Uçaklar çoğunlukla yeni ve iyi durumda. Uçuş saatleri güvenilmez, ancak havada bir kez servis iyi. Birçok Afrika havayoluyla olduğu gibi, uçuşlar Ouagadougou'dan direk uçuş gibi tek bir varış noktasına işaret etse de, yolcuları toplama ve bırakma yolunda birden fazla durak vardır.

Yabancı taşıyıcılarla Burkina'ya yapılan uçuşların çoğu aynı zamanda Nijer'in başkenti Niamey'de, Ouagadougou'ya sadece 1 saat uzaklıkta, daha fazla yolcu toplamak veya diğerlerinden inmek için duracak. Aynı uçakta 2 saatlik bir mola bekliyorlar.

Varışta, Afrika içinden seyahat ediyorsanız, Sarı Ateşe karşı aşılanmış olduğunuzu kanıtlamanız istenebilir. İspat sağlamamakta başarısız olunması, havaalanında aşı yaptırmaya veya bir ücret karşılığında zorla kabul edilmesine veya ülkeye girmeyi reddetmesine neden olabilir.

Taranacak ve fotoğraflanacak ve girişte parmak dijital hale getirilecek ve kontrollerden ayrılacağında daha da kötü olacak. Bagajınız ve kişiniz biniş öncesinde birden çok kez kontrol edilecek ve aynı işlemi tekrar tekrar tekrar saçma noktaya kadar tekrarlayacaktır (sizi terk etmiş bir görevli, altı fit uzakta başka bir görevli, farklı görevli bir görevli sizi tekrar ederek sizi alacaktır. Bütün prosedür bir kez daha: el bagajı kontrolü, pasaport kontrolü, geçici sorular, metal dedektörü).

Burkina Faso Uçak Bileti Fiyatları

Tayland ve şehirlerine Türkiye'den düzenli olarak seferler düzenlemektedir. Thy ve Burkina Faso Hava Yolları bu seferleri düzenlemektdir. Burkina Faso uçak bileti fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar hakkında firmamızdan detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Bunların yanı sıra Burkina Faso'ya yoğunluklardan dolayı genelde yaz aylarında ek seferler ve Charter uçuşlarda düzenlenmektedir bu uçuşların fiyatları normal uçuşlara göre daha uygun fiyatlara gelmektedir.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.

Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken şehir Ouagadougou'dur.
En ucuz Ouagadougou Uçak Bileti için Çağrı Merkezimizle 0 850 304 03 58 iletişime geçiniz.

Traveland Turizm A.Ş Burkina Faso Havayolları resmi acentasıdır. Bilet almak yada rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme Mesajı

En uygun ve ucuz Burkina Faso uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler
burkina faso uçak bileti, burkina faso seferleri, air burkina, türk hava yolları, istanbul burkina faso uçak bileti, en uygun ucuz burkina faso uçak bileti, burkina faso otelleri

Burkina Faso Uçak Bileti