İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika Uçuşları Durduruldu Mu?

Sivil Havacılık dairesinin aldığı karar ile İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika ülkelerine uçuşlar 1 ocak tarihine kadar karşılıklı olarak.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika Uçuşları Durduruldu Mu?
İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika Uçuşları Durduruldu Mu?

İngiltere'de görülen yeni corona virüs mutasyonu sebebi ile Sivil Havacılık dairesinin aldığı karar ile İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika ülkelerine uçuşlar 1 ocak tarihine kadar karşılıklı olarak durdurulmuştur. Sivil Havacılık Dairesinden yapılan açıklamaya göre İlgili vatandaşların karşılıklı olarak tahliyesine en kısa sürede başlanacağı bildirilmiştir.

Sivil Havacılık

Türk Hava Yollarından Yapılan Açıklama

Uçuşların askıya alınmasının ardından Türk Hava Yolları’dan (THY) da yolcularla ilgili açıklama yapıldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiç bir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 'nın Açıklaması

"Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere'de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır."

Uçuşlarda Karantina Kuralları Uygulanacak

*İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir.