12/10/16

Traveland Turizm Yurtiçi, yurtdışı uygun fiyatlı uçak bileti, vize işlemleri, tatil turları satışı, araç kiralama hizmeti.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Aktarmalı Uçuşlar Hakkında Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar
1. Ucuz Uçak Bileti
Öncelikle Ucuz Uçak Bileti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu reklamlarda gördüğünüz fiyatların çoğunluğu vergisiz fiyatlardır veya müşteri çekmek için normalden çok daha düşük fiyat verilir. Biletinizi internet üzerinden alıyorsanız web sayfasının hangi firmaya ait olduğunu, bir yanlışlık yapmanız durumunda iletişime geçebileceğiniz herhangi bir çağrı merkezi olup olmadığını kontrol ettikten sonra uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz havayolunun internet sayfasından fiyat kontrolü yapmanız gerekmektedir. Traveland Turizm Çağrı Merkezi 0850 304 03 58 size 7/24 hizmet sağlarken bilet fiyatlarında ilgili havayollarının tavsiye edilen bilet fiyatları üzerinden hizmet vermektedir.

2. Transit Vize
Gideceğiniz ülkeye başka bir ülkeden aktarma yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus aktarma yaptığınız ülke transit vize istiyor mu bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Traveland Turizm Çağrı Merkezinde hizmet veren arkadaşlarımız konularında uzman, deneyimli ve gerekli bilgi birikimine sahiptir. Bilet alım işleminizi yapmadan önce Çağrı Merkezimizi 0850 304 03 58 arayıp bilgi almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yolcuların çoğu zaman düştükleri hata uygun fiyatlı olsun nereden aktarma yaparsa yapsın önemli değil demeleridir. Eksik bilgilerle aldığınız aktarmalı bilet hem seyahatinize engel olur hem de ödediğiniz bilet ücreti boşa gitmiş olur.

3. Havayolları
Aktarmalı uçuşlar genelde iki ve ya üç uçak değiştirilecek şekilde olur. Bu uçuşlar aynı havayolu tarafından veya farklı havayolları tarafından gerçekleşebilir. Aktarmanın bacakları aynı havayolu ile gerçekleşiyor ise çoğu aksaklık havayolunun sorumluluğundadır. Mesela ilk uçağınızdan ineceğiniz tahmini saat ile ikinci uçağın kalkış saati arasında 2 saatlik bir süre var ve iki uçakta aynı havayoluna ait. İlk uçağınız yaklaşık iki saat rötar yaptı ve ikinci uçağınıza yetişemediniz. Bu durumda sorumluluk ilgili havayolundadır ve mağduriyetiniz havayolu tarafından karşılanır. Bagaj konusu da yine çok önemlidir. Aktarma yapacağınız uçaklar farklı firmalara aitse eğer aktarma yolcu sorumluluğundadır ve iki uçuş arasında bagajınızı kendiniz teslim alıp diğer uçağa geçirmeniz gerekecektir.

Bu tarz sıkıntıları yaşamamanız için biletinizi almadan önce Çağrı Merkezimizi 0850 304 03 58 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Belçika Vizesi

Vize Türü             Vize Süresi                    Giriş Sayısı                      İşlem Süresi       Toplam Ücret

Turistik                 Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)
Ticari                    Konsolosluk Belirler        Konsolosluk Belirler         7-12 Gün            150 Euro (€)
Özel Ziyaret         Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)

Belçika Vizesi

Aşağıdaki 4 Madde her başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunlu evrak listesidir.

Ana Belgeler:

 1. Pasaportun aslı : Seyahat sonrası en az 3 ay gecerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneden önce olmamalıdır.
 2. Vize Başvuru Formu: Büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş başvuru formu (E-Mail adresi ve cep telefonu numarası dahil). (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
 3. Sonuç Belgesi : Başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi. Bu belge asağıdaki linkten temin edilebilir.
 4. İki adet fotoğraf :2 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf. Bir tanesi başvuru formunun sağ üst köşe’de yer almalıdır, diğerini de başvurunuza ekleyiniz. Dini sebeplerden dolayı örtülen başörtüsü takılabilir.
TURİSTLİK VİZE

 • Seyahat planını açıklayan dilekçe. Kalış süreniz boyunca planlanan detaylı günlük gezi programı (1. Gün gezilecek yerler, 2. Gün gezilecek yerler, 3.Gün gezilecek yerler şeklinde Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış detaylı bir dilekçe).
 • Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin adı-soyadı, kurum içi görevi, gidiş amacı, seyehat tarihleri,konaklamaya ilişkin bilgileri, masrafların kimin tarafından karşılanacağı ve Türkiye’deki şirketin iletişim bilgileri belirtilmelidir.)
 • Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Turkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisi.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
 • Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu veya konfirmeli tur organizasyonu (il, bölge ve gezilecek yerlerin detayı)
  • Konaklama bir akraba veya arkadas yanında olacaksa Belcika’daki kişinin kimlik fotokopisi ve bu kişi tarafından adres bilgilerinin, telefon numarası ve kalış süresinin yer aldığı Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış bir dilekçe.
 • Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu.

Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair belgeler):
 1. Tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan şahsi banka hesap cüzdanınız ve banka hesabınıza bağlı bankamatik kartınızın fotokopisi
 2. Başvuru sahibinin kendisi ya da geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri

Ҫalışan ise:

 1. Bağlı bulunduğu kurumdan Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış garanti yazısı
 2. İş yeri izin belgesi
 3. Ҫalıştığı şirkete ait imza sirküleri
 4. Ticaret odası kaydı
 5. Vergi Levhası
 6. Resmi gazete
 7. SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi
 8. Son üç aylık maaş bordrosu aslı

İş veren ise:

 1. Şirketin antetli kâğıdına Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı.
 2. İmza sirküleri.
 3. Ticaret odası kaydı.
 4. Vergi Levhası.
 5. Resmi gazete.

Emekli ise:

 1. Emeklilik belgesi asıl ve fotokopisi
 2. Emekli maaş hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi

Ҫiftci ise:

 1. Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi
 2. Son bir seneye ait tarımsal ürünlerinizden veya hayvacılıktan elde ettiğiniz gelirlere dair satış makbuzları

Öğrenci ise

  1. Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi
  2. Okuldan izin belgesi
  3. Ebeveynlerin gelir evrakları
Not : Masraflarınız için bir burs alıyorsanız bu bursun sizin hesabınıza aktarıldığına dair kanıt ekleyiniz.

Reşit olmayanlar için (18 yaş altı)

 1. Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.)
 2. Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname)
 3. Ebeveynlerin gelir evrakları
 4. Ebeveynlerinden biriyle seyehat ediyorsa seyehat etmeyen anne veya babadan muvaffakatname.
 5. Ebeveynleriyle birlikte seyahat ediyorsa, ebeveynleriyle olan akrabalık kanıtı.
TİCARİ VİZE

 • Belçika’daki davet eden firmanın/kurumun antetli kağıdına yazılmış davetiye.
  Davetiye başvuru sahibine hitaben yazılmalıdır. Davetiyede gidiş amacınız, tarihleriniz, konaklamaya ilişkin bilgileriniz ve masraflarınızın kimin tarafından karşılanacağını belirtilmelidir. Davet eden firmanın/kurumun iletişim bilgileri net olarak belirtilmeli ; şirket kaşeli ve imzalı olmalıdır. (orjinal veya fax/internet çıktısı kabu edilir). Ayrıca davet eden şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve daha önceki yapılan alım satımlara ilişkin fatura gibi belgeler istenebilir.
  -Belçika’da düzenlenen bir fuar veya konferans için kayıt ve katılıma ilişkin belgeler.
 • Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyehat tarihleri,konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.)
 • Şirkete ait Mesleki Belgeler: İmza sirküsü/ beyannamesi, Oda sicil kaydı, Vergi levhası, Ticari sicil gazete.
 • SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Otel rezervasyonu.
 • Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Turkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisi.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
 • Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu.  AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ 


  • Davet eden kişinin oturum kartı yada kimlik kartının fotokopisi.
  • Davet eden kişinin Belçika belediyesinden alınmış aile toplum kağıdının aslı.
  • Davet eden kişinin gelir belgeleri:
   Maaşlı çalışan ise : Son üç aylık maaş bordrosu. Serbest çalışan ise: Son yıla ait vergi beyannamesi (tün sayfaların eksiksiz fotokopisi).
   Emekli ise: Son emekli maaş fişi.
   Sosyal yardım veya işsizlik maaşı alıyor ise: Son üç aylık ödeme kanıtı.Not: Davet eden kişinin gelirinin yeterli olup olmadığına bakılacaktır.
   Davet eden kişinin en az nekadar kazancı olması gerektiğine dair gelir hesaplama cetvelini aşağıdaki web adresinde bulabilirsiniz.
  • Davet eden kişi ile akrabalık bağı varsa: Aile bağını kanıtlayan vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  • Davet eden kişi arkadaş ise: Davet eden kişinin adres bilgileri, telefon numarası ve kalış süresinin yer aldığı Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış bir davet dilekcesi gerekir.
  • Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Turkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisi.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
  • Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu.
  • Ebeveynlerin gelir evrakları


   Not : Masraflarınız için bir burs alıyorsanız bu bursun sizin hesabınıza aktarıldığına dair kanıt ekleyiniz.  Finansal Durumu Gösterir Belgeler (seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair belgeler):

  1. Tüm masrafları karşılamaya yetecek yeterli miktarda para bulunan şahsi banka hesap cüzdanınız ve banka hesabınıza bağlı bankamatik kartınızın fotokopisi
  2. Başvuru sahibinin kendisi ya da geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri

  Ҫalışan ise:


  1. Bağlı bulunduğu kurumdan Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış garanti yazısı
  2. İş yeri izin belgesi
  3. Ҫalıştığı şirkete ait imza sirküleri
  4. Ticaret odası kaydı
  5. Vergi Levhası
  6. Resmi gazete
  7. SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi
  8. Son üç aylık maaş bordrosu aslı

  İş veren ise:

  1. Şirketin antetli kâğıdına Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı.
  2. İmza sirküleri.
  3. Ticaret odası kaydı.
  4. Vergi Levhası.
  5. Resmi gazete.

  Emekli ise:

  1. Emeklilik belgesi asıl ve fotokopisi
  2. Emekli maaş hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi

  Ҫiftci ise:

  1. Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesi
  2. Son bir seneye ait tarımsal ürünlerinizden veya hayvacılıktan elde ettiğiniz gelirlere dair satış makbuzları

  Öğrenci ise

   1. Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi
   2. Okuldan izin belgesi
   3. Ebeveynlerin gelir evrakları
  Not : Masraflarınız için bir burs alıyorsanız bu bursun sizin hesabınıza aktarıldığına dair kanıt ekleyiniz.

  Reşit olmayanlar için (18 yaş altı)

  1. Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.)
  2. Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname)
  3. Ebeveynlerin gelir evrakları
  4. Ebeveynlerinden biriyle seyehat ediyorsa seyehat etmeyen anne veya babadan muvaffakatname.
  5. Ebeveynleriyle birlikte seyahat ediyorsa, ebeveynleriyle olan akrabalık kanıtı.

  VİZE İŞLEMLERİ VE RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.                                                                 0 850 304 03 58 


  Avusturya Vizesi
  Avusturya vizesi, Avusturya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları amacıyla geçerli bir prosedürdür. Avusturya ile Türkiye arasında vize programı yer alır iken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden evvelce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir.

  Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi şahıslar ise 180 gün ortamında 90 günü geçmeme ön şartı ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan ya da İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

  Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vizesi amacıyla kişisel başvuruları kabul etmezken, başvuruları yalnızca Avusturya vize işlemleri amacıyla etkinlik göstermekte olan akredite vize danışmanlık firmaları aracılığı ile kabul etmektedir.

  Avusturya Vizesi

  Vize Türü             Vize Süresi                    Giriş Sayısı                      İşlem Süresi       Toplam Ücret

  Turistik                 Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)
  Ticari                    Konsolosluk Belirler        Konsolosluk Belirler         7-12 Gün            150 Euro (€)
  Özel Ziyaret         Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)


  Aşağıdaki 5 Madde her başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunlu evrak listesidir.


  Ana Belgeler:

  1. Pasaportun aslı : Seyahat sonrası en az 3 ay gecerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneden önce olmamalıdır.
  2. Vize Başvuru Formu: Büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş başvuru formu (E-Mail adresi ve cep telefonu numarası dahil). (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
  3. İki adet fotoğraf :2 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf. Bir tanesi başvuru formunun sağ üst köşe’de yer almalıdır, diğerini de başvurunuza ekleyiniz. Dini sebeplerden dolayı örtülen başörtüsü takılabilir.
  4. Pasaportunuzun fotokopisi ve eski vizelerinizin fotokopisi.
  5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.


  KÜLTÜREL VE SPORTİF AKTİVİTELER

  •   Elektronik davetiye, ID numarası.
  •   Kültürel etkinliklere katılım: Organizatörün davetiyesi ya da kültürel hizmeti arz eden kişiyle olan anlaşma ya da katılım davetiyesi.
  • Spor etkinliklerine katılım: Avusturyalı Spor kulübünün davetiyesi ya da spor etkinliğine katılım onay belgesi veya masraf üstlenme onay belgesi.
  • İş yerinden izin belgesi: Çalışanlar: şirket kağıdına yazılmış İşveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu).
  • Maaş bordroları: İşverenden son 3 ayın maaşını gösterir belgeler.
  • SGK giriş bildirgesi ve Sigorta hizmet dökümü: Başvuru sahibine ait sigorta kaydı gösterir evrak ve sigorta bilgilerinizin dökümü.
  • Çalışan veya şirket sahipleri : – Şirketin ticaret odasın’da kaydı – Ticaret sicil gazetesinin kopyası – imza sirküleri ve vergi levhası.
  • Nüfus Kayıt Örneği: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: – son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü – veya – başvuranın adına seyahat çeklerin orjinali ve fotokopisi – veya hesap cüzdanlarinin orjinali ve fotokopisi.
  • Emekliler: Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı).
  • Çiftçi ise: bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi.
  • Öğrenciler: Öğrenci belgesi, kendine ait bir geliri yoksa evin geçimini sağlayan kişiden noter onaylı taahhütname, mali evraklar ve iş evrakları.
  • Uçak/Tren/Otobüs Bileti Rezervasyonu: Uçak/tren/otobüs seyahatlerin’de: reservasyon belgesi Özel araçlı seyahatlar’de: – ruhsat fotokopisi ve uluslar arası ehliyet ayrıca Seyahat güzergahının detaylı beyanı.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
  • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler.
  • Başvuru sahibinin geliri yok ise: eşinizin veya ebeveynlerin veya aile üyesinin masrafları üstlendiğine dair yazı ve evraklar.
  • Reşit olmayan ve yalnız seyahat edecek olan başvuranlar: velinin noter tasdikli velayet hakkı belgesi ve seyahat izini.
  • Şahsi Dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca yada İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.

  TİCARİ VİZE 

 • Davetiye/ Genel taahhüt beyanı: Ticari amaçlı seyahat edileceğini gösteren belgeler.

 • Elektronik davetiye, ID numarası.

 • Fuar/Sergi katılım belgesi: fuar veya sergi katılımına dair belgeler veya biletler.

 • İş yerinden izin belgesi: Çalışanlar: şirket kağıdına yazılmış İşveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu)

 • Maaş bordroları: İşverenden son 3 ayın maaşını gösterir belgeler

 • SGK giriş bildirgesi ve Sigorta hizmet dökümü : Başvuru sahibine ait sigorta kaydı gösterir evrak ve sigorta bilgilerinizin dökümü

 • Çalışan veya şirket sahipleri : – Şirketin ticaret odasın’da kaydı – Ticaret sicil gazetesinin kopyası – imza sirküleri ve vergi levhası

 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: – son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü – veya – başvuranın adına seyahat çeklerin orjinali ve fotokopisi – veya hesap cüzdanlarinin orjinali ve fotokopisi veya genel masrafların ve/veya konaklama masraflarının Türk şirket tarafından üstlendiğine dair yazı ve evraklar.

 • Emekliler: Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

 • Çiftçi ise: bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

 • Öğrenciler: Öğrenci belgesi, kendine ait bir geliri yoksa evin geçimini sağlayan kişiden noter onaylı taahhütname, mali evraklar ve iş evrakları.

 • Uçak/Tren/Otobüs Bileti Rezervasyonu: Uçak/tren/otobüs seyahatlerin’de: rezervasyon belgesi Özel araçlı seyahatlerde: – ruhsat fotokopisi ve uluslar arası ehliyet ayrıca Seyahat güzergahının detaylı beyanı

 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).

 • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler

 • Şahsi Dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca yada İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.  

 • TURİSTLİK VİZE

  • İş yerinden izin belgesi: Çalışanlar: şirket kağıdına yazılmış İşveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve başlangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu)
  • Maaş bordroları: İşverenden son 3 ayın maaşını gösterir belgeler
  • SGK giriş bildirgesi ve Sigorta hizmet dökümü : Başvuru sahibine ait sigorta kaydı gösterir evrak ve sigorta bilgilerinizin dökümü
  • Çalışan veya şirket sahipleri : – Şirketin ticaret odasın’da kaydı – Ticaret sicil gazetesinin kopyası – imza sirküleri ve vergi levhası
  • Nüfus Kayıt Örneği: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: – son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü – veya – başvuranın adına seyahat çeklerin orjinali ve fotokopisi – veya hesap cüzdanlarinin orjinali ve fotokopisi
  • Emekliler: Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)
  • Çiftçi ise: bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi
  • Öğrenciler: Öğrenci belgesi, kendine ait bir geliri yoksa evin geçimini sağlayan kişiden noter onaylı taahhütname, mali evraklar ve iş evrakları.
  • Uçak/Tren/Otobüs Bileti Rezervasyonu: Uçak/tren/otobüs seyahatlerin’de: rezervasyon belgesi Özel araçlı seyahatlerde: – ruhsat fotokopisi ve uluslar arası ehliyet ayrıca Seyahat güzergahının detaylı beyanı
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
  • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler
  • Başvuru sahibinin geliri yok ise: eşinizin veya ebeveynlerin veya aile üyesinin masrafları üstlendiğine dair yazı ve evraklar.
  • Reşit olmayan ve yalnız seyahat edecek olan başvuranlar: velinin noter tasdikli velayet hakkı belgesi ve seyahat izini
  • Şahsi Dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca yada İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.

  AİLE - ARKADAŞLIK ZİYARETİ

  • Elektronik davetiye, ID numarası.
  • İşyerinden izin belgesi: Çalışanlar: şirket kağıdına yazılmış İşveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu)
  • Maaş bordroları: İşverenden son 3 ayın maaşını gösterir belgeler
  • SGK giriş bildirgesi ve Sigorta hizmet dökümü : Başvuru sahibine ait sigorta kaydı gösterir evrak ve sigorta bilgilerinizin dökümü
  • Çalışan veya şirket sahipleri : – Şirketin ticaret odasın’da kaydı – Ticaret sicil gazetesinin kopyası – imza sirküleri ve vergi levhası
  • Nüfus Kayıt Örneği: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: – son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü – veya – başvuranın adına seyahat çeklerin orjinali ve fotokopisi – veya hesap cüzdanlarinin orjinali ve fotokopisi
  • Emekliler: Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)
  • Çiftçi ise: bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi
  • Öğrenciler: Öğrenci belgesi, kendine ait bir geliri yoksa evin geçimini sağlayan kişiden noter onaylı taahhütname, mali evraklar ve iş evrakları.
  • Uçak/Tren/Otobüs Bileti Rezervasyonu: Uçak/tren/otobüs seyahatlerin’de: reservasyon belgesi Özel araçlı seyahatlar’de: – ruhsat fotokopisi ve uluslar arası ehliyet ayrıca Seyahat güzergahının detaylı beyanı
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,– AVRO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası (Tarafımızdan Sağlanmaktadır).
  • Başvuru sahibinin geliri yok ise: eşinizin veya ebeveynlerin veya aile üyesinin masrafları üstlendiğine dair yazı ve evraklar.
  • Reşit olmayan ve yalniz seyahat edecek olan başvuranlar: velinin noter tasdikli velayet hakkı belgesi ve seyahat izini
  • Şahsi Dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca yada İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.


  VİZE İŞLEMLERİ VE RANDEVU İÇİN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.                                                                 0 850 304 03 58 


  En Uygun Ucuz Burkina Faso Uçak Biletleri ve Seferleri

  Burkina Faso Uçak Biletleri

  Burkina Faso Uçak Biletleri almak için 0850 304 03 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
  Burkina Faso Uçak Bileti

  Traveland Turizm En ucuz Burkina Faso uçak bileti 'ni sizler için araştırarak en uygun bileti bulur ve sizlere sunar. Uçak bilet fiyatları müsait koltuk sayısına ve uçuş tarihinize göre değişiklik gösterse de, Traveland Turizm en iyi uçuş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olur.

  Uçakla Burkina Faso'ya Ulaşım

  Air Algérie, Air Burkina, Air France , Air Ivoire, Brussels Airlines , Etiyopya, Gana Airways, Point Afrique ve Royal Air Maroc gibi havayolu şirketleri Abidjan , Addis Ababa , Brüksel , Casablanca , Dakar , Niamey.

  ABD uçuşları: Brüksel Havayolları (' Star Alliance ') ve Royal Air Maroc , New York , San Francisco ve Los Angeles ve Washington DC'den hareket eden ABD uçuşlarını sunuyor .

  Air Burkina ulusal taşıyıcıdır ve Batı Afrika'da ve Paris'te çeşitli uçuşlar sunmaktadır. Air Burkina, Compagnie Aerienne du Mali'de ve yeni yaratılan Uganda Airways'deki hisselere sahip olan Celestair'in bir parçası. Uçaklar çoğunlukla yeni ve iyi durumda. Uçuş saatleri güvenilmez, ancak havada bir kez servis iyi. Birçok Afrika havayoluyla olduğu gibi, uçuşlar Ouagadougou'dan direk uçuş gibi tek bir varış noktasına işaret etse de, yolcuları toplama ve bırakma yolunda birden fazla durak vardır.

  Yabancı taşıyıcılarla Burkina'ya yapılan uçuşların çoğu aynı zamanda Nijer'in başkenti Niamey'de, Ouagadougou'ya sadece 1 saat uzaklıkta, daha fazla yolcu toplamak veya diğerlerinden inmek için duracak. Aynı uçakta 2 saatlik bir mola bekliyorlar.

  Varışta, Afrika içinden seyahat ediyorsanız, Sarı Ateşe karşı aşılanmış olduğunuzu kanıtlamanız istenebilir. İspat sağlamamakta başarısız olunması, havaalanında aşı yaptırmaya veya bir ücret karşılığında zorla kabul edilmesine veya ülkeye girmeyi reddetmesine neden olabilir.

  Taranacak ve fotoğraflanacak ve girişte parmak dijital hale getirilecek ve kontrollerden ayrılacağında daha da kötü olacak. Bagajınız ve kişiniz biniş öncesinde birden çok kez kontrol edilecek ve aynı işlemi tekrar tekrar tekrar saçma noktaya kadar tekrarlayacaktır (sizi terk etmiş bir görevli, altı fit uzakta başka bir görevli, farklı görevli bir görevli sizi tekrar ederek sizi alacaktır. Bütün prosedür bir kez daha: el bagajı kontrolü, pasaport kontrolü, geçici sorular, metal dedektörü).

  Burkina Faso Hakkında

  Burkina Faso, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Mali, Nijer, Benin, Togo, Gana ve Fildişi Sahilleri oluşturmaktadır. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında Yukarı Volta adı ile bağımsızlığa kavuşmuştur. Bağımsızlık sonrası dönemde siyasi belirsizlikler neticesinde darbeler yaşanmış, 4 Ağustos 1983 tarihinde Thomas Sankara önderliğinde devrim gerçekleştirilmiş, ülkenin ismi de devrim neticesinde Burkina Faso olarak değiştirilmiştir. Ülkenin başkenti Ouagadougou' dur.

  Ülkenin kurulu olduğu bölümler Fransa sömürgesi olduğu dönemlerde Volta nehrinin üst bölümünde kaldığı için Fransızcada Haute-Volta (Yukarı Volta) olarak adlandırılmış, bu isim bağımsızlık kazanıldıktan sonra da ülke ismi olarak kullanılmaya devam edilmiştir. 1983 yılında Thomas Sankara önderliğinde gerçekleştirilen devrim neticesinde Yukarı Volta’nın ismini onurlu insanların yaşadığı anayurt anlamına gelen Burkina Faso olarak değiştirilmiştir. Burkina Mossilerin dili olan Mòoré dilinde onurlu, bozulmayan anlamında kullanılırken, faso kelimesi de Dioula dilinde 'anavatan, baba ocağı (fa: baba, so: ev, köy) anlamına gelmektedir. Bu iki kelimenin birleştirilmesi ile ülke ismi oluşturulmuş ve günümüzde de kullanılmaktadır.

  Ülkenin kuzeyden güneye doğru olan uzantısında Sahel ile Sudan kuşakları arasında yaşanan geçiş kendisini bitki örtüsü üzerinde de göstermektedir. Kuzey bölgelerde yer alan Sahel kuşağı ülke topraklarının %25'i üzerinde etkili olmaktadır. Bu bölgelerde genel itibariyle kurak bir iklim hakimdir. Yıl boyunca neredeyse iki aydan daha az bir süre yağan yağmur bıraktığı ortalama yağış miktarı ile 300 mm'nin altındadır. Ülkenin geri kalan bölümünün büyük bir bölümünde Sudan-Sahel iklimi hakimdir. Bu iklimde yağmur dönemleri dört ila beş ay arasında sürmektedir. Ülkenin güney bölgelerinde hakim olan Sudan kuşağında ise yağmur sezonu altı ay kadar sürebilmekte ve yıllık ortalama 1300 mm yağış bırakabilmektedir. Ülke genelinde hava sıcaklıkları 25 °C ila 30 °C arasında yer almakta olup, yine ülke genelinde bugüne kadar ölçülen en düşük ve en yüksek sıcaklıklar 5 °C (1971) ile en düşüğü ve 46 °C (1975) ile en yükseği olmak üzere Markoye'de ölçülmüştür. Burkina Faso genelinde Mart ve Nisan ayları sıcaklıkların en yüksek değerlerde ölçüldüğü, Ocak ve Şubat ayları ise ülke genelinde hava sıcaklıkların en düşük değerde ölçüldüğü aylar konumundadır.

  Ülke genelinde var olan 33 havaalanından sadece 2 tanesinin pisti asfaltlanmış konumdadır. Başkent Ouagadougou'da bulunan ve aynı zamanda ülkenin en büyük havaalanı konumunda olan Ouagadougou Airport havaalanı ile Bobo-Dioulasso'da bulunan havaalanı ülkenin uluslararası standartlara uygun iki havaalanını oluşturmaktadır.

  Ülke, merkezi başkent Ouagadougou'da bulunan Air Burkina ismi ile bir adet ulusal havayolu şirketine sahiptir. Şirket 17 Mart 1967 yılında Air Volta ismi ile kurulduktan sonra Fransa menşeli firmalar tarafından gerçekleştirilen uçuşları gerçekleştirmeye başlamış, şirket ismi ise daha sonra ülkede gerçekleştirilen Sankara devrimlerine uygun olarak devletleştirilerek bugünkü adını almıştır.


  Burkina Faso'nun da katılımcılarından biri olarak Fransa ile birlikte birçok Afrika ülkesi tarafından birlikte işletilen Air Afrique havayolu şirketinin maddi sıkıntılar sonucu 2002 yılında iflas etmesinin de etkisi ile Air Burkina şirketinin bir kısmı 2001 yılında özelleştirilmiştir.

  Air Burkina havayolları yurt içi uçuşlarının yanı sıra yedi farklı ülkeye karşılıklı uçuşlar düzenlemektedir. Yurt dışı uçuşlarını gerçekleştirildiği ülkeler şu şekildedir: Benin, Fildişi Sahilleri, Gana, Mali, Nijer, Senegal ve Togo

  Burkina Faso dünyanın en fakir ve az gelişmiş ülkelerinden biri konumundadır. Ülke HIPC (Heavily Indebted Poor Countries) (Türkçe: Gelişmekte olan yüksek borçlu ülkeler) ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir. 2005 yılında Dünya Bankası ve IMF HIPC borçların yeniden yapılandırılması kapsamında ülkenin dış borçlarının silinmesi kararlaştırılmıştır. Burkina Faso İnsani Gelişim Endeksi 2013 raporuna göre 187 ülke içerisinde 181. sırada yer almıştır. Ülkede Satın alma gücü paritesine göre Gayrisafi yurt içi hasıla 2013 tahmini verilerine göre 26,51 milyar Dolar seviyesinde olup, bu değere göre kişi başı düşen gelir 1.500 Dolar seviyesindedir.

  Ülke nüfusunun yaklaşık olarak %90'ı şahsi tüketim ve kullanım için tarımsal ürünler ekmektedir. Bu ekilen ürünlerin çoğunluğunu darı, mısır, sorgum ve pirinç oluşturmaktadır. Ülkenin güney kesimlerinde bu ürünlere ek olarak ayrıca manyok, yam ve şeker kamışı ekimi de gerçekleştirilmektedir. Burkina Faso'nun ihracatını gerçekleştirdiği ürünlerin başında ise fıstık ve pamuk gelmektedir.

  Ülke genelinde yaşanan elverişsiz iklim şartları tarımsal ürünlerin ekiminde ve mahsulün toplanmasında zorluklar yaşatabilmektedir. Belirli dönemlerde yaşanabilen uzun kuraklık dönemleri özellikle kuzey bölümlerinde kıtlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

  Her ne kadar Burkina Faso pamuğunun kalitesi yüksek düzeyde de olsa gelişmiş sanayi ülkelerinden gelen yüksek sübvansiyonlar nedeniyle dünya pazarlarına ihracatında sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı ülkenin pamuk ticareti ABD ve AB tarafından sağlanan sübvansiyonlarla ilerlemektedir. Dönemin devlet başkanı Blaise Compaoré Afrika pamuğunun dünya pazarlarına ulaştırılamama durumdan rahatsız olan diğer Afrika ülkeleri ile birlikte toplantılar gerçekleştirmiş, sübvansiyonların kaldırılması yönünde girişimlerde bulunmuştur. Burkina Faso ekonomisi gerçekleştirilen ihracatın %50'sini pamuğun oluşturması nedeniyle dünya piyasasında gerçekleşen dalgalanmalardan olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

  2005 yılında başlatılan yeni bir proje ile buğday ekimine geçilmiştir. Bu proje ile dış ülkelere olan bağımlılığın azaltılması ve uzun vadede de buğday ihracatının başlatılması amaçlanmıştır.

  Ülke toprakları içerisinde bulunan çok az yeraltı madeni gün yüzüne çıkarılabilmektedir. Bu madenlerin başında altın ve mangan gelmektedir. Yeraltı zenginliklerinin genelde ulaşım ağı açısından yetersiz konumda olan kuzey bölgelerde olması madenlere ulaşmada ve çıkarılan ürünlerin sevkiyatında büyük bir problem olarak gösterilmektedir. Burkina Faso yetkilileri uzun yıllardır bu bölgeye demiryolu hattının uzatılması yönünde çalışmalar gerçekleştirse de bu hedef henüz gerçekleştirilememiştir.

  Burkina Faso sanayisi özellikle var olan demiryolu hattının 1933 yılında Abidjan' a kadar uzatılması ve bu sayede denize bağlantısı olmayan bir ülke olarak liman kentine ulaşması neticesinde gelişim göstermiştir. Bobo-Dioulasso' da açılan bira fabrikası, petrol değirmenleri ve motorlu bisiklet üretimi yapan fabrika bu alanda ilk olma özelliğini taşımış, şehrin ticari anlamda kalkınmasında önemli pay sahibi olmuştur. Başkent Ouagadougou' nun ticari olarak kalkınabilmesi için gerekli olan demiryolu hattı bağlantısı 30 yıl sonra gerçekleştirilmiş, bu güzergahın da devreye girmesiyle de başkent ekonomik olarak kalkınmasını gerçekleştirmiştir. Bağımsızlığının elde edilmesi ile birlikte oluşturulan pamuk fabrikaları kısa süre içerisinde tekrar kapatılmak durumunda kalınmıştır.

  Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken şehir Ouagadougou'dur. En ucuz Ouagadougou Uçak Bileti için Çağrı Merkezimizle 0 850 304 03 58 iletişime geçiniz.

  Traveland Turizm A.Ş Burkina Faso Havayolları resmi acentasıdır. Bilet almak yada rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  Uygun Burkina Faso Uçak Bileti

  Burkina Faso Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Burkina Faso şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

  Bilgilendirme Mesajı
  En uygun ve ucuz Burkina Faso Uçak Biletleri için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.


  En Uygun Ucuz Benin Uçak Biletleri ve Seferleri

  Benin Uçak Biletleri

  Benin Uçak Biletleri almak için 0850 304 03 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
  Benin Uçak Bileti

  Traveland Turizm En ucuz Benin Faso uçak bileti'ni sizler için araştırarak en uygun bileti bulur ve sizlere sunar. Uçak bilet fiyatları müsait koltuk sayısına ve uçuş tarihinize göre değişiklik gösterse de, Traveland Turizm en iyi uçuş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olur.

  Benin Hakkında

  Benin Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijer, Nijerya, Togo ve Burkina Faso oluşturmakta olup, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında Dahomey Cumhuriyeti adı ile bağımsızlığa kavuşmuştur. 1975 yılında ülke içerisinde yaşanan siyasi gelişmeler neticesinde ülke adı Benin Halk Cumhuriyeti olarak değiştirilmiş, 1990 yılında da rejimin bir kez daha değişmesi ile ülkenin ismi günümüzde de kullanılan Benin Cumhuriyeti olarak değiştirilmiştir. Ülkenin başkenti Porto-Novo'dur.

  Ülkenin toplamda sahip olduğu 2.123 km'lik kara sınırından 386 km'si Burkina Faso, 277 km'si Nijer, 809 km'si Nijerya, 651 km'si Togo ile oluşurken, ülkenin ayrıca Atlas Okyanusu'na da 121 km'lik sahil şeriti bulunmaktadır.

  Güney kuzey yönünde uzun ince bir yapıya sahip olan ülkede, kıyı şeritide yer alan lagünlerin arkasından itibaren verimli, tarıma elverişli alanlar başlamaktadır. Bu alanlar Togo Sıradağları'nın bir parçası olan Atakora Sıradağları ile birleşmektedir. Ülkenin kuzeydoğu bölümlerinde ise coğrafi yapı Nijer nehrine yaklaştıkça alçalarak düz zemin oluşmaktadır.

  Ülkenin en yüksek noktasını 658 m ile Atakora Sıradağları içerisinde yer alan ve Togo sınırına yakın bir konumda bulunan Sokbaro Dağı oluşturmaktadır. Ülkenin sahip olduğu toprakların %30'u dağlık orman arazisi konumunda olurken, %12'si tarımsal alan, %4'ü ise çimenlik alanlardan ve yaylalardan oluşmaktadır.

  Ülke genelinde üç farklı iklim çeşidi görülmektedir. Ülkenin güney bölgelerinde tropikal ekvator iklim hakim konumdayken, ülkenin kuzeybatı ve orta kesimlerinde Sudan iklimi, Atakora Sıradağları'nın bulunduğu kesimlerde de Atakora iklimi görülmektedir. Tropikal iklimin hakim olduğu güney bölgelerde Nisan-Temmuz ve Ekim-Kasım dönemlerinde olmak üzere iki kere yağmur sezonu yaşanmakta olup, Ağustos-Eylül dönemlerin de ise yağmur yağmasa da hava genellikle kapalı konumdadır. Bu bölgelerde ortalama yıllık sıcaklık değerleri gündüz 30 °C, gece 23 °C düzeyinde, ortalam yıllık nem değerleri ise %90 düzeyinde bulunmaktadır. Yıl içerisinde bölgeye ortalama 2000 mm yağış düşmektedir. Sudan ikliminin hakim olduğu ülkenin kuzeybatı ve orta bölümlerinde yağmur sezonu Mart/Nisan döneminden itibaren başlayarak Ekim ayına kadar sürmektedir. Bu bölgelerde ortalama yıllık sıcaklık değerleri gündüz 29 °C - 38 °C arasında, gece ise 16 °C - 26 °C arasında yer almaktadır. Yıl içerisinde bölgeye tropikal iklimin hakim olduğu bölgelerin aksine daha az yağmur düşmekte olup bu oran yıllık ortalamada 1000 mm seviyesindedir. Atakora Sıradağları bölgesinde hakim olan Atakora iklimi, Sudan ikliminde sadece ortalama yıllık yağış oranlarında farklılık göstermekte olup, bölgenin coğrafi özellikleri neticesinde bölgeye yoğun şekilde yağmur yağışları gerçekleşmektedir.

  Ülke içerisinde kalabalığın en yoğun olduğu şehir Cotonou'dur. Benin'in başkenti konumunda olan Porto-Novo ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Ülke nüfusunun %33'ü bu bölgelerde yaşamaktadır. Ülke içerisinde 2013 resmi nüfus verilerine göre en kalabalık beş şehir şu şekilde sıralanmaktadır:

  Cotonou (678.874), Djougou (266 522), Porto-Novo (263.616), Parakou (254.254), Banikoara (248 621)

  Benin'nin ticari imkanları günümüzde tam olarak kullanılabilmiş konumda değildir. Ülkenin sahip olduğu yüksek dış borç uluslararası kalkınma programlarına katılımını engellemektedir.

  Ülke ekonomisinin en önemli parçasını tarımsal faaliyetler oluşturmaktadır. Ülke nüfusunun %90'ını direkt ya da dolaylı olarak etkileyen tarımsal faaliyetler Benin için önem arz etmektedir. Kahve, hurma, yer fıstığı, tütün, fasulye, biber, patates ekilen ve yetiştirilen en önemli tarım ürünlerin oluşturmaktadır. Bunun haricinde belli bölgelerde hindistan cevizi de işlenmektedir. Benin genelinde gerçekleştirilen hayvancılık ticari amaçlardan ziyade kişilerin toplum içerisinde ki konumunu belirlemek için yapılmaktadır.

  Benin Şehirleri

  Cotonou, Abomey-Calavi, Djougou ,Porto-Novo, Parakou, Banikoara, Seme-Kpodji, Tchaourou, Kandi, Bohicon, Aplahoue, Kalalé, Malanville, Ouidah, Kétou, Nikki, Savalou, Ouesse, Djakotome, Za-Kpota, Avrankou, Bassila, Klouekame, Allada, Bembéréké, Glazoue, Djidja, Pobé, Akpro-Missérété, Lalo, So-Ava, Gogounou, Adja-Ouere, N'dali, Sakété, Ifangni, Dassa-Zoume, Matéri, Ze, Bante, Lokossa, Natitingou, Dogbo, Houeyogbe.

  Benin’e seyahat etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken şehir Cotonou’dur.
  En Ucuz Cotonou Uçak Bileti için Çağrı Merkezimizle 0 850 304 03 58 iletişime geçiniz.

  Traveland Turizm A.Ş Benin Havayolları Uçak Biletlerini satmada yetkili acentadır. Bilet satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçiniz.

  Uygun Benin Uçak Bileti

  Benin Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Benin şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

  Bilgilendirme Mesajı
  En uygun ve ucuz Benin uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.


  Almanya Vizesi
  Almanya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve Traveland turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Almanya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

  Almanya Vizesi

  Vize Türü             Vize Süresi                    Giriş Sayısı                      İşlem Süresi       Toplam Ücret

  Turistik                 Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)
  Ticari                    Konsolosluk Belirler        Konsolosluk Belirler         7-12 Gün            150 Euro (€)
  Özel Ziyaret         Konsolosluk Belirler         Konsolosluk Belirler        7-12 Gün             150 Euro (€)


  Pasaport - Almanya turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Almanya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.
  Biometrik Fotoğraf - Almanya turistik vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 2 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde, Almanya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
  Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - Almanya Turistik Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
  Almanya Vize Başvuru Formu - Almanya Turistik Schengen vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin Almanya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Almanya vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır. Almanya vize başvuru formuda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Almanya vize başvuru evraklarıyla tutarlıklı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Almanya vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.
  **NOT: Almanya Turistik Vize başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Almanya Schengen vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

  Finansal Durumu Gösterir Belgeler - Almanya Turist Vizesi başvurularında bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordroları, bağlı bulunulan kurum tarafından kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmış olmalıdır.
  Almanya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.
  Ayrıca Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.
  Almanya Vize talebini belirten dilekçe - Almanya Turistik Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Almanya konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.   
  Almanya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Almanya’ yaya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.
  Kişi işveren ise; şirketinin antetli kağıdına yukarıda belirtilmiş dilekçe içeriklerini göz önünde bulundurarak kendi adına hazırlayabilir,
  Kişi emekli ise; yukarıda belirtilmiş dilekçe içerik bilgilerini beyan ederek şahsen yazabilecektir.
  Devlet dairesi çalışan ise; bağlı bulunduğu kurumun antetli kağıdına, ıslak imza ve mühürlü şekilde hazırlamalıdır.
  Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
  Almanya vize müracaatında bulunacak kişi eğer, Almanya seyahati sonrası 2. ci veya 3. cü Schengen ülkelerine direk olarak seyahat edecek olması halinde bu seyahatlerine dair tarih ve seyahat içeriklerinin bilgisini beyan etmelidir.
  Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler - Vergi levhası – Almanya vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren
  Faaliyet belgesi – Almanya vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir Schengen vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.
  Şirketin imza sirküleri – Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.
  Şirketin ticaret sicil gazetesi – Almanya Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.
  Kişinin çalıştığını gösterir belgeler - Almanya vize müracaatında bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunulan kurumdan alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren tarafından düzenlenmiş, kaşe ve ıslak imzası bulunan resmi izin belgesi.
  Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri  - Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişilerin Almanya’ da konaklama gerçekleştireceği yere ait rezervasyon bilgileri. Almanya vize müracaatında bulunacak kişinin bu ülkede konaklama yapacağı tarihleri içermelidir.
  Almanya dönüş veya seyahate devam edileceğini destekleyen belgeler. Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya ülke sınırlarına giriş ve çıkış bilgilerini içeren.  
  Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya seyahatinin içeriği ticari veya ziyaret içerikli olacak olması halinde Davetiye belgesi.
  Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi eğitim amaçlı Almanya seyahat gerçekleştirecek olması halinde, hukuki münasebet, eğitim alınacak okula ödenen miktara dair belgeler ve varsa okula kayıt belgeleri.
  Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi, sağlık ve tedavi maksadıyla bu ülkeye seyahat gerçekleştirecek olması halinde kişinin Almanya’ da tedavisini gerçekleştirecek kurumun kabul belgesi ve vize başvuru sahibinin Almanya’ da tedavi olmasını öneren geçerli, orijinal heyet raporu.
  Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge - Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya’ da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.
  Seyahat evrakları: Almanya Konsolosluğu, Almanya Turistik vizesi başvurusunda bulunan kişilerden yapacakları seyahatin amacını, seyahat masraflarının karşılanma biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri döneceğini gösterir belgeler talep etmektedir. Almanya Turistik vizesi başvuru belgelerinde ibraz edilen bilgiler vize başvuru formunda yer alan bilgileri desteklemelidir.
  Davetiye: Almanya Turistik vizesi için başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’da ikamet eden herhangi bir kişiden ya da ülkedeki herhangi bir kurumdan davetiye talebinde bulunmak zorunda değildir.

  ***Aşağıdaki duruma sahip kişilerin ek olarak hazırlaması gereken evraklar
  Kişi Emekli ise,
  Emekliğini gösteri belgeler. (Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emekli olunmuş kurumdan alınan yazı)
  Kişi Memur ise,
  Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına hazırlanmış resmi izin belgesi, oda sicil kaydı ve diğer kurum evrakları
  Kişi Öğrenci ise,
  Güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi,
  Kişi Çiftçi ise,
  Bağlı bulunulan ziraat odasından alınmış ziraat sicil kaydı, kişinin varsa ekili olan tarım alanı ve topraklarına dair belgeler.
  ***Aşağıdaki duruma sahip kişilerin ek olarak hazırlaması gereken evraklar
  Kişi 18 yaşından küçük ise, annesi veya babası yahut ikisinden birisi ile seyahat edecek olması halinde ebeveynler tarafından imzalanmış, noter onaylı orijinal muvafakatname belgesini ibraz etmelidir.
  Kişi TC ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise, en az son 6 ay geçerliliği bulunan T.C. oturma izni belgesi fotokopisi
  Kişi başka Schengen ülkelerine seyahat edecek ise, seyahat edecek olduğu diğer Schengen ülkelerine ait konaklama ve ulaşım bilgilerini paylaşmalıdır.
  Pasaport fotokopileri, Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin varsa eski pasaportunda bulunan kimlik bilgilerini içermekte olan kısmın fotokopisi, daha önce almış olduğu Schengen vizelerinin fotokopileri.