Hindistan'a Kimler Giriş Yapabilir? Uçuşlar Başladı mı?

Hindistan Yeni Delhi Uçuşları Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Detayları Yazımızda Bulabilirsiniz.

Sayfayı Kaydır
-- TRAVELAND TURIZM --
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
Hindistan'a Kimler Giriş Yapabilir? Uçuşlar Başladı mı?
Hindistan'a Kimler Giriş Yapabilir? Uçuşlar Başladı mı?

Hindistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk (1)

Değerli Müşterimiz,

 • Delhi ve Mumbai'ye seyahat eden tüm yolcular, seyahatlerinden en az 72 saat önce, portal üzerinden Self Reporting Form (SRF) adlı formu doldurmalıdır. Ayrıca portalda, toplam 14 gün zorunlu karantinaya alınacaklarını, masrafları kendileri tarafından ödenecek 7 günlük ücretli kurumsal karantina ve ardından 7 günlük, kendi sağlık durumlarını kendilerinin kontrol edecekleri ev karantinasında kalacaklarını taahhüt etmelidirler.
 • Tüm yolcuların (Hindistan vatandaşları veya diğer ülke vatandaşları) uçağa binmeden önce mobil cihazlarına "AAROGYA SETU"uygulamasını indirmeleri zorunludur.
 • Kurumsal karantinanın gerekli olması halinde, yolcuların Eyalet Hükümetleri tarafından onaylı otellere doğrudan ön rezervasyon yaptırmaları tavsiye edilir.
 • Yalnızca hamile kadınlar, 10 yaşından küçük çocukları olan aileler, ailede ölüm (ölüm belgesi), sağlık sorunu olan ve hastaneye kaldırılması gereken yolcular (sağlık raporu), RT-PCR testi negatif raporu taşıyan yolcular için 14 günlük ev karantinasına izin verilebilir. Yolcular böyle bir muafiyet talep etmek isterlerse, uçağa binmeden en az 72 saat önce portal'da bu durumu belirtmelidir. Yolcuların, kalkıştan 72 saat önce dolduracakları Self Reporting Form sayfasında (SRF) yukarıda bahsedilen durumlar ile ilgili evrakları/sertifikaları beyan etmeleri gerekir. Yetkili birimler tarafından verilecek nihai karar yine bu portal üzerinden yolcuya bildirilecektir.
 • Yolcular varışta RT-PCR Negatif Test raporu ibraz etmek suretiyle kurumsal karantinadan muafiyet talep edebilir. Bu test, yolculuğa çıkmadan önceki 96 saat (örneğin verildiği zaman baz alınacaktır) içinde yapılmış olmalıdır. Test Raporu değerlendirilmek üzere portala yüklenmelidir. Her yolcu raporun doğruluğuna ilişkin beyanda bulunacak ve aksi tespit edildiği taktirde hakkında başlatılacak cezai işlemlerden sorumlu olacaktır. Test raporu çıktısı, Hindistan'a giriş noktalarındaki havalimanlarında da alınabilir. Bu durumun kısa süre içinde değişme ihtimali olabilir ve yeni bir test zorunlu hale getirilebilir.
 • RT-PCR test raporu olmayan yolcular kurumsal karantinaya gönderilecektir. Yolcunun kendisi tarafından ödenecek RT-PCR testi, varışın ikinci gününde yapılabilir ve sonucun negatif olması durumunda yolcu taburcu edilebilir ve ev karantinasına gönderilebilir.
 • Self Reporting Formlar'ın (SRF) doğru şekilde doldurulmuş olduğu check-in sırasında ve uçağa binmeden önce kontrol edilmelidir. Formu doldurmayan yolcuların kalkıştan önce mutlaka formu doldurmaları sağlanmalıdır. Self Reporting Form'u (SRF) doldurma esnasında geçici olarak bir koltuk numarası girilebilir. Koltuk numarası check-in'den sonra güncellenebilir.
 • Hindistan'a gelen ve termal görüntüleme sırasında semptomatik olduğu tespit edilen yolcular derhal izole edilecek ve prosedür uyarınca sağlık merkezine sevk edilecektir.

Hindistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk (2)

 • Termal görüntüleme sonrası, kurumsal karantinadan muaf olan yolcular (önceden portal üzerinden onay mesajı alınmış olmalıdır), 14 günlük ev karantinasına girmeden önce ilgili mesajı mobil cihazları üzerinde veya başka şekilde (ekran görüntüsünün çıktısı gibi) yetkililere ibraz edeceklerdir.
 • Diğer yolcular, ilgili Eyalet yetkilileri tarafından organize edilen kurumsal karantina merkezlerine götürülecektir.
 • Yolcular 7 günlük kurumsal karantinadan sonraki ev karantinasına girmeden önce RT-PCR testine tabi tutulacaktır. Test ücreti, ilgili makamlarca yolcudan tahsil edilecektir.

Yolcuların Delhi ve Mumbai'den diğer meydanlara devam uçuşları varsa:

 • Yolcular, uluslararası uçuşlarından 96 saat öncesine kadar aldıkları RT-PCR Negatif raporlarını ibraz etmek suretiyle, ilk giriş noktasındaki yetkililerin onayı dahilinde, kurumsal karantinadan muaf olarak, Hindistan içerisindeki diğer iç hat noktalarına olan devam uçuşlarını gerçekleştirebilirler.
 • Uluslararası uçuşlarla gelen RT-PCR Negatif test raporuna sahip yolcular, kendi yaşadıkları bölgelere seyahat edebilirler. Seyahatleir için ayrı bir izin / onay / e-permit gerekmeyecektir. Yolcuların kendi araçları ile seyahat etmelerine izin verilmektedir.
 • Hindistan'a giriş yapacakları ilk havalimanına RT-PCR Negatif sertifikası olmadan gelen ve iç hat destinasyonlarına bağlantılı bir uçuş yapmak isteyen uluslararası yolcular, giriş havalimanında RT-PCR (GeneXpert dahil) testi yaptırma imkanına sahiptir ve eğer RT-PCR test sonucu Negatif çıkar ise, yolcunun ilk giriş havalimanında karantinaya alınmasına gerek kalmadan Hindistan'daki diğer iç hat noktalarına bağlantılı uçuş yapmasına izin verilecektir.
 • Test sonuçları, GeneXpert tarafından yapılan RT-PCR testlerinde 1.5-2.5 saat, diğer yöntemlerle yapılan RT-PCR testlerinde ise 6-7 saat arasında elde edilmektedir.