09/02/20

Traveland Turizm Yurtiçi, yurtdışı uygun fiyatlı uçak bileti, vize işlemleri, tatil turları satışı, araç kiralama hizmeti.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Ukrayna'ya Seyahat Edecek Vatandaşlar İçin Önemli Duyuru
Ukrayna Bakanlar Kurulu, bu akşam geç saatlerde açıkladığı kararla, yabancı uyrukluların Ukrayna'ya girişine 29 Ağustos 2020 tarihinden itibaren bir ay süreyle getirileceğini bildirdiği kısıtlamanın bir gün öne çekilerek bu geceden (28 Ağustos saat 00:00) itibaren uygulanmaya başlanacağını duyurmuştur. Alınan karar çerçevesinde, sadece aşağıda belirtilen kategorilerde yer alan kişilerin Ukrayna’ya girişine izin verilebilecektir:

Ukrayna'ya Kimler Giriş Yapabilir?

 1. Ukrayna vatandaşlarının eşleri ve çocukları*
 2. Ukrayna’da geçerli resmi çalışma izni olanlar*
 3. Ukrayna’daki işletmelerin temsilcileri tarafından davet edilen teknik uzmanlar*
 4. Ukrayna üzerinden transit geçerek Ukrayna'dan iki gün içerisinde çıkış yapacağını belgeleyebilenler *
 5. Eğitim amacıyla Ukrayna’ya gelenler *
 6. Silahlı Kuvvetler’de askerlik hizmeti yapan kişiler *
 7. Ukrayna’da geçici veya sürekli oturma iznine sahip kişiler *
 8. Ukrayna Devlet Başkanı, Parlamentosu, Bakanlar Kurulu, Devlet Başkanlığı Ofisi ve Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine Ukrayna’ya gelen yabancı devlet resmi heyetlerinin başkanları ve üyeleri, uluslararası kuruluşların çalışanları ve bunlara eşlik edenler *
 9. Yük taşımacılığı yapan araçların, tarifeli seferleri gerçekleştiren otobüslerin sürücüleri ve mürettebatı, uçak, deniz ve nehir gemi mürettebatı, tren ve lokomotif personeli *
 10. Bir kültür kuruluşu tarafından davet edilen sanatçılar ve birer eşlik eden kişi *
 11. Resmi spor müsabakalarına katılmak için gelen sporcular ve bunlara eşlik edenler *
 12. Nakil amacıyla hematopoetik kök hücre taşıyan kişiler *
 13. Ukrayna sağlık kurumlarında tedavi görme amacıyla gelen kişiler *
 14. Mülteci statüsünde bulunan veya ilave korumaya muhtaç kişiler
 15. Ukrayna'da akredite yabancı diplomatik temsilcilikler, konsolosluk kurumları ve resmi uluslararası misyon ve örgütlerin çalışanları ve bu kişilerin aile üyeleri veya Ukrayna Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine gelenler
 16. Silahlı Kuvvetler birimlerinin eğitim programlarına katılan NATO üyesi ülkelerin ve NATO'nun Barış İçin Ortaklık Programı katılımcı ülkelerinin silahlı kuvvetleri mensubu eğitmenler veya Ukrayna Savunma Bakanlığının daveti üzerine gelenler

*Covid-19 tedavisini kapsayan sağlık sigortası poliçesine sahip olma şartı aranmaktadır.

Ukrayna'ya Seyahat Edecek Vatandaşlar İçin Önemli DuyuruQatar Airways ile Seyahat Edecek Yolcular İçin Güncel Bilgiler
Qatar Airways'in Türkiye'den Doha seferlerinin başlaması ile Katar'a ve/veya Katar transit olarak uçuş ağlarındaki herhangi bir noktaya seyahati bulunan yolcularımız için bazı önemli konular hakkında güncel bilgileri sizlere iletmek isteriz.

1- Katar'a kimler giriş yapabilir?

01 Ağustos 2020 tarihi itibariyle;

    Katar vatandaşları;
    Daimi ikamet (permanent residence) izni bulunan yolcular;
    Geçiçi ikamet (residence permit) izni bulunan yolcular ve aile üyeleri  (istisnai giriş izni almak şartı ile)

Geçiçi ikamet izni bulunan yolcular için istisnai giriş izni koşulları:

    Giriş izni başvurusu Qatar Portal websitesi üzerinden yapılabilir:
    Giriş izni düzenlendiği tarihten itibaren 1 ay geçerlidir.

    İzin sahibinin Katar'a varışta EHTERAZ uygulamasını cep telefonuna yüklemesi gerekmektedir.
    Düşük risk taşıyan ülkeler katagorisinden gelen yolcular, geldiği ülkede 72 saat veya daha uzun süredir ikamet ettiğini gösterir belgeyi başvurusuna eklemelidir.
 
    Yetkili makamlar, izin belgesinin verilmesine dair şartlar ve koşullar uyarınca izin başvurusunu kabul etme veya reddetme hakkını saklı tutar.
 
     Başvuru sahibinin başvuru esnasında beyan ettiği tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul etmesi gerekmektedir. Herhangi bir tutarsızlık veya yanlış bilgi verilmesi durumunda Katar Devleti'nin düzenlemelerine ve yasalarına göre yasal  yükümlülükler uygulanır.

Düşük Riskli Ülkelerden Gelen Yolcular için Kural ve Şartlar:

Düşük riskli ülkelerin listesi Katar Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Güncel olarak listeye ulaşmak için linki ziyaret edebilirsiniz:

https://covid19.moph.gov.qa/EN/Pages/Countries-Classified-Low-Risk-of-COVID-19.aspx

    Yolcuların uçuştan önce, 48 saati geçmeyen bir süre içerisinde , (varsa) onaylanmış bir hastaneden COVID-19 testi yaptırmaları ve varışta testin basılı bir kopyasını döküman olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. COVID-19 testi yanında bulunmayan yolcuların  testi Hamad Uluslararası Havalimanı'nda yapılacaktır.

    Başvuru sahibinin, istisnai izin başvurusu yaparken, geldiği ülkede 72 saat veya daha uzun süre kaldığını gösterir belge yüklemesi gerekmektedir. Geldiği ülkede 72 saatten daha az kalmış olan yolcular 'Diğer Ülkelerden gelen yolcular' kategorisinde değerlendirilecektir.

    İzin başvurusu esnasında geliş ülkesi hakkında yanlış beyanda bulunulması halinde giriş izni otomatik olarak iptal edilecektir.

    Düşük riskli ülkelerden seyahat eden yolcular, kendilerini en az 7 gün ev karantinasına alacağını taahhüt eden resmi bir form imzalar. EHTERAZ uygulaması ile yolcu takip edilir. 5. veya 6. gün yolcu bildirilen onaylanmış sağlık merkezine giderek tekrar test yaptırır. Sonuç pozitif ise yolcu izolasyona yönlendirilir, sonuç negatif ise 7. günün sonunda karantina süresi sona erer.

Qatar Airways ile Seyahat Edecek Yolcular İçin Güncel BilgilerKazakistan'a Seyahat Edecek Yolcular İçin Bilgilendirme
Türkiye ile Kazakistan arasındaki uçuşlarına 28 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yeniden başlıyor.

Kazakistan'a seyahat edecek olan yolcular için Kazakistan Hükümeti tarafından belirlenen, ülkeye girişte yapılacak uygulama  ve sıhhi tedbirlere ilişkin güncel bilgi aşağıda yer almaktadır.

Kazakistan'a seyahat edebileceği belirtilen aşağıdaki ülkelerin vatandaşlarının Kazakistan’a giriş yapabilmeleri için gerekli olan tüm vize ve oturum şartlarını kontrol ederek bilet kesilmesi hususunda dikkatinizi rica ederiz.

Birinci Kategori : Türkiye, Çin, Güney Kore, Japonya, Gürcistan, Tayland, Macaristan, Hindistan, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Mısır, Ukrayna, Hollanda, Rusya.

1) Ateş ölçümü;
2) Yolcu bilgi formu

İkinci Kategori : Polonya, Özbekistan (TAS uçuşları başladıktan sonra), Tacikistan ve üçüncü kategoriye giren, tahliye uçuşlarıyla seyahat edecek olan yolcular

1) Ateş ölçümü;
2) Yolcu bilgi formu ;

3) Eğer yolcunun uçuştan maksimum 5 gün önce yaptırdığı negatif sonuçlu COVID-19 PCR test sertifikası varsa, her hangi bir kısıtlama veya karantina olmadan Kazakistan Cumhuriyeti sınırlarından geçiş yapabilir

4) Eğer yolcu PCR negatif test sertifikasına sahip değilse, yolcuların  Kazakistan'a vardıktan sonraki 48 saat içinde COVID-19 PCR testini yaptıracak veya test yaptırmak istemeyen Kazak vatandaşları ve yabancı yolcular  ikamet yerlerinde 14 gün karantina da kalacaklardır. Zorunlu test ile ilgili bilgiler varış esnasında yolculara verilecektir.

Üçüncü Kategori :

Birinci ve ikinci kategorilerde belirtilen ülkeler haricindeki, diğer ülke vatandaşlarının Kazakistan'a girişlerine izin verilmemektedir.

Kazakistan'a Seyahat Edecek Yolcular İçin Bilgilendirme