Charter Nedir?

Charter, bir uçağı veya gemiyi, belli bir süre için özel olarak kiralamak anlamına gelir.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Charter Nedir?

Charter, bir uçağı veya gemiyi, belli bir süre için özel olarak kiralamak anlamına gelir. Charter seyahatleri, bir grup insanın birlikte seyahat etmek istediği durumlarda kullanılabilir. Örneğin, bir tur firması, bir grup turist için bir uçak kiralayarak onları bir tur için götürebilir. Aynı şekilde, bir şirket de çalışanlarını bir iş toplantısı için charter bir uçak kiralayabilir.

Charter seyahatleri, standart seyahatlerden farklı olarak, seyahat edilecek yer ve zaman için özel olarak planlanır. Bu nedenle, charter seyahatleri genellikle daha pahalı olabilir. Ancak, charter seyahatleri aynı zamanda daha özel ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilir. Örneğin, charter bir uçakta yolculuk esnasında yemek ve içecekler sunulabilir ve yolculuk esnasında özel istekler yerine getirilebilir.

Charter seyahatleri, genellikle tur firmaları tarafından düzenlenir ve satın alınır. Ancak, şirketler ve organizasyonlar da charter seyahatler düzenleyebilir ve kiralayabilir. Bu tür seyahatler için, charter şirketleri ile çalışılarak rezervasyon yapılır ve ödeme yapılır.

Charter Nedir?