Moldova Uçuşları ve (Covid 19) Uygulamaları

Yeşil olarak sınıflandırılan ülkelerden gelen yabancıların ve vatansız kişilerin devlet sınırından Moldova'ya girmesine izin verilmektedir.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Moldova Uçuşları ve (Covid 19) Uygulamaları
Moldova Uçuşları ve Covid-19 Uygulamaları - Uçuşlar Başladı mı?

Moldova Cumhuriyeti, 26 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan Notam' a göre 01 Mart 2021 - 15 Mart 2021 tarihleri arasında geçerli kısıtlamalı kırmızı kategorideki ülkelerin listesi burada yer almaktadır.

 

Yeşil olarak sınıflandırılan ülkelerden gelen yabancıların ve vatansız kişilerin devlet sınırından Moldova'ya girmesine izin verilmektedir. Moldova girişinde devlet sınırını geçen ve yeşil alanlar olarak sınıflandırılmış ülkelerden gelen kişiler epidemiyolojik kartı doldurmayacak ve 14 gün (on dört) kendi kendine izolasyon rejimine uymakla yükümlü olmayacaktır.

 

Kırmızı bölge olarak sınıflandırılan ülkelerden gelen yabancı vatandaşların ve vatansız kişilerin kırmızı bölge olarak sınıflandırılmış ülkelerden Moldova'ya girmeleri yasaktır. 

 

İstisnalar:

 

 • Moldova Cumhuriyeti vatandaşının aile üyesi olan yabancı uyruklular;

 • Moldova Cumhuriyeti makamları tarafından verilmiş uzun süreli vize ile oturum izni veya oturum iznine eşdeğer belge sahipleri;

 • Moldova' ya mesleki bir nedenle seyahat edenler (Bunu vize, ikamet izni veya eşdeğer bir belgeyle kanıtlamak gerekmektedir.);

 • Moldova' daki diplomatik ve konsüler misyonlar ile uluslararası örgütlerde görevli diplomatlar ve aile fertleri ya da insani yardım görevlileri;

 • Moldova' dan transit geçen kişiler;

 • Sağlık nedenleriyle ya da insani nedenlerden ötürü seyahat edenler ve refakatçileri;

 • İş için sınır geçip geri dönecek çalışanlar;

 • Yük taşımacılığı yapan sürücüler, uçuş ekipleri ve gemi adamları, demiryolu çalışanları.

 • Sınır kapılarından Moldova' ya girebilecek yukarıda kayıtlı kişiler zorunlu olarak bir form dolduracak ve kendi sorumlulukları dâhilinde 14 günlük karantinaya gireceklerini beyan eden bir belge imzalayacaklardır.

 

Ayrıca, Moldova' ya giriş yapan ülkelerden aşağıda kayıtlı kişiler için klinik belirti göstermedikleri takdirde, 14 gün zorunlu karantina uygulaması kaldırılmıştır:

 

 1. Arnavutluk

 2. Andorra

 3. Brezilya

 4. Çek 

 5. Birleşik Arap Emirlikleri

 6. Estonya

 7. Fransa

 8. Ürdün

 9. İsrail

 10. İtalya

 11. Letonya

 12. Luxemburg

 13. Malta

 14. Monako

 15. Karadağ

 16. Hollanda

 17. Peru

 18. Portekiz

 19. San Marino

 20. Sırbistan

 21. Slovakya

 22. Slovenya

 23. İspanya

 24. Amerika Birleşik Devletleri

 25. İsveç

 26. Macaristan