Kayseri Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kayseri’de tandem yamaç paraşütü fiyatları sezonluk ve senelik olarak değişmektedir. 2021 yılında 300 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlarla...

Sayfayı Kaydır
-- TRAVELAND TURIZM --
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
Kayseri Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kayseri tandem yamaç paraşütü fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. 2021 Yılında 300TL ile 500TL arasında değişen fiyatlarla Kayseri'de yamaç paraşütü atlayışı yapabilirsiniz. Yoğunluğa göre fiyatlarla değişiklik olabileceğinden net fiyat alabilmek için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. En uygun ve ucuz fiyatlarla Kayseri tandem yamaç paraşütü yapmak için bizlere ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Kayseri'de Nerede Yamaç Paraşütü Yapılır?

Talas İlçesi'nin yamaçlarına kurulduğu Ali Dağı, ülkemizdeki belli başlı yamaç paraşütü merkezlerinden biridir. Ali Dağı, Kayseri il merkezine 15 dakika uzaklıktadır. Zirve çıkış kolaylığı, mesafe yarışları için iyi termik ve hava akımları sunan Ali Dağı, sporcuları 130 kilometre uçabilmelerine olanak sağlamaktadır. 5400 metre yüksekliğe kadar uçuş yapılabilinen Ali Dağı, yamaç paraşütü konusunda uluslararası bir merkez niteliği taşımaktadır. 600 ile 750 metre irtifa farkına sahip, birisi güney, diğeri kuzey rüzgarlarına uygun iki kalkış pisti bulunmaktadır.

Kayseri Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tandem Yamaç Paraşütü Nedir?

Bütün hava sporu dallarında pilot ve yolcu ile yapılan uçuşa tandem uçuş denir. Yamaç paraşütü sporundada iki kişilik yapılan uçuşlara tandem uçuş denmektedir. Tandem yamaç paraşütü yapılabilmesi için T2 lisansına sahip pilot gereklidir. T2 sertifikası THK (Türk Hava Kurumu) tarafından sınavlarda başarılı olan pilotlara verilmektedir.

Kimler Yamaç Paraşütü Atlayışı Yapabilir?

Yamaç paraşütü sporu için herhangi bir sınırlama yoktur. 4 yaşından 99 yaşına kadar sağlık sorunu olmayan herkes yamaç paraşütü sporu yapabilir. Hamile, Astım, Sara, Kalp Rahatsızlığı olan yolcular uçuşa kabul edilmezler. 110 kg fazla olan yamaç paraşütü severleride maalesef uçuş yapamamaktadırlar.

Kayseri Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kayseri Yamaç Paraşütü Bilgi Tablosu

Ortalama Fiyat 350 TL
En Yüksek Fiyat 500 TL
En Düşük Fiyat 300 TL
Günlük Ortalama Uçuş 90 Sefer
En Kısa Uçuş Süresi̇ 15 Dakika
En Uçuş Yapılan Bölge Alidağı, Talas
Kayseri Yamaç Paraşütü Fiyatları

Yamaç paraşütü sporu ile ilgili tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Kayseri yamaç paraşütü fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz Kayseri yamaç paraşütü adlı yazımızıda okuyabilirsiniz.