En Uygun Ucuz Kenya Uçak Biletleri ve Seferleri

Kenya Nairobi İstanbul en uygun uçak bileti www.traveland.com.tr de bulabilirsiniz. Traveland Turizm en ucuz, en uygun uçak biletlerini sizler için araştırıyor

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
En Uygun Ucuz Kenya Uçak Biletleri ve Seferleri

Kenya Uçak Biletleri

Kenya Uçak Bileti almak için 0850 304 03 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
Kenya Uçak Bileti

Kenya Hakkında

Kenya, Afrika kıtası ’nın doğu kıyısında ve ekvator üzerinde bir ülke. Kuzeyinde Etiyopya ve Sudan, batısında Uganda, güneyinde Tanzanya, doğusunda Somali ve Hint Okyanusu yer alır.Ülkenin başkenti Nairobi 'dir.

Tarihi

Kenya, Afrika’nın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Kenya’ya ilk defa Arap tüccarlar gelerek, Malindi ve Monbasa şehirlerini kurmuşlardır.

Ülkeye ilk gelen Avrupalılar Portekizli gemiciler olmuştur. Ümit Burnu ’nu 1498’de dolaşan Vasco de Gama, Malindi şehrine çıkmış ve bölgeye hakim olmuştur. Portekizliler burada ticaret merkezleri kurmuşlar, kaleler yaptırmışlardır. On sekizinci yüzyılda Araplar Kenya’ya tekrar hakim olmuşlar ve Portekizlileri bölgeden çıkarmışlardır. 1887’de bir İngiliz şirketi Kenyayı Araplardan kiralamış 1895’te de bölgeyi tam kontroluna almıştır. Bundan sonra Kenya tam bir İngiliz sömürgesi olmuştur.

1952’de yapılan bağımsızlık hareketlerinde Jomo Kenyatta liderliğe getirilmiş, ilk yıllarda başarı sağlayamamış İngilizler tarafından tutuklanmıştır. 1961’de de hapisten çıkan Kenyatta, zorlu bir mücadeleden sonra, Kenya’yı bağımsızlığa kavuşturmuştur. Ülkenin ilk hükümet ve devlet başkanı Kenyatta ’nın ölümünden (Ağustos 1978) sonra yerine yardımcısı Moi seçilmiştir. 1982’de Moi’ye karşı bazı subaylar tarafından yapılan darbe girişimi kısa sürede bastırıldı. Moi halen devlet başkanlığını sürdürmektedir (1993).

İklim

Ülkede sıcaklık, denizden yükseklik durumuna göre değişir. Kıyı şeridinde sıcaklık ortalama 27°C’yi bulurken, dağlık bölgelerde 16°C ’ye düşer.

Yağışlar bölgeden bölgeye değişir. Yağışın en fazla olduğu bölge batı kısımlarıdır. Yıllık yağış ortalaması 1270 mm ’yi bulur.

Tabii Kaynakları

Bitki örtüsü ve hayvanlar: Ülkenin bitki örtüsü, tropikal ormanlar, hindistan cevizi ağaçlarıyla, savanalardan meydana gelir. Buş bölgesinin iç kısımlarında dev baobab ağaçlarına rastlanır. Kıyı bölgelerinde ise palmiye ağaçları bulunur.

Kenya sürek avlarıyla ün yapmış bir ülkedir. Güney ve doğu bölgelerinde arslan, fil, su aygırı, zürafa, antilop, zebra ve daha birçok yabani hayvanlara rastlanır.

Ekonomi

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Sanayi gelişmemiş olup, turizm önemli gelir kaynağıdır.

Tarım: Kenya topraklarının % 12 gibi az bir kısmının tarıma elverişli olmasına rağmen, halkın % 60’ı tarımla uğraşır.

En çok üretilen ve ihraç edilen ürünler arasında çay, kahve ile böcek yiyen pire otu başta gelir. Kenya, böcek yiyen pire otu üretimi ve ihracatında dünyada birinci sırayı alır.

Diğer önemli tarım ürünleri, yer fıstığı, şeker kamışı, muz, mısır, buğday, pirinç, patates, pamuk ve yer fıstığıdır.
Hayvancılık: Hayvancılık hayli gelişmiştir. En çok sığır, koyun ve keçi beslenir. Bu hayvanlardan, kurak olmayan mevsimlerde ihraç edecek kadar et elde edilir.

Sanayi: Ülkede sanayi gelişmemiştir. Sanayi, zirai ham maddelerin işlenmesi ve hafif tüketim maddeleri yapımıyla sınırlandırılmıştır. Bunun yanı sıra petrol üretmese de petrol rafinerisi, motorlu araçlar montajı, çimento ve tekstil gibi sanayi dalları son yıllarda gelişmiştir. Sanayi merkezi başkent Nairobi ve Mombasa çevresinde toplanmıştır.

Ticaret: İhracatının çoğunluğunu tarım ürünleri meydana getirir. En çok ihraç ettiği ürünler; kahve, çay ile böcek yiyen pire otudur. Bunun yanında sisal keneviri, söğüt kabuğu, konserve et ve deri de ihraç edilir. İhraç ettiği sınai ürünler ise benzin, çimento ve soda tozudur.

Dışarıdan ise ulaşım araçları, makineler, mamul maddeler, kimyevi maddeler satın alır. Doğu Afrika Ticaret Topluluğuna üye olan Kenya ’nın topluluk dışı ticaret yaptığı ülkeler arasında Almanya, İngiltere, ABD, Hollanda ve Japonya bulunur.

Ulaşım: Kara ulaşımı 45.000 km’lik kara yolu ve 4000 kilometrelik demir yolu ile sağlanır. Kara yollarının ancak 4500 km’si asfalttır. Nairobi ve Mombasa ’da birer hava alanı ile Mombasa ’da Doğu Afrika ’nın en modern ve en önemli limanı vardır.

Uygun Kenya Uçak Bileti

Kenya Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Kenya şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

En Ucuz Kenya Uçak Bileti

En Uygun Nariobi uçak Bileti
Nairobi İstanbul en uygun uçak bileti www.traveland.com.tr de bulabilirsiniz. Traveland Turizm en ucuz, en uygun uçak biletlerini sizler için araştırıyor. www.traveland.com.tr internet sitesisinden Nairobi- İstanbul - İstanbul - Nairobi uçak bileti satın alabilirsiniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 0 850 304 03 58 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz.

Nairobi Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / Nairobi'den Uçan Havayolları / Nairobi Uçak Seferleri, İstanbul'dan Nairobi Uçuş seferleri

Qatar Airways Nairobi Seferleri, İstanbul, Adana, Gaziantep, Diyarbakır
Türk Havayolları Nairobi Seferleri, Etihad Airways Nairobi seferleri
Emirates Nairobi seferleri, Nairobi Ortalama Uçuş Süreleri
Türk Havayolları ile ortalama 6 saat 40 dakika Turkish Airlines
Qatar Havayolları ile ortalama 11 saat Qatar Airways Aktarmalı
Emirates Havayolları ile ortalama 18 saat Aktarmalı
Etihad Havayolları ile ortalama 18 saat Etihad Airways Aktarmalı

Uçakla Kenya'ya Ulaşım

Kenya Havayolları (KQ) ulusal havayolu şirketidir. KQ, kapsamlı bölgesel Johannesburg-Güney Afrika, Harare-Zimbabwe, Kahire-Mısır, Entebbe-Uganda, Accra-Gana vb.) Ve uluslararası bağlantılara (Dubai-BAE, Londra-İngiltere, Amsterdam-Hollanda, Mumbai-Hindistan vb.) Sahiptir. Ayrıca bir SkyTeam ortak üyesidir.

Kenya'da dört tane Uluslararası havaalanı var:
Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı (NBO). Ana iş bölgesine yaklaşık yirmi dakika uzaklıktadır.

  1. Mombasa'daki Moi Uluslararası Havaalanı.
  2. Kisumu Uluslararası Havaalanı Kisumu , batı Kenya'yı dünyayla birleştiren ana havaalanı.
  3. Eldoret Uluslararası Havaalanı (sadece yerel uçuşlar ve kargo).
  4. Jomo Kenyatta, Kenya'ya uçan ziyaretçilerin birincil varış noktasıdır. KQ tarafından Mombasa, Kisumu ve Malindi gibi önemli turistik yerlere mükemmel uçuş bağlantıları sağlanmaktadır.

Kenya'ya hizmet veren önemli havayolları şunlardır:
Air ArabiaHava, Mauritius, Air Seychelles, ingiliz Havayolları, Brüksel Havayolları, Mısır havası, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Havayolları, Gulf Air Kenya Havayolları, KLM Royal Dutch, Suudi Arabistan Havayolları, Güney Afrika Hava Yolları, Swiss International Airlines, Türk havayolları, Katar havayolları

Kenya'ya uçan havayolları giderek artmakta ve Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havaalanı Doğu ve Orta Afrika için bir merkez haline gelmiştir. Ülkedeki ulusal taşıyıcı ve en büyük havayolu Kenya Havayolları'dır ve Kenya Airways, Nairobi'den Nijerya'daki Lagos'a, Mali'deki Bamako'ya, yanı sıra Bangkok'a direkt seferler ve Hong'a bağlantılar Kong ve Çin. Kore Havayolları ile yeni bir kod paylaşımı sözleşmesi, Kore yarımadasını da kapsıyor.

Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Kenya Uçak Biletleri için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.