İstanbul - Kabil Uçak Bileti

İstanbul Kabil Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Afganistan Kabil şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
İstanbul - Kabil Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Kabil Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Kabil Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
İstanbul Kabil Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Kabil Hakkında

Afganistan'ın başşehri ve en büyük şehri olan Kâbil aynı vakitte ülkenin Kabil Vilayeti'nin de idare merkezi. Ülkenin doğusunda yer alan şehir kırsaldakilerle beraber 3,9 milyona yaklaşan nüfusuyla yalnızca ülkenin değil Merkezi Asya'nın da mühim merkezleri arasında. Kabil, 3,500 senelik tarihiyle, Güney ve Orta Asya ticaret yolları üzerindeki stratejik konumu amacıyla pek çok devletin harp kısmı olmuş sıksık el değiştiren bir şehir.

Kentin MÖ 1500 senelerinde kurulduğu biliniyor. 6. ve 7. asırlarda Orta Asya'nın en mühim şehri durumuna gelmiş. 13. asırda Moğol kükümdarı Cengiz Han şehri ele geçirmiş. 1504'te ise Hint-Türk İmparatorluğu'nun kurucusu Babür, Kâbil'i alarak devletine başşehir yapıyor. Kent, 1738'de İran hükümdarı Nadir Şah doğrulusunda alınıncaya kadar Hint-Türk İmparatorluğu'nun egemenliğinde kalmış. 1747'de Ahmed Şah Abdali bölümde ilk bağımsız Afgan devletini kuruyor. Kabil 19. asırda iki kez İngilizler'in eline geçmiş. 1978 senesindeki Rus ve 2001 senesindeki ABD işgali ise yakın tarihte yaşanan gelişmelerden.

Uygun İstanbul Kabil Uçak Bileti

İstanbul Kabil Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Kabil şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Kâbil’e Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın Kabil Uluslararası Havakısmı’na direkt uçuşları bulunuyor. Yolculuk aşağı yukarı 6 saat sürüyor. Bunun amacıyla Kabil uçak bileti seçeneklerine göz atmanız gerekiyor.

Kâbil'de Gezilecek Yerler

Kâbil’de gezilecek yerlerin başında Babür İmparatorluğunun kurucusu Babür Şah’ın Mezarı geliyor. Kabil Nehri kıyısında yer alan bu alan yeşil olmasıyla ilgi çekiyor. Hem de mezarın çevresinde tarihi Babil Bahçeleri yer alıyor. Bahçelerin planlaması Babil’e aitmiş ve Babürname’de de yer vermiş. Babil’in talebi bu bahçelere gömülmekmiş.

Bir diğer ilgi çekici nokta Darul Aman Sarayı. Şehir merkezine 16 km mesafede tespit edilen saray şu an harabe durumunda. 1920'lerin ilk haftalarında Kral Emanullah Han doğrulusunda Afganistan'ı çağdaşleştirmek amacıyla yaptırılmış. Gelecekte meclisin buraya taşınması planlanmış fakat ülkede çıkan İslamcı ayaklanmalar neticesinde Emanullah reformlarına devam edememiş. Tarih süresince çoğu saldırıya maruz kalan saray en son Taliban saldırılarında büyük oranda hasar görmüş. Neoklasik mimariyle Avrupai tarzda inşa edilen Darul Aman Sarayı görülmeye değer.

Kabil Müzesi ya da Afgan Ulusal Müzesi diye adlandırılan arkeoloji müzesi şehir merkezinin 9 km güneybatısında yer alıyor. Müze, Afgan emiri Emanullah Han'in iktidari döneminde 1922'de kurulmuş. Ülkenin dört bir yanından eserlerin getirilmesiyle Orta Asya’nın en mühim müzelerinden biri durumuna gelmiş.

Ulu Camii olarak da tanınan Abdülrahman Camii, Afganistan’ın en büyük camilerinden biri. 10,000 kişilik kapasiteye sahip caminin 14 kubbesi ile 2 minaresi var. İçerisinde medrese tespit edilen camii, 150,000 koleksiyonluk bir de kütüphaneye sahip.

Görmeniz gereken bir diğer camii, Kabil’in ikinci büyük camisi olan Id Gah Camii. Bej rengindeki bu camii Babür doğrulusunda yaptırılmış. Id Gah Meydanı olarak da tanınan avlusu büyük bir kalabalığı ağırlayabilecek kapasitede.

Kabil Hayvanat Bahçesi de gezinize eklenmesi gereken yerlerden. Kabil Nehri kıyısında 1967 senesinde açılan hayvanat bahçesi 100’den çok hayvana ev sahipliği yapıyor.

Bala Hisar, yapımı tahmini MS 5. asır seviyesine dayanan bir kale. Kuh-e-Sherdarwaza Dağı gerisinde çağdaş şehir merkezinin güneyinde yer alır. Surları çok yüksek ve kalın olan hisar, Kuh-e-Sherdarwaza Dağından başlayarak nehre kadar uzanır.

Kabil’de görülmesi gereken bir diğer yer Qargha Gölü. Baraj gölü olan bu göl şehir merkezinin 15 km uzağında yer alıyor. 1933 senesinde koruma kısmı ilan edilen gölün çevresinde pek çok eğlence ve dinlence bölgeleri yer alıyor.

Kabil Uçak Bileti Fiyatları

Afganistan Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Kabil'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Kabil Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kabil Hava Durumu

KABIL HAVA DURUMU

Kabil Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Kabil uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
kabil uçak bileti, istanbul afganistan uçak bileti fiyatları, ankara afganistan uçak bileti, thy kabil istanbul seferleri, istanbul afganistan uçakla kaç saat, thy afganistan seferleri, istanbul kabil uçakla kaç saat, mezarı şerif uçak bileti, afganistan ariana uçak bileti, en uygun kabil uçak bileti