12/19/17

Traveland Turizm Yurtiçi, yurtdışı uygun fiyatlı uçak bileti, vize işlemleri, tatil turları satışı, araç kiralama hizmeti.

Sayfayı Kaydır
TRAVELAND TURIZM
WHATSAPP İLETİŞİM
whatsapp ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın
Nahçıvan Uçak Bileti

Ucuz Nahçıvan Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçbilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Nahçıvan Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Nahçıvan Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Nahçıvan Hakkında

Azerbaycan'ın güneydoğu kesiminde yer alan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, yarı çöl olarak tanınan, dağlık bir coğrafyada kurulmuş. Buna rağmen hijyenik tabiatı ve renkli çiçekleriyle bir vaha görünümünde. Özerk bir idare olarak adlandırılan Nahçıvan’ın; Ermenistan, İran ve Türkiye ile sınır komşuluğu bulunuyor. Aslen Azerbaycan Türklerinin yerleştiği bir bölge. Stalin döneminde alınan bir kararla, Zangezur bölgesi Ermenistan idareine verilince, Nahçıvan’ın günümüz yalıtılmış hali meydana çıkmış.

İran ile 1932 senesinde oluşturulan bir toprak değiştokuşu sayesinde, Türkiye ile 9 km.’lik bir sınır komşuluğuna sahip olmuş. Yapımı 1992’de tamamlanan “Umut Köprüsü”, Nahçıvan’ın dış dünyaya bağlandığı tek nokta. Görece dağlık bölümde, yerleşim yoğunluğu Nahçıvan ve Ordubad merkezinde toplanıyor. Kapudzhuk (3.904 m.) ve Ilandag (2385 m.) bölgenin en yüksek dağları. Yöre halkı dağlık bölgenin verilen esinle ve “aksakallıların” anlattıkları söylencelerden Hazreti Nuh’un gemisinin burada karaya oturduğuna inanıyor.

Bunun anısı olarak bir türbe de konuklara açık tutuluyor. Nahçıvan kelimesinin “Nuh” kelimesi ile yakınlığı derhal farkedilebiliyor. Hamdullah Kazvini, Katib Çelebi ve Evliya Çelebi gibi ünlü yazarlara kalırsa yerleşimin adı; natural güzelliğinden ve havasının hoşluğundan geliyor.

Nahçıvan'da Gezilebilecek Yerler

Şehir amacıyladeki ve çevresindeki tarihsel yapılar arasında camiler ve türbeler ayrı bir yer tutuyor. Cuma, Zaviye, Pirgamış ve Imamzade camileri ziyaret edilebilir. "Han Evi" ve "İsmail Han" hamamı, Yusuf İbn Kuseyyir Türbesi, Yazar Hüseyin Cavit adına yapılmış anıt ve müze de diğer kültürel gezi durakları olabilir. Nahçıvan’da halılar amacıyla özel bir müzenin olduğunu da belirtelim. Kentin yakın çevresi, antik zamanlardan bugüne gelmeyi başarmış tarihi kalıntılar bakımından da zengin. Tarih burada genelde kule, kale ve türbeler biçiminde kendini gösteriyor.

Ermenistan ve İran sınırında olan Ordubad, bitki ve hayvan çeşitlerinin varlığı ile ilgi çekiyor. Bu bölümde tespit edilen Sabir kasabasında ilaveten geçmişi Bronz Çağı’na kadar giden kalıntılar görmek mümkün. Aza kasabasında antik Gilan kentinin kalıntıları bulunuyor. Kilit, Velaver, Ailis, Aza, Kotam, Bilev ve Vanand kasabalarında ise Ortaçağ’dan kalma yapıtlar görülebilir. Ordubad’ın 60 km. kadar güneyindeki Gemikaya Dağı’na gidecek olursanız, karşılacağınız çizimler sizi milattan 3000 sene evveline götürecek. Bölgede M.Ö. 2000-3000 seneları arasında yaşam sürdüren insanların, günlük yaşam, av, gerçek ya da düşsel hayvan tasvirlerinin işlendiği kaya yazmaları (petroglyph) muhakkak görülmesi gerekli olanlar arasında

İran ve Türkiye ile devlet sınırı süresince Araz Nehri akıyor. Ordubadçay, Alindzhaçay, Gilançay, Nakhchivançay, Arpaçay bu nehrin yakınlarında akan ve Nahçıvan tabiatına güzellik katan kırk kadar sudan yalnızca birkaçı. Batabat Gölü, görülmeye değer bir diğer yer. Babek ve Dzhulfa ilçelerinin drenaj suyu amacıyla kurulmuş bu suni göl, denizden 1500 metre yüksekte bulunuyor. Yazları 30C’nin altına düşmeyen sıcaklık 43C dereceye kadar çıkabiliyor. Nem oranının da düşük olduğunu belirtelim. Şimdilik korunmuş alanları olmasa da Nahçıvan, bitki ve hayvan çeşitleri bakımından hafife alınmayacak ölçüde çeşitlilik gösteriyor.

Nahçıvan madenler bakımından gerektiğince zengin. Mermer, kaya tuzu, kireçtaşı ve alçıtaşı çıkarılıyor. Yeraltındaki bir diğer zenginlikse kaynak suları. Sirab, Badamli, Vaikhir, Nagadzhir ve Gizildzhir gibi yerlerde yüzeye çıkartılmış şifalı sular bulunuyor. Yöre aynı vakitte geleneksel “kahrız” işçiliği ile de tanınıyor. “Kahrız” kelimesi, suyu yer altında yönelten ve su yüzüne çıkartan tüneller manasına geliyor. Bu işle uğraşanlara ise “kankan” deniliyor.

Nahçıvan'da Kültür ve Eğlence
Nahçıvan 12. yüzseneın büyük mimarlarından olarak tanınan Adzhemi İbn Abubekr’in de vatanı. Mumine-Hatun Türbesi bugüne kalmış yapıtlarinden biri olarak görülebilir. Türbe, geometrik desenleri, epigrafik döşemeleri ve parıldayan turkuaz rengiyle çok farklı bir güzellik sergiliyor. Nahçıvan yetiştirdiği diğer değerlerle de ilgi çekiyor. Azeri Türklerinin ulusal lideri Haydar Aliyev’in buralı olduğunu belirtelim.

Şehrin üniversitesi, Azerbaycan Ulusal Bilim Akademisi’nin bir kolu olarak hizmet veriyor. Eski okul binaları aslına ideal biçimde yenileniyor. Kültür Sarayı, Dram Tiyatrosu, Kukla Tiyatrosu kültürel çekim noktaları olmalarının yanısıra, mimari özellikleri ile de görülmeyi hakediyor.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Nahçıvan'da Yeme İçme
Bu antik kentin ayrılmaz bir parçasını da ulusal mutfağı ile eşi benzeri olmayan kültür özellikleri oluşturuyor. Anadolu’nun tarihsel ve coğrafi bir uzantısı olarak hesaba katıldığında yemekler arasındaki benzerlik basitçe anlaşılabiliyor. Hamur işleri, kebaplar, pilav, bozbaş, tatlılar ve diğer lezzetler Türk mutfağının bildik tatları olarak denenebilir. Toz fındık dolu özel kurutulmuş şeftaliler, yöredeki adıyla "Alana" muhakkak denenmeli. Balla servis edilen bir omlet olarak tarfi edilebilecek "baligaynag"ın, denenmesi gereken bir diğer lezzet olduğunu vurgulayalım.

Uygun Nahçıvan Uçak Bileti

Nahçıvan Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Nahçıvan şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Nahçıvan'a Ulaşım

Türkiye’nın sınır komşusu bulunduğu amacıyla hem karayolu hem de havayolu ile ulaşım sağlanan Nahçıvan’a haftanın belirli günlerinde aktarmalı ya da direkt uçuşlar yapılıyor. İstanbul’dan hareket eden otobüslerle gitmek isteyenler ise 24 saat süren yolculuk sonrasına bu tarihi şehre ulaşabiliyor.

Nahçıvan uçak bileti kampanyalarını inceleyip, bu çarpıcı şehrin sokaklarını ve tarihi yapılarını keşfedebilirsiniz.

Nahçıvan Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Nahçıvan'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Nahçıvan Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nahçıvan Hava Durumu

NAHÇIVAN HAVA DURUMU

Nahçıvan Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Nahçıvan uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
nahcivan gece hayatı, nahçıvan sınır kapısı, nahcivan neden özerk, nahçıvan gezilecek yerler, nahcivan haritası, nahçıvan tarihi, nahçivan vize, istanbul nahçıvan uçak bileti, en uygun nahçıvan uçak bileti, ucuz nahçıvan uçak bileti


Lenkeran Uçak Bileti

Ucuz Lenkeran Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Lenkeran Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Lenkeran Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Lenkeran Hakkında

Lenkeran Azerbaycan’ın güney doğusunda, Hazar Denizinin kıyısında yer alır. Ülkenin en canlı ve güzel şehirlerinden biridir. Şehrin en ayırt edici güzellikleri muhteşem mimarisi, harika iklimi ve olağanüstü doğa manzaralarıdır. Verimli toprakları çok iyi tarım yapılmasına yardımcı olmakta, termal su kaynakları turistleri ve sağlığına önem verenleri buraya çekmekte, gezilip-görülecek eski tarihi ve kültürel yerlerinin bolluğu ise tarih meraklılarının buraya ilgisiz kalmamasını sağlamaktadır.

Bir zamanlar Lenkeran Kafkas Albanyası bünyesinde yer almaktaydı, 1743 yılında ise Talış Hanlığının merkezi olmuştur. Bölge halkının bir kısmı eski gelenek ve göreneklerini muhafaza etmiş Talışlardan oluşmaktadır. Eskiden beri burada bakır işçiliği, çömlekçilik ve kumaştan giysi dikimi gibi el sanatları vardır.

Lenkeran’ın subtropik iklimi burada turunçgillerin, pirincin, üzüm ve tütünün yetiştirilmesi için ideal şartlar sağlamaktadır. Çay yetiştiriciliğine Lenkeran’da büyük önem verilmektedir. Tüm dünyadaki bu saygın içeceğin ihracatçısı olarak Lenkeran sadece eski Sovyet devletlerinde değil, pek çok Avrupa ülkesinde de tanınmaktadır. Bu yüzden şehrin girişinde turistleri devasa bir semaver karşılamaktadır.

Lenkeran vilayeti popüler turistik güzergâhların merkezinde bulunmaktadır. Bölgenin bir kısmı Hazar Denizinin mucizevi tedavi edici özellikleri bulunan siyah kumlu kıyılarında yer almaktadır.

Lenkeran’daki Haftoni bölgesi tarihi binaları ve ziyaretçilerin Haftoni ormanlarında bulunan şifalı İsti-su kaynağından gelen suyla dopdolu bir tedavi küründen geçebilecekleri tedavi amaçlı Lenkeran Sanatoryumu ile ünlüdür. Narimanabad bölgesi Sara Yarımadasındadır. Bir tarafı Hazar Denizinin sularıyla yıkanmakta, diğer yanında ise ağaçlık Kızılağaç Milli Parkı uzanmaktadır. 1956 yılına kadar ayrı bir adayken bu tarihten sonra ada ile Liman şehri arasına, kara tarafına Sara adasının statüsünü ciddi biçimde değiştiren bir baraj yapılmıştır. Günümüzde bu yerler gür ormanlarla kaplıdır ve eko turizm sevenlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Lenkeran’da çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Bunlar içinde en ilgi çekici olanı Lenkeran Kalesi, daha doğrusu onun günümüze kadar gelebilmiş olan bazı bölümleridir. Kale XVIII. yüzyılda yapılmış ve Talış Hanlığının en önemli tahkimatlarından biri olarak bilinmektedir. Kale duvarları büyük biçimleri ve sağlam diş sıralarıyla devasa bir izlenim yaratmaktadır. Kale Ortaçağa özgü olan bir hendekle çevriliydi ve gerekli olduğunda bu hendek suyla doldurulmaktaydı. Kalenin başlıca bölümleri saldırganların en yoğun ateşine maruz kalan kuzey ve güney kuleleridir. Kalenin içinde ayrıca bir şehir pazarı bulunmaktaydı ancak bu pazar yerine yüzyıl önce iki cami yapılmıştır, bu camiler zamanla tüm bölgedeki hacıların en fazla ziyaret ettikleri yerler haline gelmiştir.

Lenkeran’daki en göz alıcı mimari yapı şehrin tam merkezinde yer alan Mirahmed Han’ın evidir. Bu köşk 1913 yılında yapılmış olup şehrin ilk üç katlı evidir. Köşkün projesini iki Fransız mimar yapmış olmasına rağmen dış görünüşünde geleneksel Azerbaycan mimarisinin hatları hakimdir. Batı ve kuzey cepheleri tuğla ve beyaz taştan, doğu ve güney cepheleri ise sadece kırmızı tuğladan yapılmıştır. Ana giriş kapısının üzerinde mistik hayvan figürleri yer almaktadır.

Şehirden bir kaç kilometre uzaklıkta binlerce Müslüman hacı için ibadet yeri olan Haneka ibadethanesi bulunmaktadır. Burası Şemahı’dan İran’a giden eski yol yakınlarındaki Pirsagat nehrinin kenarındaki çok romantik bir bölgede yer alan büyük kale surlarının ardına inşa edilmiş türbelerden ve camiden oluşan bir külliyedir. Külliyedeki tüm binalar son derece sanatsal işlemeleriyle, ağaç oymalarıyla, şaşırtıcı seramik süslemeleriyle ve duvarlardaki özenli resim bezemeleriyle insanın gözünü kamaştırmaktadır. Haneka’nın hemen yanı başında Pir Hüseyin’in türbesiyle birlikte Camisi bulunmaktadır. Cami sekizgen gövdesi ve müezzin mahfili ve ayrıca doğu mimarisi geleneğinin timsali kûfi yazıyla süslenmiş mihrabı ile öne çıkmaktadır.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Hiç şüphesiz Lenkeran’da dinlenmek her mevsimde ilginçtir. Gezilecek-görülecek yerlerinin bolluğu ve yerli halkın misafirperverliği ile birleşen temiz havası ve güzel doğası her yıl dünyanın her yerinden turistleri buraya çekmektedir.

Uygun Lenkeran Uçak Bileti

Lenkeran Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Lenkeran şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Lenkeran'a Ulaşım

Lenkeran Havalimanı, Azerbaycan'ın Lenkeran kentine hizmet veren bir havalimanıdır. 13/31 yönünde ve 3,300x45 m uzunluğunda bir piste sahiptir. Lenkeran'a Ulaşım bu limandan yapılmaktadır. Lenkerana uçuş gerçekleştirmek için bizleri arayınız.

Lenkeran Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Lenkeran'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Lenkeran Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Lenkeran uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
lenkeran uçak bileti, istanbul lenkeran uçak bileti, azal, azerbaycan hava yolları, türk havayolları lenkeran, en uygun lenkeran uçak bileti, ucuz lenkeran uçak bileti


Balaken Uçak Bileti

Ucuz Balaken Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Balaken Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Balaken Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Balaken Hakkında

Bakü ile mesafesi: 394 km Taşıt: Bakü-Balaken, Gence-Balaken, Şeki-Balaken otobüsleri Bakü-Balaken treni

Ulkenin en kuzeybatı bölümünde yer alan Balaken şehri, batıda Gürcistanla sınır komşusudur.

İlçede çok sayıda dağ nehirleri ve Kateh Dağı\'nın yakınında göl yer almaktadır. Bölgenin kuzeyindeki dağlık bölüm soğuk iklime, düzluk kısım ise ılımlı iklime sahiptir. Şehirde tarihi ve mimari anıtları çok sayıdadır. Şehir merkezinden 18-19 km batıda IX-X yüzyıllara ait Alban Kilisesi, Kullar köyünde XII-XIII yüzyıllara ait Peri Kalesi, Qubek Kayasında demir dönemi aniti olan Noxo mağarası, Kateh köyünde XVII yüzyıla ait dikdörtgen kale ve iki eski tapınak v.b. vardır. İlçede turistler için hotel ve misafirhaneler vardır.

Uygun Balaken Uçak Bileti

Balaken Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Balaken şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Balaken'e Ulaşım

Balaken Havalimanı, Azerbaycan'ın Balaken kentine hizmet veren bir havalimanıdır. Havalimanının deniz seviyesinden yüksekliği 285 metredir. Balaken'e Ulaşım bu havalimanından gerçekleşmektedir. Bakü Aktarmalı balaken biletleri için bizleri arayınız.

Balaken Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Balaken'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Balaken Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.

Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Balaken uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Balaken uçak bileti, istanbul balaken uçak bileti, ucuz balaken uçak bileti, en uygun balaken uçak bileti, kampanyalı balaken uçak bileti, balakan uçak bileti fiyatları, türk havayolları


Yevlah (Yevlax) Uçak Bileti

Ucuz Yevlah Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Yevlah Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Yevlah Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Yevlah Hakkında

Yevlah (Azerice: Yevlax), Azerbaycan'da şehir (1933'ten 1938'dek kasaba). Yevlah Rayonunun merkezidir.

Mühim yol kavşağı. Şehirde demiryolu istasyonu ve hava limanı var. Bakü'den 293 km uzaktadır. Düzlük bölgede, Kura Nehrinin sağ kıyısında yer almaktadır. Nüfusu 54.200 kişidir (2006).

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.

Uygun Yevlah Uçak Bileti

Yevlah Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Yevlah şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Yevlah'a Ulaşım

Yevlah Havalimanı, Azerbaycan'nın Yevlah kentine hizmet veren bir havalimanıdır. Yevlah'a ulaşım bu havalimanı üzerinden gerçekleşmektedir.

Yevlah Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Yevlah'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Yevlah Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bbilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Yevlah uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
istanbul yevlah uçak bileti, yevlah uçak bileti, ucuz yevlah uçak bileti, en uygun yevlah uçak bileti, kampanyalı yevlah uçak bileti, türk havayolları yevlah


Gence Uçak Bileti

Ucuz Gence Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçbilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Gence Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Gence Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Gence Hakkında

Azerbaycan’ın en kalabalık ikinci şehri Gence, ülkenin batı kesiminin en işlek noktası. Yalnız ekonomik değil, aynı vakitte tarihsel ve kültürel yönden da gerektiğince mühim bir merkez Gence. 1700’lerde Gence Hanlığının merkezi, 1918’de ise Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin başşehri olan şehir, 20.yüzyıldan başlayarak petrolün etrafında dönen hayat nedeniyle tahtını Bakü’ye bırakmış. Kent, başşehir Bakü’nun 360 km batısında yer alıyor ve Gence Çayı yerleşimi iki yakaya ayırıyor. Ruslar Gence’yi ele geçirince, ismini Çariçe Elizabet’in onuruna, “Elizavetpol” olarak değiştirmiş. Sovyet döneminde de ise adı bu kez “Kirovabad” olmuş. Tarihsel ismini fakat 1989 yılından başlayarak kullanıyor Gence.

Gence'de Gezilebilecek Yerler
Leyla ile Mecnun mesnevisinin ünlü şairi Nizami, Gence adıyla özdeşleşmiş durumda. Gence’li Nizami, 12.yüzyıldan bugüne gelmeyi başarmış en ilgi çekici tarihsel miras. Dolayısıyla adına dikilen anıtlar ve kabri şehrin sembol yerlerinin başında geliyor.

Görkemli anıt mezarı ve derhal yakınında, Nizami yapıtlarinden sahneleri betimleyen heykellerin bulunduğu alan, şehrin muhakkak görülmesi gereken yerlerinden. At, kuş, geyik, insan ve ağaç heykelleri arasında büyülü bir geçmişe yol alıyorsunuz bu alanda.

Anıtsal yapıtlar Gence’ye mimari bir kimlik katıyor. Gence’nin başşehir bulunduğu dönemde, Azerbaycan’ın ilk meclis binası olma özelliğini de taşıyan Hükûmet Binası, bunlardan biri olarak görülmeyi hak ediyor.

Hükümet Binası’nın derhal yakınında “Han Bağı” parkı gezilebilir. Yalnız Azerbaycan’ın değil Kafkasların en eski parklarından biri olan bu alan tam 300 yaşında.

Parkın içersinde bir tiyatro, iki şadırvan bulunuyor. Özel ışıklandırma sistemi ve ağaçlar ile süslü parkta ayrıca, Azerbaycan’ın ünlü kadın şairi Nigâr Rafibeyli ve kahramanı İsrafil Mammadov’un anıtları görülebilir.

Mimari yönden görülesi bir diğer durak Tatlar Mescidi. Kemerli giriş kapısının iki yanısıra artan kuleleri ile gerektiğince muhteşem gözüken bu yapı şehrin ilgi çeken yerlerinden bir diğeri.

Akarsuyun iki yakasında gerektiğince şiirsel bir görüntü çiziyor Gence. Tarihinde çok ciddi depremler ve buna bağlı yıkımlar hayatış Gence, her keresinde tekrardan inşa edilmiş. Şehrin merkezi ve etrafı tabiat ile uyum içersinde düşünülmüş. Bu yönden şehrin dolayları da en az şehir merkezi kadar gezilebilecek yerler arasına alınmayı hak ediyor. Şehrin etrafındaki tabiat meydanlarından Kepez Dağı eteklerindeki Goy Göl gezilebilir. Bu güzel tabiat parçası 2008 yılından bugüne Milli Park kısmı olarak korunuyor..

Gence'de Kültür ve Eğlence
Gence’nin, en büyük caddelerinden birinin adı Atatürk. Bu cadde üstündeki Tarih Müzesi, Hükümet Binası’nın karşısındaki Akademi Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Mir Celal Paşayev Müzesi, İ.Memmedov Türk Ev Müzesi gezilebilecek müzeler arasında bulunuyor.

Şişe Ev ya da buralı söyleyişi ile Butilka Ev, enteresan bir yapı görmek isteyenler amacıyla biçilmiş kaftan. Binanın yapımında tuğla yerine tam 50 000 adet cam şişe kullanılmış. Minik bir balkonu olan ve değişik renkteki taşlar ve şişelerle oluşturulan bu iki katlı minik ev sanki masallardan fırlamış gibi.

Hükûmet binası ile Han Bağı parkı arasında Cuma Camii, mühim bir kültür mirası olarak görülmeli. Bu camii Gence’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri. Şah Abbas Camii adıyla da anılan bu yapı 17. Yüzyıldan bugüne yansıyan en seçkin mimari örnek. Kırmızı tuğladan oluşturulan Cuma Camii’nin içersinde, köşelere bitişik yönetim odaları bulunuyor. Cami külliyesi içersinde medrese, hamam ve bir de mezarlık yer alıyor. Caminin derhal yakınında, tekrar tuğladan örme Cevat Han Türbesi bir diğer gezi durağı olabilir.

Gence'de Yeme İçme
Gence mutfağındaki firni, baklava, zilviye, nazik gibi tatlı çeşitleri yalnız bu bölge de değil ülke çapında mühim yer tutuyor. sGence baklavası Azerbaycan’ın değişik şehir ve ilçelerinde genellikle Nevruz öncesi, nişan ve düğün gibi törenlerde hazır ediliyor. Genceye özgü baklava; ölçüsüne ve sarfedilen baharata göre diğer bölgelerde pişirilen baklavalardan ayrılıyor. Bu baklava genellikle bakır tepside, köz üstünde pişiriliyor ve büyük ölçüde, eşkenar dörtgen biçimde kesiliyor.

Gence'de Alışveriş

Bir vakitler Kafkaslar’ın en tanınmış halı pazarlarından birine sahip olan Gence, geometrik desenli, düğümlü el dokuması halıları ile ün yapmış. Kafkas halılarının en güzel örneklerinin dokunduğu bu bölgede, Şirvan, Karabağ ve Kazak halıları yanısıra Anadolu halıları da üretiliyor.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Gence, Batı Azerbaycan’ın ekonomik merkezi olması nedeniyle ülke amacıyla mühim bir ticari değer taşıyor. Genellikle metalürji konusu ile ilgili dev tesislere sahip. Şehir yakınlarındaki madenlerden çıkarılan alüminyum ve bakır cevherler bu tesislerde işleniyor. İpek böcekçiliği ve kozadan ipek üretmek Gence’de geleneksel bir iş kolu. Porselen endüstri ve ipekçilik de mühim endüstri kolları arasında yer alıyor.

Uygun Gence Uçak Bileti

Gence Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Gence şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Gence'ye Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın Ankara-Gence ve İstanbul-Gence arasında, Azerbaijan Hava Yolları’nın ise İstanbul-Gence arasında direkt uçuş seferleri bulunmakta ve İstanbul’dan aşağı yukarı 4.5 saat sonra Gence Havalimanı’na iniyorsunuz.

Gence Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Gence'ye direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Gence Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gence Hava Durumu

GENCE HAVA DURUMU

Gence Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Gence uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
onur air gence bilet fiyatları, gence istanbul teyyare bileti qiymeti, istanbul gence uçak bilet fiyatları, gence havalimani, genceden istanbula bilet qiymeti, gence ankara uçak bileti, istanbul gence uçak seferleri, gence aviakassa elaqe nomresi, gence uçak bileti, istanbul gebce uçak bileti, türk havayolları gence uçak bileti, azal havayollaru gence


Bakü Uçak Bileti

Ucuz Bakü Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Bakü Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Bakü Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Bakü Hakkında

Ülkenin en batısında Hazar Denizi süresince uzanan Bakü, Azerbaycan'ın başşehridir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Bakü, bilim, kültür ve endüstri merkezidir. Bakü, varlıklı petrol yataklarıyla tanınan Absheron Yarımadası'nın güney alanında yer alır. Petrol, şehir ekonomisinin mihenk taşı ve petrol arıtma, şehrin en mühim endüstri dalıdır. Geniş alanlar, iklimsel ve coğrafik koşulların yanı sıra Bakü, tarihte İpek Yolu üstündeki en mühim kavşak noktalarından biriydi. Kent, tarih süresince çoğu uygarlığa ev sahipliği yapmış en eski doğu şehirlerindendir.

Bakü'de Turizm ve Gezilecek yerler
Bakü, eski ile çağdaşin ortaya getirdiği bir şehirtir. Yüksek binalar, Baku’nün çağdaş yüzünü yansıtırken, tarihi duvarlarla çevrili ve çok sayıda tarihi eseri yapısında barındıran şehir merkezi, başşehrin geçmişe dönük yüzünün en etkileyici resmidir. Sovyet, İslam ve Avrupa mimari tarzlarındaki yapılar, şehir manzarasının mühim parçalarıdır.

12. yüzyılda şehri savunmak hedefiyle inşa edilen duvarların büyük bir bölümüyle çevrili Kent Merkezi (Icheri Sheher), Bakü'nün tarihi bölümüdür. Bir hisar olarak Hazar Denizi süresince uzanan Bakü'nün bu duvarlı bölümü, değişik çağlara ait 50'nin üstünde tarihi mimariyi yapısında barındırır.

Shirvanshakhs Sarayı, Kız Kulesi ve Synyg Gala (Kırık Kule), burada tespit edilen en ünlü ve etkileyici eserlerdendir. 15. yüzyılda inşa edilen Shirvanshakhs Sarayı, Bakü'nün Şirvan Şahları'na başşehirlik yaptığını gösteren kusursuz bir mimaridir. Kent merkezinde tespit edilen savunma duvarlarının ortamında inşa edilen Kız Kulesi, Bakü'nün en etkileyici abidelerindendir. Havadan bir “Q” şeklinde görünen bu kule, iki bölümden ortaya gelir.

Surakhani yerleşim alanının 30 km kuzeydoğusunda yer alan Ateşgah (Ateshgah) Tapınak Kompleksi, ünlü bir ateş tapınağıdır. Burası, İpek Yolu tüccarları amacıyla mühim bir uğrak yeriydi.

Bakü'nün 70 km güneyinde yer alan Gobustan, barındırdığı oyma taşlar, kamplar, mezarlık anıtları, mağaralar ve başka kayalık yerler ile ön plana çıkan geniş bir alandır. Burası, bütün dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşlarıyla tanınan bir yerdir.

1939'da kurulan Azerbaycan Ulusal Edebiyat Müzesi ve şehir merkezinde yer alan Devlet Halı Müzesi, Bakü'de tespit edilen başlıca müzelerdendir.

Bakü'de Kültür ve Eğlence
Bakü, Azerbaycan'ın kültür merkezidir. Ülkenin ilk operası, ilk ulusal tiyatrosu ve ilk kütüphanesi burada açılmıştır. Bakü, çok sayıda tiyatro, sergi, yüksek öğrenim enstitüsü, kütüphane, sanat galerisi, konser salonu ve sinema merkezine ev sahipliği yapar.

Bakü, ülkenin en mühim tiyatro şehridir. Rus Dram Tiyatrosu, Devlet Ulusal Dram Tiyatrosu, Devlet Müzikal Komedi Tiyatrosu, Devlet Kukla Tiyatrosu ve Ibrus Tiyatrosu şehrin başlıca tiyatro merkezlerindendir.

Devlet Filarmonik Salonu, Devlet Opera ve Balesi, Bakü'de yer almaktadır. Bakü Caz Merkezi, Haydar Aliyev Sarayı, Shakhriyar Bakü Kültür Merkezi ve Bakü Müzik Akademisi Büyük Salonu, şehrin en faal konser mekanlarındandır.

Absheron Sanat Galerisi, Giz Galasy Galerisi, Gala Sanat Galerisi ve Smirnova Sanat Galerisi, Bakü'nün mühim sanat merkezlerindendir.

Başşehir, aynı vakitte mühim kültürel etkinliklere ev sahipliği yapar. Bu faaliyetlerden biri olan Bakü Uluslararası Caz Festivali, şehrin mühim caz müziği birikimini yansıtan en iyi etkinliklerdendir.

Bakü, çok detaylı eğlence alternatifleri yayınlayan bir şehirtir. Hazar Deniz’i süresince uzanan plajlar, Bakü'yü benzersiz Orta Asya şehirlerinden biri yapar. Shikhovo Plajı, görkemli bir plajdır. Deniz kıyısında kilometrelerce uzanan Primorsky Bulvarı ve Primorsky Park'ındaki gezinti yerleri, Basra'da nefis manzaralar ile birlikte yürümenin tadını çıkarabileceğiniz en iyi yerlerdendir. Fıskiye Meydanı (Fountain Square), çok yönlü bir gece yaşamı amacıyla şehrin en kusursuz yeridir. Eğer geleneksel Azeri müziği dinlemek istiyorsanız kesinlikle şehrin eski seksiyonuna (the Old Town) uğramalısınız.

Bakü'de ne yenir ne içilir?
Tarihi bir şehir olma özelliği ile ön plana çıkan Bakü, sofistike geleneksel bir mutfak kültürüne sahiptir. Öte yandan fast food kültürü ve dünya mutfağı, şehir mutfağında mühim bir yere sahiptir. Orta Doğu, Türkiye, İran, Asya ve Hindistan gibi ülkelerin mutfaklarına özgü lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda restoran bulabilirsiniz. Kebap evleri, çay evleri ve sokak satıcıları şehirde gerektiğince yaygındır. Otantik shashlky, yulya kebap ve barbekü tavuklar tadabileceğiniz en iyi lezzetlerdir. Kent mutfağı, ciğeri ve sebzeleriyle ünlüdür.

Geleneksel Azerbaycan mutfağından birtakım lezzetler;
Salatalar: Khazar salatası, Azerbaycan salatası, yeşillikler, fasulye fisindjan, soyutma.
Çorbalar: Pyty, dushbara, kyufta-bozbash, dovga, ovdukh.
Shashlykler: Çeşit shashlyk, lyulya-kebap, balık shashlyk, djudja kebabı
Pilavlar: Kavrulmuş sebzeli pilav, sütlü pilav, meyveli pilav, toyug pilavı, shojud pilavı, chykhyrtma pilavı.
Tatlılar: Sticky, paklava, helva, shakerbura, shor gogal, mutaky.

Alışveriş
Bakü'nün merkezinde yer alan Fıskiye Meydanı, şehrin en iyi alış veriş alanıdır. Meydan, çok sayıda lüks alış veriş mekanlarına ev sahipliği yapar.

Nizami Caddesi, şehrin en mühim alış veriş caddesidir. Bu yayalara ayrılmış alış veriş merkezi, her kategoriden dükkana sahiptir. Burada bankalar, süper marketler, özel dükkanlar ve moda outletler bulunur.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
TSUM Mağazası, şehrin en büyük mağazasıdır. Burada otantik halılar, elektronik eşyalar ve mücevherler bulabilirsiniz.

Hediyelik eşya dükkanlarının büyük bir çoğunluğu, şehrin tarihi alanında (the Old Town) toplanmıştır. Buradan, antikalar ve ulusal hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Uygun Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Bakü şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Bakü'ye Ulaşım

Türkiye’den Bakü’ye hava yolu ile gitmek gerektiğince kolay. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü karşılıklı direkt uçak seferlerinin olduğu Bakü’ye, Antalya ve Ankara’dan da uçuş bulunuyor. Bunun amacıyla Bakü uçak bileti alabilmek gerekiyor.

Kafkasların en büyük ve en köklü şehirlerinden Bakü, kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti. Azerbaycan Türkçesi konuşulan bu şehir, Türklere olan sıcak ve içten yaklaşımı ile de güzel bir seyahat rotası olmaya aday. Bakü planını yaşama geçirmek amacıyla ilk olarak değişik hava yolu şirketlerinin ideal uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek gerekiyor.

Bakü Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Bakü'ye direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Bakü Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bakü Hava Durumu

BAKÜ HAVA DURUMU

Bakü Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Bakü uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
istanbul bakü uçak bileti azal, bakü uçak bileti pegasus, istanbul bakü otobüs, azerbaycan uçak bileti fiyatları, ankara bakü uçak bileti, istanbul bakü uçak kaç saat, baki istanbul teyyare bilet qiymetleri, thy bakü, istanbul bakü uçak bileti, ucuz bakü uçak bileti, en uygun bakü uçak bileti, türk havayolları bakü, azal havayolları bakü, hava yolları


Washington DC Uçak Bileti

Ucuz Washington Dc Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Washington DC Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Washington Dc Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Washington DC Hakkında

Washington DC Amerika Birleşik Devletleri'nin başşehridir. Birleşik Amerika 50 eyalet ve federal bir bölge olan Kolombiya'dan oluşur. Washington şehri ve Kolombiya entegre bir bölge olarak yerel yönetime bağlıdır.

Washington DC dahil bulunduğu eyalete ilavetenlıklı bir rol kazandırmaması amacıyla hiçbir eyalete dahil olmadığı gibi kendi içersinde de bir eyalet değildir. Kent bu yönüyle dünyada emsali olmayan bir şehir konumundadır.

Beyaz Saray, Birleşik Devletler Federal Hükümeti'nin üç şubesi, Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu, Amerikan Eyaletler Organizasyonu, Inter American Development Bank, dünya ülkelerinin elçilikleri, başka yerel ve uluslararası kuruluşular Washington DC sınırları ortamında yer almaktadır. Başşehir, Maryland ve Virginia eyaletleri ile komşudur.

Washington DC 'da Gezilmesi Gereken Alanlar
Washington DC, yerel siyaset yönetiminin yanı sıra, çok sayıda yerel değere, yapıta ve müzeye ev sahipliği yapar.

Capitol Tepesi'nde yer alan Capitol ülkenin politik merkezi olmakla birlikte Washington DC'nin de coğrafik merkezidir. Bu tepeden yerel açık hava parkı National Mall'u görmek mümkündür.

Kent merkezinde tespit edilen National Mall içersinde bahçeler, yeşil alanlar, abide ve anıtlar barındıran büyük bir açık hava parkıdır. Washington Anıtı, Ulusal Sanat Galerisi, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Birleşik Devletler Botanik Bahçesi, Ulysses S. Grant Anıtı, Lincoln Anıtı ve çevresindeki turistik yerler parkı özel kılan başlıca nedenler arasında yer alır.

Beyaz Saray ülkenin hükümet binasıdır. John Adams'dan bu yana Birleşik Devletlerin bütün devlet başkanları burada konaklamaktadır.

Arlington'da, 612 hektarlık alan üstüne kurulu Arlington Ulusal Mezarlığı aşağı yukarı 245.000 mezar barındırır. Bu tarihi mekan, askeri personel ve aileleri ile birtakım Birleşik Devletler liderlerinin (Oliver Wendel Homes, Medgar Evers) kabristanı olarak kullanılır.

National Mall'da yer alan, 150 yaşındaki Smithson Kurumu 16 Smithson müzesi ve Ulusal Hayvanat Bahçesi'ne ev sahipliği yapar.

Washington DC sonsuz kültürel, yerel ve tarihi yapısıyla tam bir turizm cennetidir.

Washington DC 'da Kültür, Eğlence ve Sanat
Washington DC Amerika Birleşik Devletleri'nde tespit edilen başlıca sanat merkezlerinden biridir. Kentin kuzeybatısında tespit edilen Arena Stage ülkenin ilk kar hedefi gütmeyen kuruluşlarından biridir. 1950 senesinde kurulmuş olan bu tiyatro şirketi üç tiyatrodan oluşur. Bunlar Fichandler Stage, Kreeger Tiyatrosu ve şu anda kullanılmayan Old Vat Room'dur.

Cyrus ve Myrtle Katzen Sanatlar Merkezi, müzik, dans ve tiyatro gibi çok sayıda kültürel aktiviteye ev sahipliği yapar. Shakespeare Tiyatro Şirketi, Ulusal Tiyatro, John Kennedy Sahne Sanatları, Lincoln Tiyatrosu ve çok daha çoğu şehrin sanatsal kültürünü ön plana çıkarır.

Washington DC şehrine özgü bir müzik türü olan 'go-go' gerektiğince popülerdir. Chuck Brown bu müziğin en iyi icracılarındandı.

Kentte sayılamayacak kadar kafe ve bar bulunur. Caz, blues ve dans kulüpleri, canlı müzik ve kokteyl bölgeleri şehrin her doğrultusunda mevcuttur. Go-go’dan, Avrupa tipi müziklere seçeneği bol bir eğlence yaşamı vardır.

Washington DC 'da Ne yenir? Ne İçilir?
Washington DC, insanı restoranlarıyla büyüleyen şehirlerden biridir. Kent yerel yemek zincirleri, uluslararası mutfakları ve gece yemekleriyle ünlüdür. Afrika, Brezilya, Amerika, Avrupa, Etopya, Morokko, Orta Doğu, Tayvan, Hindistan gibi sonsuz dünya mutfağından beslenen, her damak tadına ideal sınırsız lezzetlerin sunulduğu bir şehir mutfağıyla karşılaşırsınız.

Niederdorf ve Bahnhofstrasse, şehirdeki en iyi restoranlardan örneklerin sunulduğu yerlerdir.

Washington DC 'da Alım Satım
Washington DC, çok detaylı mağazalarında sınırsız seçenekler barındıran bir alış veriş cennetidir. Her cebe ideal butikler, antika mağazaları, açık hava piyasaları, büyük alış veriş merkezleri ve büyük mağazalar şehirde alış verişin merkezini oluşturur.

Foggy Bottom'da yer alan Renwick Gallery’de sanat ve zanaat ürünleri çok ideal fiyatlara satılmaktadır. El işi dokumalar, boyama ipek kumaşlar, cam süs eşyaları, tahta eşyalar, mücevher ve pek çok çeşidi burada bulmak mümkündür. Bu galeride ilaveten mücevher, seramik, cam üfleme ile alakalı el kitapları ve öğretici çocuk kitapları da yoğun bir şekilde satılmaktadır.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Capitol Hill'de tespit edilen Doğu Pazarı şehirdeki yiyecek ve meşrubat piyasalarının en iyilerindendir. Bu piyasa tam bir yiyecek cennetini andırır.

Bahnhofstrasse, Paradeplatz ve Zuri-West, şehrin alış veriş dünyasının modaya bakan yönünü yansıtan alanlardır.

Uygun Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Washington şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Washington Dc Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Washington arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Yaklaşık 12 saat süren yolculuk sonucunda Washington Dulles Havalimanı’na ulaşıyorsunuz. Şehir merkezine 43 km uzaklıkta tespit edilen havaalanından Washington’a taksiyle ya da shuttle servisleriyle ulaşım mümkün.

Washington Dc Uçak Bileti Fiyatları

American Airlines, United Airliens, Delta Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Washington DC'ye direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Washington DC Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Washington Hava Durumu

WASHINGTON, D.C. HAVA DURUMU

Washington Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Washington DC uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
thy washington istanbul seferleri, istanbul washington kaç saat, thy istanbul washington seferi, istanbul washington saat farkı, istanbul washington ucakla kac saat, istanbul washington kaç km, amerikaya ucuz uçak bileti nasıl bulunur, dulles airport, washington dc uçak bileti, en uygun washington dc uçak bileti


Atlanta Uçak Bileti

Ucuz Atlanta Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Atlanta Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Atlanta Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz

Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Atlanta Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia vilayetinde yer alan Atlanta, olduğu eyaletin başşehiri ve en kalabalık şehiridir. Atlanta, süratli ekonomik büyümeyle birlikte şehirsel dönüşüm yaşam sürdüren şehirlerin en güzel örneğidir. Kentte tespit edilen Hartsfield-Jackson, ABD'nin en yoğun yolcu ve uçak trafiğine sahip uluslararası havaalanıdır. Uluslararası bir ticaret merkezi olma yolunda ilerleyen Atlanta, Yeni Güney'in Başşehiri olarak anılmaktadır.

Atlanta'da Gezilmesi Gereken Alanlar
Gökdelenler ve orta büyüklükteki post çağdaş yapılar, Amerikan İç Savaşı'na (the Civil War) şahitlik etmiş sevimli ve renkli mahalleler, müzeler ve parklar, ABD'nin bu çağdaş şehirinin ayrılmaz parçalarıdır.

Centennial Parkı'nın yanı başında tespit edilen CNN Haber Kanalı’nın Merkezi (CNN Center), her sene on binlerce ziyaretçinin akınına uğrar.

Kentte tespit edilen büyüleyici gökdelenler daha çok Downtown, Midtown ve Buckhead yerlerinde toplanmıştır. Midtown’daki dünyanın 26. en uzun gökdeleni “The Bank of America Plaza”, Chicago ve New York'u hesaba katmadığınızda ABD'deki en yüksek bina olma özelliğine sahiptir.

Kentte çok sayıda park bulunur. Büyük Park (the Grand Park) şehirin en eski parkıdır. Atlanta Cyclorama (dünyanın en büyük yağlı boya çalışması) ve Atlanta Hayvanat Bahçesi bu parkta yer alır. Buradaki hayvanat bahçesinde panda ve goriller de dahil olmak üzere çok detaylı hayvanlar yaşar. Atlanta Cyclorama, şehirin en mühim değerlerindendir. 12 metre yüksekliğinde ve 109 metrelik bir etrafa sahip daire şeklindeki bu tablo, Atlanta Savaşı'nı simgelemektedir. Kent merkezinin kuzeyinde yer alan Piedmont Parkı, şehirin merkez parkıdır.

Atlanta'da çok sayıda müze bulunur. Sivil Haklar Hareketi'nin babası Dr. Martin Luther King Jr, Atlanta'da doğmuştur. Midtown’daki “King Martin Luther King Jr National Historic Site”, Dr. King'in, yaşamına ve çalışmalarına şahit olabileceğiniz bir yerdir. Dr. Martin Luther King'in çocukluğunun geçtiği bu tarihi mekan, aynı vakitte King ve babasının papazlık yaptığı Ebenezer Baptist Kilisesi'ni yapısında barındırır.

Midtown’daki High Museum of Art (Louvre's Art) ve Margaret Mitchell Evi ve Müzesi ile Buckhead’deki Atlanta Tarih Merkezi şehirin en mühim sanat merkezleri arasındadır. Downtown'da yer alan Coca Cola Dünyası (World of Coca Cola) Coca Cola'nın tarihine ve tarih süresince yaptığı reklamlara ev sahipliği yapan sürekli bir sergidir.

Atlanta'da Kültür, Eğlence ve Sanat
Atlantada’ysanız, “Güney'in Kültür Başşehiri”ndesiniz demektir. Atlanta renkli ve çok yönlü bir kültüre sahiptir. Sanat galerileri, çok sayıda sergi, dans, müzik, görsel sanatlar gösterileri, bilim ve eğitim şehirin kültürel zenginliğinin mühim bileşenleridir.

Fox Tiyatrosu, Alliance Tiyatrosu, Woodruff Sanat Merkezi, The Legacy Tiyatrosu ve Horizon Tiyatrosu şehirin başlıca tiyatro merkezleri arasında yer alır.

Atlanta sıksık ilerleyen bir müzik kültürüne sahiptir. Rock, pop, hip hop, caz ve classic müzik başta olmak üzere her türlü müzik tarzının yaşam bulduğu bir şehirtir. Opera ve bale performansları da şehir kültüründe en az müzik kadar mühim bir yer edinmiştir.

Atlanta Balesi, Georgia Balesi ve Fall Radius Dance şehirin bale ve dans gösteri merkezlerinden birkaçıdır.

Atlanta, festivaller şehiridir. Piedmont Parkı, şehir festivallerinin başlıca durağıdır. Atlanta Cazz Festivali (Mayıs), Atlanta Dogwood Festivali (Nisan) ve Georgia Shakespeare Festivali (Haziran) parkta düzenlenen mühim festivallerdendir.

Atlanta, çok detaylı eğlence alternatifleri yayınlayan bir şehirtir. Spor etkinlikleri, konserler, gece eğlence mekanları, eğlence parkları, rekreasyon alanları ve dahası, eğlence adına aklınıza gelebilecek herşeyi bu şehirde bulmak mümkündür. Dans ve canlı müzik mekanları, caz ve blues barları şehirdeki hareketli gece yaşamının ayrılmaz parçalarıdır.

Piedmont Parkı'nın bisiklet yollarında bisiklet gezintisi, Fembank Ormanı ve Atlanta Botanik Bahçesi’nde yürüyüş, golf ve başka spor aktiviteleri, şehirin doğayla içiçe olma adına sunmuş olduğu en güzel imkanlardır. Atlanta Botanik Bahçesi (Atlanta Botanical Garden), çok sayıda konser, kokteyl, parti ve detaylı organizasyona ev sahipliği yapar.

Atlanta'da Ne yenir? Ne içilir?
Eğer sbürotike ve seçeneği bol Atlanta restoranlarında yemek yemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Şehirde yer alan restoranlar en iyi uluslararası lezzetleri, geleneksel ve Güney mutfağından tatları sizlere sunar.

Şeker ve bal ile birlikte ikram edilen et ve sebze yemekleri şehir mutfağına özgü başlıca yemeklerdir. Peach cobbler (şeftalili pay), yöresel muz pudingi, tartlar ve detaylı meyvelerden oluşturulan tatlılar, Atlanta mutfağında çok mühim bir yere sahiptir.

Birahaneler, şarap barları ve kahve evleri Atlanta'nın her yerinde mevcuttur.

Atlanta'da Alım Satım
Kentte tespit edilen galeriler, alış veriş merkezleri ve büyük mağazalar, şehir ziyaretçilerinin en mühim uğrak yerleri arasındadır. Dünya modası kıyafetler, mücevherler, kristal eşyalar, antikalar, sanat ürünleri, çerçeveler, güzellik ve sıhhat ürünleri, mobilyalar, hediyelikler, aksesuarlar, çiçekler, balonlar, büro ürünleri, likör ve şarap, özel yiyecek ve tatlılar şehirdeki yüzlerce alış veriş merkezinde alış veriş severlerin beğenisine sunulmaktadır.

Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Buckhead bölgesi, tam bir alış veriş cennetidir. Buckhead'de yer alan Lenox Meydanı ve Phippes Plaza en yoğun alış veriş alanlarıdır.

Virginia-Highland Mahallesi, butiklerle doludur. Atlantik İstasyonu da en iyi alış veriş yerlerinden biridir. Burası şık butikler ve perakende satış mağazalarıyla doludur.

Uygun Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Atlanta şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Atlanta'ya Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Atlanta arasında direkt uçuş seferleri mevcut. Hartsfield-Jackson International Airport ise kent merkezine 16 km uzaklıkta bulunuyor.

Atlanta Uçak Bileti Fiyatları

American Airlines, United Airliens, Delta Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Atlanta'ya direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Atlanta Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Atlanta Hava Durumu

ATLANTA HAVA DURUMU

Atlanta Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Atlanta uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
istanbul atlanta uçakla kaç saat, istanbul atlanta direkt uçuş, istanbul atlanta saat farkı, thy atlanta uçuşları, istanbul atlanta kaç saat, istanbul atlanta flights, atlanta istanbul, en ucuz atlanta uçak bileti, kampanyalı atlanta uçak bileti, en uygun atlanta uçak bileti, atlanta uçak bileti fiyatları, atlanta uçak seferleri


Boston Uçak Bileti

Ucuz Boston Uçak Bileti

Ücret ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Boston Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Boston Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Boston Hakkında

Boston Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Ayrı olarak New England denilen Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğu bölgesinin de resmi olmayan merkezidir.

Boston AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin en daha önceki ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. 17. asır başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından heyetmiştir. Amerika'nın, Avrupa'dan ilk muhacir alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenlerdi ve şehre İngiltere'nin Boston şehrinin ismini verdiler. 19. asır başlarında şehrin nüfus yapısında köklü farklıklar oldu. Bu dönemde Boston'a gelen muhacirlerin çoğu İtalyan ve İrlandalı asıllıydı ve şehirde Protestanlık yerine Katolik mezhebi ağırlık kazanmaya başladı. Şu anda Boston Amerika'da İrlanda orijinlilerin en etkin oldukları şehir olarak bilinir.

Boston Kent Kılavuzu
Massachusetts federal eyaletinin başkenti olan Boston, bu arada eyaletin en kalabalık şehiridir. Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğusunda bulunan Yeni İngiltere (New England) bölgesinin altı eyaletinden biridir. Boston, kültürel ve akademik kuruluşlarıyla dünyada ün salmış bir şehirdir. 250.000'in üzerinde kolej talebesinin öğrenim gördüğü 100'den fazla kolej/üniversite, Boston'un “Amerika'nın Atinası” (the Athens of America) ünvanını ele geçirmesini sağlamıştır. Amerika'daki ilk devlet okulu (Boston Latin Okulu), Harvard Koleji ve Birleşik Devletler'de yer alan ilk yeraltı metrosu Boston'da bulunur.

Gezilmesi Gereken Alanlar
Boston, geçmiş ile çağdaş atmosferin iç içe geçtiği, özgün bir şehirdir. 19. asırdan kalma mimari yapıtların ve sömürge dönemine ait binaların bulunduğu sokaklar şehir tarihini gözler önüne sererken, gökdelenlerin cam duvarları göz kamaştırır. Bu “Yürüyen Kent”in parklarını, okullarını ve müzelerini gezmek çok kolaydır.

Boston'a “Yürüyen Kent” unvanını kazandıran en ehemmiyetli nedenlerden biri, Amerika'nın ilk tarihi yürüyüş turlarından biri olan ve iki ile üç saat içerisinde 16 tarihi bölgeyi gezdiren Özgürlük Yolu’dur (Freedom Trail). Kentin kaldırımlarını dolaşan bu kırmızıya boyanmış çizgi, Freedom Trail üzerinde yer alan tarihi mekanları birbirine bağlar.

1680 seneninde, kent merkezinde yapılan Paul Reverse Hanesi, Boston'un en eski hanesidir.

Emera Necklace, 9 parkın patikalar ve su yollarıyla birbirine bağlandığı 1.100 akrelik bir komplekstir. Frederick Law Olmsted tarafından dizayn edilen, birbirine bağlı bu parkların isimleri; “Boston Common”, “Public Garden (Halk Bahçesi)”, “Commonwealth Avenue Alışveriş Merkezi”, “Back Bay Fens (Arka Körfez Bataklığı)”, “Riverway (Nehir Yolu)”, “Olmsted Parkı”, “Jamaika Gölü Parkı”, “Arnold Arboretum” ve “Franklin Parkı”dır.

Şehirde çok sayıda müze bulunur. Çağdaş bir mimariye sahip olan John F. Kennedy Kütüphane ve Müzesi’nde, Kennedy'nin hayatı ve entelektüel kalıtı sergilenmektedir.

Boston'da Kültür, Eğlence ve Sanat
Okur yazar bir topluma sahip olması ve eğitimcilerin nüfusun ehemmiyetli bir bölümünü oluşturması, Boston’u dünyanın kültür düzeyi yüksek şehirlerinden biri yapar. Kentin entelektüel istikameti üniversitelerden beslenir.

Kent Merkezi (City Hall) galerileri, görsel sanatların hayat bulduğu en ehemmiyetli kültürel merkezlerdir. Burada yer alan Belediye Başkanlığı Sanat Galerisi, Scollay Alanı Galerisi ve Belediye Başkanı'nın Sanat Bürosu’nde şehir sanatçılarının en güzel çalışmaları sergilenir. Newbury Caddesi, Güney Ucu (South End) ve Fort Point Kanalı çevreninde çok sayıda galeri bulunur.

Cultler Majestic Tiyatrosu, Strand Tiyatrosu, Huntington Tiyatrosu, Boston Opera Hanesi, Boston Balesi, Boston Senfoni Orkestrası ve Berklee Performans Merkezi her tarz müzikal ve tiyatro oyununun sahneye konduğu yerlerdir.

Boston, çok sayıda gösteri, şenlik ve şölene hane sahipliği yapar. Mart ve Ağustos ayları arası şenliklerin en yoğun olduğu dönemdir. Saint Patrick's Day Parade (Sen Patrik Şölen Günü), Greek Parade (Yunan Şöleni), Patriots Parade (Yurtseverler Şöleni), Gospel Şenliği, Hip Hop Şenliği, Santa Maria DiAnzano ve St. Rocco şehirde tertip eden ehemmiyetli kültürel etkinliklerdendir.

Atlantik Ummanı süresince uzanan Boston Limanı, 34 küçük adayla süslenmiştir. Çoğunluğu halka açık olan bu adalar yürümek, balık tutmak, kuş izlemek ve yüzmek için idealdir. Şehirden kalkan feribotlarla bu adalara geziler tertip etmektedir.

Boston, sandal keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz bir yerdir. Boston limanında veyahut Charles Nehri'nde sandal turu, Halk Bahçesi’nde (Public Garden) kuğu şeklindeki botlarla gezinti şehir halkı ve ziyaretçileri arasında oldukça popüler aktivitelerdir.

Emerald Necklace'in patika yollarında bisiklet gezintisi yapmak, Cape Cod süresince sıralanan plajlarda yüzmek ve 4 kilometre'lik Özgürlük Yolu’nu (Freedom Trial) izleyerek şehrin tarihine şahit olmak Boston’dan ayrılmadan önce kesinlikle yapmanız şart olan aktivitelerdir.

Boston'da Ne yenir? Ne içilir?
Kent mutfağı daha çok deniz ve süt ürünleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Midye çorbası (midye ve etsuyu ile yapılan bir tür çorba) ve un, tuz, domuz eti ya da ananesel olarak galeta ve tuzlu krakerlerle yapılan diğer çorba çeşitleri, balık (kızartılmış, fırında pişirilmiş veya haşlanmış), patates kızartması, ıstakoz, fırında pişirilmiş fasulye ve midye (buharda pişirilmiş veya kızartılmış) Boston mutfağının başlıca lezzetleri arasında bulunur. Kentin her tarafında çeşit çeşit elma yetiştirilir. Çeşitli tart, kek ve hamur işleri (bilhassa elma ile yapılan türleri) oldukça popülerdir.

Boston'da sayısız beynelmilel ve etnik lokanta bulunur. Faneuil Hall Çarşısı, her kategoriden restoran ve çok sayıda dükkanla doludur. Chinatown, Asya lezzetlerini sunan restoranlarıyla ünlüdür. Kuzey Ucu (the North End), en kaliteli İtalyan restoranlarını bulabileceğiniz yerdir. Newbury Caddesi ve Copley Sarayı, cadde üzerinde sıralanan kafeleri ve mahalli restoranlarıyla en gözde yerler arasındadır.

Boston'da Alım Satım
Kentte, sayamayacağınız kadar büyük mağaza bulunur. Kitaplar, müzik ürünleri, yiyecekler ve imitasyon kürkler kente has en yaygın alışveriş ürünleri arasındadır.

Rockport Köyü, çok sayıda butiğe ev sahipliği yapar. Bearsin Neck, Rockport'ta yer alan en ehemmiyetli alışveriş yeridir. Bu küçük yarımadada, çok sayıda butik, galeri ve restoran bulunur.

New Hampshire yakınlarında bulunan Kittery, çok sayıda outlet mağazanın bulunduğu ehemmiyetli bir alışveriş bölgesidir. Kittery'nin 30 dakika kuzeyinde yer alan “Old New England” Köyü de yeniden outlet mağazalarla doludur.
Çağrı merkezimizden yapacağınız biletlemeler ve rezervasyonlar Traveland Turizm AŞ. Tursab No: 10051 kalitesi ve güvencesi ile gerçekleşmektedir.
Newburry, kentin en ehemmiyetli alışveriş caddelerindendir. Bu caddenin her yerinde lüks butik ve galeriler sıralanır.

Fanueil Hall en ehemmiyetli alışveriş yerlerindendir. Burada; aksesuar, kitap, erkek ve kadın elbiseleri, cilt ürünler ve yolcu ürünleri, mücevher, ayakkabı, gözlük ve ev eşyaları satılan yüzden fazla mağaza bulunur.

Uygun Boston Uçak Bileti

Boston Uçak Bileti için Tüm Hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Boston şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Uçak İle Boston'a Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan aşağı yukarı 11 saat süren direkt uçuşla Boston’a ulaşım mümkün. Şehir merkezine 7 km mesafede yer alan Logan Havalimanı’ndan kent merkezine taksi ya da otobüsle ulaşım mümkün.

Boston Uçak Bileti Fiyatları

American Airlines, United Airliens, Delta Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Boston'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Boston Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Boston Hava Durumu

BOSTON HAVA DURUMU

Boston Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Boston uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
istanbul boston thy, istanbul boston uçakla kaç saat, istanbul boston saat farkı, tk82, thy boston istanbul direkt, boston gezilecek yerler, boston hava durumu, boston uçak bileti, boston uçak bileti fiyatları, boston uçak seferleri, en uygun boston uçak bileti, ucuz boston uçak bileti