01/05/18

Traveland Turizm Yurtiçi, yurtdışı uygun fiyatlı uçak bileti, vize işlemleri, tatil turları satışı, araç kiralama hizmeti.

Sayfayı Kaydır
--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Tiflis Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Tiflis Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Tiflis Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Tiflis Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Tiflis Hakkında

Gürcistan’ın başşehri Tiflis, Kura Irmağı’nın her iki yakasında kurulu. 1,5 milyona yaklaşan nüfusu ile Gürcistan’ın en büyük şehri olan Tiflis, Kafkasların en eski yerleşim yerlerinden biri.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’nın geçiş yolu üstünde mühim bir enerji merkezi olan şehir, geçmişte Tarihi İpek Yolu’nun üstündeydi. Sanayi, kültür, sosyal alanlarda köklü bir geçmişe sahip olan şehir, Rusya, Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan ve Güney Kafkaslar arasında mühim bir tarihi role de sahip.

Uygun İstanbul Tiflis Uçak Bileti

İstanbul Tiflis Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Gürcistan Tiflis şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Tiflise Ulaşım

Türk vatandaşlarının nüfus cüzdanı ile bir yıla kadar vizesiz ve pasaportsuz giriş yapabildiği Gürcistan’ın başşehri Tiflis’e ulaşmanın en basit yolu uçak yolculuğu. İstanbul, Adana ve Gaziantep’ten direkt uçak seferi tespit edilen şehre bir uçak bileti alarak gidilebiliyor. Artvin Sarp Sınır Kapısı üstünden özel vasıta ve otobüs seçenekleri de değerlendirilebiliyor.

Kafkasların en karakteristik özelliğe sahip şehirlerinden biri olan Tiflis, Türkiye’ye olan yakın konumu ve vizesiz seyahat üstünlüğü ile tercih ediliyor. Uygun uçak bileti seçenekleri ile gerektiğince basit bir ulaşım imkânına sahip şehir keşfedilmeyi bekliyor.

Tiflis'de Gezilecek Yerler
Kartça ismi ‘Tbilisi’nin’ efsaneden geldiği fikir edinilen şehir, MÖ 5. yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerken Kral Vahtang Gorgasal’ın ava çıkmasıyla kaderi yazılır. Sülünü yakalamak amacıyla takip eden atmacanın uzun vakit geri dönmemesi üstüne askerleriyle birlikte atmacayı aramaya çıkan Kral, her iki kuşun da sıcak suya düşmüş olarak bulunca, sıcak suyun bulunduğu yere Tiflis kurulur. Kelime manası sıcaktan gelen Tiflis, mimari ve gelişmişlik manasında Sovyetler Birliği’nin en ileri şehirleri arasındaydı.

Sovyetler Birliği’nin yıkımı esnasında kuvvetli çatışmalar yaşam sürdüren ve bu yıkımı her bölgesinde hisseden şehir, yaralarını sararak geleceğe güvenle bakıyor. 100’den çok etnik grubun yaşadığı şehir kültürel bir mozaiğe sahip.

Eski şehir merkezinin üstündeki Sololaki Tepesi, Tiflis gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen noktalardan. Tepede 3. yüzyılda inşa edilen Nariqala Kalesi kalıntıları mühim bir çekim merkezi. Kalenin hala ayakta olan bölümünün tarihi 8. yüzyıla dayanıyor.

Gürcülerin anası olarak adlandırılan ve kale üstünde devasa heykeli tespit edilen Kartlis Deda, havanın kararması ile birlikte şehrin her yerinden ışıl ışıl görüntüsüyle ilgi çekiyor. Sol elinde dostlar amacıyla şarap, sağ elinde ise savaşı temsil eden bir kılıç taşıyan kadın, Tiflis 1,500. kuruluş senesinde dikilmiş. Günümüzde şehrin sembolü olarak kabul ediliyor.

Kale kalıntıları ve heykelin önündeki bölgede 128 hektar genişliğindeki botanik bahçesi, dünyanın değişik bölgelerinden getirtilen bitkilere ev sahipliği yapıyor. Gürcistan’ın değişik şehirlerinde de örneği tespit edilen botanik bahçesi yürüyüş ve ferahlamak amacıyla ideal.

Eski şehir merkezi sokak ve caddeleri şehir dokusuna şahitlik etmek amacıyla en güzel noktalardan. Yuvarlak taşlarla bezeli kaldırımlar ve tarihi yapılar arasında yürürken Tiflis’in atmosferi hissedilebiliyor.

Eski Şehir’de tespit edilen ve 5. Yüzyıldan bu yana ayakta olan Sioni Katedrali, 6. Yüzyıla tarihlenen Ançiskati Bazilikası ve 13. Yüzyıl yapısı Metechi Kilisesi ziyaret edilecek güzelliklerden.

Tarihi İpek Yolu’nun izlerini taşıyan kervansaraylar, ahşap özellikleriyle ilgi çekici. Oymalı, balkonlu ve süslü evler vakitte yolculuk hissi yaşatıyor. Türk hamamlarına benzer özellikleriyle sülfür zengini olan Abanotubani hamam bölgesi deva bulmak ve rahatlamak isteyenlerin ilk tercihi. 17. yüzyıldan bu yana hizmet veren bölge şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında.

İstanbul Tiflis Uçak Bileti Fiyatları

Gürcistan Hava Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul'dan Tiflis'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Tiflis Uçak Bileti fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tiflis Hava Durumu

TIFLIS HAVA DURUMU

Tiflis Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Tiflis uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz tiflis uçak bileti, istanbul tiflis uçak bileti, gürcistan tiflis uçak bileti, gürcistan uçak bilet fiyatları, istanbul tiflis uçak bileti atlasjet, istanbul tiflis uçak kaç saat, istanbul tiflis otobüs, gürcistan uçak bileti batum, atlasjet tiflis, pegasus tiflis, gürcistan uçak bileti pegasus, thy tiflis uçak bileti, en uygun tiflis uçak bileti


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Batum Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Batum Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Batum Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
istanbul Batum Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Batum Hakkında

Gürcistan’ın üç özerk bölgesinden Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başşehri olan Batum, ülkemizden en çok ziyaret edilen yurtdışı kentlerinden birisi. Sırtını yemyeşil dağlara ykatiyenyan, önünde upuzun bir kumsalı olan Batum şehri nefis tabiatı, enteresan mimarisi, çok iyi yemekleri ve renkli gece yaşamı ile öne çıkıyor.

Tipik bir Karadeniz havasını taşıyan kent geniş bir düzlükte kurulmuş, yeşil ve mavi iççice. İnsanları sakin ve huzurlu. Çarlık Rusya’sı devresinde generallerinin yazlık villalarına ev sahipliği yapmış olan kent, tarihi süresince hep bir tatil bölgesi olagelmiş. Batum, deniz turizmi amacıyla Gürcistan’ın ilgi merkezi durumda. Türkiye sınırına yakınlığı, pasaport bile gerektirmeyen yalnızca nüfus cüzdanı ile ziyaret olanağı gerçekleştiren vizesiz ülkeler arasında yer alması nedeniyle Türkiye’den son senelerde çoğalan bir şekilde ilgi görüyor.

Tarihi üç bin sene evveline uzanan Batum şehrinin bir Yunan kolonisi olarak kurulduğu ön görü ediliyor. Tarihtea Persliler, Pontos Krallığı, Roma İmparatorluğu ve Moğolların egemenliğine girmiş olan Batum, Osmanlı topraklarına Kanuni saatinde dahil edilmiş. Üç yüz senedan uzun süren Osmanlı devresi sonrasında Ruslara bırakılan kent, 1991’de Gürcistan’ın bağımsızlığını ilan etmesinden sonrasında Acara Özerk Cumhuriyeti’nin idare merkezi olmuş.

Uygun İstanbul Batum Uçak Bileti

İstanbul Batum Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Gürcistan Batum şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Batum'a Ulaşım

Türkiye’nin Sarp sınır kapısından 22 kilometre içeride yer alan Batum’a İstanbul’dan direkt uçakla uçmak olası. Türkiye ve Gürcistan arasında yapılan özel uyuşmayla, Türkiye’den Batum ve Hopa’ya yapılacak uçak seferleri TAV’nin yapıp işlettiği Batum Hava Limanı üzerinden sağlanıyor. Hopa’ya gidecek olanlar aprondan otobüsle alınıp, gümrükten geçişi sonrasında bir buçuk saate Hopa’ya ulaştırılıyor. Dönüşlerde ise yolcuların check-in işlemleri Hopa’da yapılıp, tekrar otobüsle Batum Havalimanı apronuna götürülüyor. İki ülke arasında yapılan özel uyuşma gereği, pasaporta gereksinim duymadan yalnızca nüfus kağıdı ile Gürcistan’a giriş yapabiliyoruz. Turistik hedefli gezilerde doksan güne kadar Gürcistan’da kalabilmek olası.

Batum'da Gezilecek Yerler

Bugün çağdaş Batum ihtiyar manolya ağaçlarının süslediği geniş bulvarları, yemyeşil büyük parkları, Sovyet Rusya devresi mimarisine sahip çok katlı binaları yanında, gotik temalı sıra dışı yeni mimarisiyle ilgileri üstüne çekiyor. Batum gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Batumi Piazza Avrupa kentlerinin meydanlarını hatırlatıyor. Saat kulesinin yükseldiği bir meydanı kafe ve restoranlar çevreliyor. Şehri yürüyerek keşfetmek olası ve burası de en güzel dinlenme noktalarından birisi. Meydanın ortasında, yerde tespit edilen mozaik işlemeleri ile kafe tavanındaki boyamaların güzelliğine ilgi etmekte yarar var.

Aynı vakitte bir liman şehri olan Batum, liman ve çevresindeki bir çok sanatsal yapı ile de ilgileri üstüne çekiyor. Yeryüzünde hala sarfedilen en eski 14 alfabeden biri olan Gürcü alfabesinin temsil eden Alfabe Kulesi, sahilde dönerek birbirine yaklaşan ama katiyen kavuşmayan Ali&Nino Aşk Heykeli, Büyük Dönme Dolap ve İzmir Saat Kulesi’nin bir kopyası bu bölümde yer alıyor. Gün batımı saatlerinde bur bölge fotoğraf amacıyla nefis bir renklilik sunuyor.

Batum'da Ne Yenir?

Batum’da bir lezzet hazinesi yatıyor, gidip leziz Gürcü mutfağınız keşfetmeniz şart. Gürcü mutfağı, yemek konusu ile ilgili muhafazakar olanların bile, kendi damak tatlarına ideal şeyler bulacağı bir zenginlik sunuyor. Bir çok yönden Karadeniz mutfağı ile de benzeşen Batum lezzetlerinden harço çorbası, sulguni peyniri, haçapuri, hinkal tadılmaya değer alternatifler arasında yer alıyor.

Kafkas Dağlarının gölgesinde, Karadeniz kıyısında kurulmuş tatil şehri Batum, çoğu Avrupa ülkesinden daha güvenilir bir kent. Nadiren bildirilen yankesicilik hadiseleri ise en itimat edilir kentlerde olan seviyede. Batum subtropikal bir iklime sahi, yani kış mevsimi ılık, yaz mevsimi ise serin geçiyor. Karadeniz’den esen sıcak ve nemli havanın etkisiyle Batum’da nemli bir tropik deniz iklimi hüküm sürüyor.

Ilıman iklimi, düzgün sokakları, orjinal mimarisi, nefis şarapları, nefis parkları, temiz sahili, yemyeşil tabiatı ve yaz zamanlarında sunmuş olduğu renkli gece yaşamı ile Batum Akdeniz kentlerini andırıyor. Keyifli bir tatil amacıyla seçilecek hafta sonu destinasyonları arasına girmeyi hak ediyor. Batum uçak bileti fırsatlarını yakalayıp bu güzel şehri ziyaret edin.

İstanbul Batum Uçak Bileti Fiyatları

Gürcistan Hava Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul'dan Batum'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Batum Uçak Bileti fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Batum Hava Durumu

BATUM HAVA DURUMU

Batum Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Batum uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz batum uçak bileti, batum uçak bileti, istanbul batum otobüs, hopa uçak bileti, thy batum, batuma en ucuz nasıl gidilir, istanbul batum kaç km, gürcistan hava yolları, ankara batum kaç km, izmir batum arası kaç km, istanbul batum uçak bileti, kampanyalı batum uçak bileti, thy batum uçak bileti


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Bangkok Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Bangkok Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbulBangkok Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
istanbul Bangkok Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.

Bangkok Hakkında

Güneydoğu Asya’nın en dinamik şehirlerinden biri olan Bangkok, muhteşem Budist mabetları, rengarenk pazaryerleri, çağdaş ve geleneksel yapının iç içe geçtiği sokakları, güler yüzlü ulusal halkı, sokak lezzetleri, yüksek katlı binaları ile eğlenceli bir atmosfere sahip.

Tay dilindeki resmi karşılığı ile dünyanın en uzun isme sahip olan şehiri olan Bangkok’un tam adı, ‘Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit’ olarak kayıtlarda.

Uygun İstanbul Bangkok Uçak Bileti

İstanbul Bangkok Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Tayland Bangkok şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Bangkok'a Ulaşım

İki adet uluslararası havalimanın bulunduğu Bangkok’ta Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı ile Don Mueang Havalimanı uçuş trafiğine açık. İstanbul’dan haftanın 7 günü düzenlenen direkt seferlerle şehre ulaşılabiliyor. Bunun amacıyla Bangkok uçak bileti alabilmek şart.

Güneydoğu Asya’nın en mistik atmosfere sahip şehirlerinden biri olan Bangkok, senenin her devresi sıcak olan havası, karmaşası, kalabalığı, sokak lezzetleri, gökdelenleri ve mabetlarıyla değişik bir tecrübe isteyenleri cezbediyor. Bangkok uçak bileti almanın şimdi tam zamanı.

Bangkok'da Gezilecek Yerler

Halk arasında Krung Thep yani Melekler Şehri olarak tanınan Tayland’ın başşehiri Bangkok, bölgenin en süratli ilerleyen ve kuvvetli ekonomik harekete sahip şehirlerinden. Dünya üzerindeki büyük şehirler arasında ‘en sıcak’ unvanına da sahip olan Bangkok, bunaltıcı hava sıcaklığına karşın en iyi yürüyerek geziliyor.

Kral I. Rama doğrulusunda 1782 senesinde kurulan şehir her sene milyonlarca turisti ağırlıyor. Bangkok gezilecek yerler arasında en çok ilgi gören noktalar mistik havasıyla Budist mabetları. Bu mabetlardan Wat Arun, Wat Phra Kaew, Wat Pho ilk 3 sırada.

Chao Phraya Nehri’nin suladığı düzlükteki şehir, sahip bulunduğu kültürel bölgeleri ile dünya turizminin de gözbebeği. Avrupa'yı ziyaret eden ilk Tayland Kralı Chulalongkorn’un inşa ettirdiği Abhisek Dusit Throne Hall (Abhisek Dusit That Salonu) batı tipi bir görünümde. Günümüzde kraliyet binası olarak değerlendirilen mimari yapı şehirte fotoğraf çekilecek sembollerden biri.

Emerald Buddha Tapınağı, Budizm’i en iyi izah eden yapılar arasında. Emerald Buddha figürünü taşıyan mabet ziyaretçilerini tesiri altına almayı başarıyor. Şehri ziyaret edenlerin en çok keyif aldığı ve ulusal hayata şahitlik ettikleri Eski Tarihi Kent (Meuang Boran), Tayland mimarisi ile gökdelenlerin iç içe geçtiği, yoğun kalabalık ve karmaşasıyla insanın kafasını döndürüyor.

Biraz soluklanmak ve yeşil alanda dinlenmek isteyenler amacıyla Lumphini Parkı güzel bir kaçış rotası. Kentin karmaşası, yoğun trafik ve gürültüden uzaklaşıp biraz kendinizi dinlemek istiyorsanız bu park tam size göre.

En az batı kadar çağdaş bir şehir yaşamına sahip, aynı vakitte kendi kültürünü de muhafaza etmeyi başaran Bangkok’ta festival, konser ve kültürel etkinlikler gerektiğince dinamik geçiyor. Sosyal yaşamın tam ortasında konuşlanan etkinlikler ulusal halkın yoğun katılımı ile gerçekleşiyor.

Sokak lezzetlerinin kesinlikle tecrübelenmesi tavsiye edilen şehirte, varlıklı bir alış veriş dünyası da bekliyor ziyaretçileri. Genellikle şehir merkezindeki ana arterlerde sıralanan şık mağazalarda ideal fiyata alış veriş gerçekleştirme mümkün.

İstanbul Bangkok Uçak Bileti Fiyatları

Tayland Hava Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul'dan Bangkok'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Bangkok Uçak Bileti fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bangkok Hava Durumu

BANGKOK HAVA DURUMU

Bangkok Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Bangkok uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz bangkok uçak bileti, istanbul bangkok uçak bileti, istanbul bangkok uçak bileti thy, istanbul bangkok kaç saat, tayland ucuz uçak bileti forum, bangkok otel fiyatları, taylanda en ucuz nasıl gidilir, pattaya tur fiyatları, istanbul bangkok saat farkı, tayland uçak bileti fiyatları, thy bangkok


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Gence Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Gence Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçbilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Gence Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
istanbul Gence Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Gence Hakkında

Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri ve ülkenin batı kesiminin en işlek noktası olan Gence, başşehir Bakü’nün 360 km batısında yer alan ve Gence Çayı’nın iki yakaya ayırdığı bir şehir. Tarihi, kültürel ve ekonomik bakımdan gerektiğince mühim bir merkez olan Gence’de detaylı dönemlere ait eski yapılar, anıtlar ve anıt mezarlar bulunmakta.

Yerleşimin 5. yüzyılda başladığı Gence, Arap, Şedadi, İldenizli ve Ortaçağ süresince detaylı ulusların yönetiminde kalmış. 1231’den sonra Moğol, İlhanlı ve Timur işgallerini yaşam sürdüren şehir 17. yüzyılda İran egemenliğine girerek evvelce Gence Hanlığının sonra da Rusların hâkimiyetinde kalmış. 1918’de Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin başşehri olan şehir, 20.yüzyılda ise bu vazifiyeti Bakü’ye teslim etmiş. 1991'de Azerbaycan'ın bağımsızlığını kazanmasıyla ülkenin ikinci büyük şehri mevkisine gelmiş.

Uygun İstanbul Gence Uçak Bileti

İstanbul Gence Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Azerbaycan Gence şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Gence'ye Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın Ankara-Gence ve İstanbul-Gence arasında, Azerbaijan Hava Yolları’nın ise İstanbul-Gence arasında direkt uçuş seferleri bulunmakta ve İstanbul’dan aşağı yukarı 4.5 saat sonra Gence Havalimanı’na iniyorsunuz.

Gence'de Gezilecek Yerler

Şair Nizami’nin memleketi olan Gence’de Nizami eserlerinden sahneleri betimleyen Şair Nizami Heykelleri ve Şair Nizami Anıt Mezarı bulunmakta. Azerbaycan’ın ilk meclis binası olma özelliğini de taşıyan Hükûmet Binası ve onun derhal yakınlarındaki Kafkasların en eski parklarından biri olan ve Cavad Han döneminde oluşturulan Han Bağı Parkı, muhteşem kuleleriyle Tatlar Mescidi evvelcelikli görülmesi gereken yerlerden.

Yaşayan bir tarih olan Gence işgaller esnasında bir hayli hasar görmüş olsa da şehirde halen pek çok köprü, kale, cami, medrese, hamam ve kervansaray bulunmakta. Kentin en mühim camilerinden olan Cuma Camii, Şeyh İbrahim Türbesi, Kızıl Hacalı Camii, Ozan Camii, Bala Bağban Camii, Şerefhanlı Camii, Şahsevan Camii, Darus Sultan Cami ve İmamzade Külliyesi ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılardan bazıları.

Gence’nin gerektiğince enteresan yapısı olan ve tamamı şişelerden örülerek 1967 senesinde inşa edilen Şişe Ev, çatının sundurmasında ve saçak içlerinde yağlı boya portrelerin olduğu şirin bir yapı. Yaklaşık 50.000 cam şişeden ortaya gelen ev İbrahim Cafarov doğrulusunda 2. Dünya Savaşı esnasında cephede kaybolan kardeşinin anısına yapılmış. Eskiden hamam olarak sarfedilen ve bugünümüzde müzeye çevrilen Porselen Müzesi ile Gence tarihini yansıtan 30 binden çok eserin sergilendiği Yerel Bölge Müzesi ziyaret edilebilir. Şehir merkezindeki en büyük caddelerden biri olan Atatürk Caddesi’ndeki Akademi Müzesi, İ. Memmedov Türk Ev Müzesi, Tarih Müzesi, Mir Celal Paşayev Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi de görülmeye değer müzeler. Bunların yanısıra Gence’de Nizami’nin ismini taşıyan müze, güzel sanatlar galerisi ve şiir tiyatrosu da bulunmakta.

Küçük Kafkas Dağları'nın Kepez Zirvesine yakın bir mevkide tespit edilen yemyeşil vadi süresince uzanan Göl Köy Milli Parkı, Azerbaycan’ın ilk milli parkı olma özelliği gösteriyor. Gölün etrafında yabani hayvanların yaşadığı meşe, gürgen kayın ağaçlarıyla kaplı ormanlar ve meyve ağaçları bulunmakta. Yaklaşık 100 metre derinliğe sahip olan göl inanılmaz balık faunası olan büyük bir akvaryumu andırıyor.

Gence'de Ne Yenir?

Azeri mutfağının asli lezzetleri, sebze, baharat, et, balık ve pirinçten oluşuyor. Han pilavı, şüyüdlü pilav, sebzeli-kavurma pilav, nardancha pilaf, fisincan pilav, Ali-musamba pilavı, piti, cızbız, köfte ya da parça bozbaş, bozartma, dana buğulama, sac içi, yaprak-lahana ile patlıcan-domates-biber dolması, düşbere, etli ya da sebzeli kutab, gürza ve kuru hingal yöresel yemeklerinden en çok tüketilenleri arasında.

Gence’den anı kalacak alışverişler için, Kobustan duvar resimleri, dünyaca ünlü geometrik desenli, düğümlü el dokuması Gence halıları, ipek ürünler, porselen hediyelikler en iyi alternatifler olacaktır.

İstanbul Gence Uçak Bileti Fiyatları

Azal Airlines ve Türk Havayolları İstanbul'dan Gence'ye direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Gence Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gence Hava Durumu

GENCE HAVA DURUMU

Gence Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Gence uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
onur air gence bilet fiyatları, gence istanbul teyyare bileti qiymeti, istanbul gence uçak bilet fiyatları, gence havalimani, genceden istanbula bilet qiymeti, gence ankara uçak bileti, istanbul gence uçak seferleri, gence aviakassa elaqe nomresi, gence uçak bileti, istanbul gebce uçak bileti, türk havayolları gence uçak bileti, azal havayollaru gence


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Dubai Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Dubai Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Dubai Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
İstanbul Dubai Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.

Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Dubai Hakkında

Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden birisi olan Dubai, 1900’lü senelerde ufak bir balıkçı kasabasıydı. İnci avcılığı ile geçinen bir liman kasabası olan Dubai, dünyada yaşanan genel ekonomik krizden seneler sonra petrolün bulunmasıyla resmen baştan yaratıldı.

Şehirde 1969 senesinde tespit edilen petrolle beraber sıksık çoğalan gelir, şehri alış veriş, turizm, ticaret ve gökdelenlerle çevrili bir merkeze dönüştürdü. Afrika ile Asya’nın bağlantı noktasında tespit edilen kent, Arap Yarımadası’nın doğusunda mühim bir transfer merkezi. Avrupa ile Asya ülkeleri arasında çoğu havayolu şirketinin transfer merkezine dönüşen kent çok sayıda transit yolcu ağırlıyor.

Uygun İstanbul Dubai Uçak Bileti

İstanbul Dubai Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Dubai şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Dubai’ye Ulaşım

Türk Hava Yolları, Pegasus, Fly Dubai ve Emirates’in haftanın 7 günü İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşılıklı seferleri bulunuyor. Hem de İstanbul-Dubai arasında çoğu değişik kentten transferlı uçuş da bulunuyor. Asya, Uzak Doğu ve Afrika ülkeleri amacıyla bir transfer merkezi olan Dubai, bu bölgelere gitmek isteyen Türkler amacıyla de mühim bir durak. Transit uçuşlarda Dubai’ye eklenecek çoktan birkaç gün bu şehri tarif etmeye yetiyor.

Orta Doğu’nun en renkli, en lüks ve en dinamik kentlerinden Dubai, çağdaş ve tarihi bir arada görebileceğiniz bir destinasyon. Alışveriş tutkunları ile lüks sevenler amacıyla ayrı bir manası olan kentte yapılacak çok sayıda seçenek bulunuyor. Bir uçak bileti mesafesindeki Dubai, seyahat planı yapanlar amacıyla iyi bir fırsat olabilir.

Dubai'de Gezilecek Yerler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en kalabalık şehri olan Dubai, dünyanın iş ve turizm merkezleri arasında anılıyor. Petrol ve doğalgaz ihracatının yanı sıra, serbest ticaret alanları ve uluslararası şirketlerin faaliyetlerinden de para kazanan kentte ciddi bir yabancı nüfus var.

Hindistan’a giden ticaret yolları üstünde bulunması nedeniyle Hintlilerin yerleşmesi ve derhal sonrasında ticaretle uğraşan yabancıların şehre gelmesi ile kaderi değişen Dubai, 1930’lu senelere kadar bölgenin en mühim ticaret limanlarından biri olmuş.

Modern ve bugünümüzde tanınan manasıyla 1971 senesinden itibaren kurulan Dubai’nin dört bir yanısıra gökdelenler ve büyük kuleler görülüyor. Modern zamanlarla geçmişi bir arada yaşam sürdüren kentte ibadethaneler ile yel kuleleri geçmişin en mühim izleri.

Dubai’de gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen noktalardan Burj El Arab, dünyanın tek 7 yıldızlı oteli. Dünyanın en iyi otellerinden biri olan bu tesisin çoğu yerinde altın kaplamalar görülüyor.

Orta Doğu ülkelerinde benzerlerine rastlanan piyasa yerleri Dubai’de de toplumun buluşma noktası. Bud Dubai Çarşısı, Deire Baharat, Deira Altın ve PArfüm çarşıları ulusal piyasa merkezlerinden. Baharat çeşitlerinden kıyafete, incik boncuktan yiyeceğe kadar değişik gereksinimlere yanıt veren piyasa yerleri şehri ziyaret eden turistler amacıyla de çekim merkezi.

İslam mimarisinin en güzel örneklerinden Jumeirah Camii, büyüleyici bir güzelliğe sahip. Grand Camii (Büyük Camii) de kentte en çok fotoğrafı çekilen ihtişamlı ibadethaneler arasında.

Bölgenin tarihi geçmişini yansıtan Jumeirah Arkeoloji Bölgesi, insanlık tarihi amacıyla gerektiğince mühim buluntulara sahip. Rüzgar burçları ile Bastakiya, Bur Dubai’deki Sheik Saeed al-Maktoum Evi, Jumeirah Plajı ve Bait Al Wakael kentte kesinlikle görülmesi gereken yerlerden.

İslam kültürü ile yoğrulan günlük hayatta misafirperverlik mühim bir yer tutuyor. Genellikle yabancılara karşı gösterilen ilgi, muazzam boyutlarda. Bazı mekanlarda özel ikram ve ilgi ile karşılaşmak gerektiğince doğal.

At yarışlarıyla ünlü Dubai’de Jebel Ali Oteli ve Dubai Equestrian Merkezi bu alanda marka olan merkezler. Deve yarışlarının da yapıldığı kentte bu yarışları izlemek isteyen çok sayıda ziyaretçi kente geliyor.

Orta Doğu’nun alış veriş merkezi olan Dubai, lüks ve konsept ürünlerin bulunabildiği bir kent. Lüks araçlarla dolu olan caddeler, birbirinden güzel gökdelen ve alış veriş merkezleriyle süslü. Mücevher, altın tasarım, el işleme ürünleri ve elektronik en çok satılan ve tercih edilen ürünlerden.

İstanbul Dubai Uçak Bileti Fiyatları

Fly Dubai Hava Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul'dan Dubai'ye direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Dubai Uçak Bileti fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul'dan Dubai'ye Uçuş Gerçekleştiren Firmalar
Pegasus, flydubai, Emirates, Turkish Airlines

Dubai Hava Durumu

DUBAI HAVA DURUMU

Dubai Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Dubai uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz dubai uçak bileti, en uygun dubai uçak bileti, istanbul dubai uçak kaç saat, dubai otel fiyatları, dubai uçak bileti pegasus, dubai uçak bileti emirates, pegasus dubai, dubai'ye vize varmı, dubai kaç saatte gidilir, istanbul dubai uçak bileti, dubai uçak bileti, dubai uçak bileti fiyatları, istanbul dubai uçak bileti


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Doha Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Doha Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Doha Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
İstanbul Doha Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Doha Hakkında

Orta Doğu’nun en süratli ilerleyen kentlerinden biri olan Doha, Katar’ın başkenti. Gelişmişlik ve kent yapısı manasında Dubai ile yarışan Doha, yüksek katlı binaları, nitelikli spor tesisleri, beş yıldızlı otelleri, uzun ve el değmemiş kumsalları, sanat galerileri ve lüks alış veriş merkezleri ile Basra Körfezi’nin yıldızı.

Yaklaşık 500 binlik bir nüfusa sahip olan Doha’da nüfusun büyük bölümü inşaat pazarında çalışan yabancılardan oluşuyor. 2000’li yıllardan itibaren gelişim ve değişim hamlesiyle harekete geride bıraktığımız kentte çok sayıda yatırım aynı anda yaşama geçirildi. Büyük çaplı projelerin bitmesiyle beraber Doha’nın en az Dubai kadar ilgi çekici bir yer olması hedefleniyor.

Uygun İstanbul Doha Uçak Bileti

İstanbul Doha Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Katar Doha şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Doha’ya Ulaşım

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan haftanın 7 günü yapılan direkt seferlerle Doha’ya ulaşmak mümkün. Doha uçak bileti alabilmek bu güzel kenti keşfetmek amacıyla atılacak ilk adım.

Basra Körfezi’nin yıldızı, Orta Doğu’nun değişen yüzü Doha, değişik bir rota arayışında olanlara çağdaş ve geçmişi bir arada sunuyor. Yüksek katlı binalar, natural güzellikler ve geleneksel yaşamın gördüğünüz Katar’ın başkenti Doha’ya hareket amacıyla şimdi tam zamanı!

Doha'da Gezilecek Yerler

Yaz aylarında 50 dereceyi aşan hava sıcaklığının kış mevsiminde 25-30 derece arasında değiştiği Doha’yı ziyaret etmek amacıyla en uygun devre Ocak-şubat-mart devrei. 15. Asya Olimpiyatları’na 2006 senesinde evsahipliği yapan kentte o devrede yapılan yatırımlarla kentin dört bir yanı çağdaş spor tesisleri ile donatılmış.

Ekonomik yönden da bölgenin en varlıklı ve yüksek refah yayınlayan kentlerinden biri olan Doha, Katar nüfusunun yüzde 80’ini taşıyor. 1825 senesinde kurulan ve bölgenin köklü merkezleri ile karşılaştırıldığında genç bir kent olarak kabul edilen Doha, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın da odak kenti.

Şehrin güzelliklerini en iyi yansıtan kenar şeridi Al Corniche, kentin ziyaretçileri amacıyla kesinlikle görülmesi, gezilmesi gereken bir bölge. Doha Koyu’nun etrafında gökdelenler ve yürüyüş yollarıyla çarpıcı bir manzaraya sahip olan Al Corniche’de hareketlilik akşam saatleri yaklaştıkça artıyor.

Al Corniche Bölgesi’nde tespit edilen Rumeila Parkı, gerektiğince geniş bir soluklanma merkezi. İçerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, Açıkhava tiyatrosu, sanat galerisi, kafeterya ve dükkanların olduğu park kentin atmosferini en iyi anlayabileceğiniz noktalardan.

Corniche ve etrafındaki heykeller fotoğraf tutkunlarının vazgeçemediği sembollerden. 2006 senesinde düzenlenen 15.Asya Oyunları’nın maskotu olan sporcu ceylan Orry’nin renkli heykeli ilgi çekiyor. Yine bölgenin güney ucunda tespit edilen istiridye ve inci heykeli kentin tarihine mesaj veriyor. Dünyanın en çok inci çıkartılan kentlerinden olan Doha’nın ticareti ve yaşamına damgasını vuran inci heykelle ölümsüzleştirilmiş. Japonya’nın kültür incisi üretimine geçmesiyle beraber Doha bu alanda geri plana düşmüş.

İslam Sanatları Müzesi’nin yanı başında yer alan Su Çömlekleri Anıtı, fıskiyeleriyle sıcak yaz günlerinde ziyaretçilerin bir nebze de olsa serinlemesine yardımcı oluyor.

Doha Limanı’nda tespit edilen İslam Sanatları Müzesi’nde Ota Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika’da boy göstermiş Müslüman topluluklara ait sanat eserleri görülebiliyor. Aga Khan mükafatına layık görülen Katar Ulusal Müzesi de Doha’nın sembol müzelerinden. Modern sanatlar müzesi Mathaf, Arap dünyası eserleri amacıyla doğru adres.

İstanbul Doha Uçak Bileti Fiyatları

Katar Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Doha'ya direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel İstanbul Doha Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Doha Hava Durumu

DOHA HAVA DURUMU

Doha Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Doha uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz doha uçak bileti, istanbul doha uçak bileti, katar uçak bileti fiyatları, doha istanbul kaç saat, thy katar seferleri, katar uçakla kaç saat, katar hava yolları uçak biletleri, pegasus katar uçuşları,katar otel fiyatları, ankara doha uçak, en uygun doha uçak bileti, thy doha uçak, doha uçak bileti fiyatları


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
Ankara - Tahran Uçak Bileti

Ucuz Ankara Tahran Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Ankara Tahran Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
ankara tahran uçak bileti

Firmamız Traveland Turizm AŞ. Hem Mahan Air hemde Türk Havayolları resmi acentasıdır. Bilet satın almak ve rezervasyon yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tahran'a Ankara'dan THY ve Mahan Air tarafından düzenli olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Ankara Tahran ve Tahran Ankara uçak bileti almak için firmamıza ulaşınız.

Tahran Hakkında

Bilinirliği ülke sınırlarını aşan trafik ve hava kirliliği sorunuyla İran’ın başkenti Tahran, Orta Doğu’nun en esrarengiz şehirlerinden biri. 20 milyona yaklaşan kabalık nüfusu, 30-40 yaşındaki otomobilleri, lezzetli yemekleri, köklü tarihi geçmişi ve sempatik misafirperver insanlarıyla Tahran gezginler amacıyla harika bir rota.

Ülkenin orta kuzey tarafında tespit edilen Tahran, Elburz Dağları’nın eteğinde kurulu. Dört bir yanı tepelerle çevrili olan bir düzlükte tespit edilen şehir, hiçbir göl ya da akarsu varlığına sahip olmaması nedeniyle kuru ve havasız bir hayat sunuyor.

İran’ın ulaşım, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim ve eğitim merkezi olan Tahran, otoyol bağlantıları ve demir yolu ağlarıyla ülkeyi doğu batı aksında başka dünya ülkelerine bağlıyor.

Uygun Ankara Tahran Uçak Bileti

Ankara Tahran Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. İran Tahran şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

Ankara'dan Tahran'a Ulaşım

İran’ın başkenti Tahran’a İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Tahran uçak bileti alarak Orta Doğu’nun bu çarpıcı kentini ziyaret etmek mümkün. Karayolu ile Hakkari, Ağrı ve Van’dan da ülkeye gidilebiliyor. İran’ın Türk vatandaşlarından vize istememesi büyük bir avantaj.

Kendine has kültürünü muhafaza etmeyi başaran Tahran, seyahat etmeyi sevenler amacıyla keşifle dolu bir maceraya çağrı ediyor. Bu güzel kenti ziyaret etmek amacıyla uçak biletlerine göz atın.

Tahran'da Gezilecek Yerler

Orta Doğu’nun en köklü uygarlıklarından biri olan Pers Medeniyeti’nin izlerini taşıyan İran’ın insanlık tarihi ile yaşıt başkenti Tahran gezilecek yerleri ile birkaç günden çoğunu hak ediyor. Sarayları, müzeleri, meydanları, yemyeşil park ve bahçeleriyle kentte gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Şehri çevreleyen dağ ve tepeler, natural güzellikleri ile birer kaçış rotası oluşturuyor.

Kaçar Hanedanı Dönemi’nden şu vakita kadar ulaşan Gülistan Sarayı kentte ziyaret edilecek ilk yerler arasında. Geniş bir bahçe içerisinde, her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan bu saray, İran’ın en iyi müzelerinin de olduğu geniş bir kompleksi oluşturuyor. Kompleks içersinde yer alan müzeler Mermer Taht Verandah, Güneş'in Umudu, Negar Khane ayrı ayrı ziyaret ediliyor.

Azadi (Özgürlük) Meydanı, İran’ın dünyaya vermek istediği mesajı yansıtıyor. Meydanın göbeğinde tespit edilen Azadi Kulesi, aynı vakitte Tahran’ın sembolü. Pers İmparatorluğu’nun kuruluşunun 2,500. Yıldönümünü olan 1971 senesinde dikilen bu abide Tahran’ın girişinde ziyaretçileri karşılıyor. Kulenin üstünde Azadi Müzesi, kentin arkeolojik geçmişi ve sanat eserlerinin görülebileceği en iyi duraklardan.

Niavaran Saray Kompleksi, Tahran’ın kuzeyinde yer alıyor. Kaçar Hanedanı’nın Sahebqaraniyeh Sarayı’nın da olduğu kompleksin içersinde birkaç bina ve bir müze görülebiliyor.

Cam ve Seramik Müzesi, 7,000 metrekarelik geniş bir alanda kurulu. Farsça’nın yanısıra İngilizce metinlerle çok rahat bir şekilde gezilebilen müzenin koleksiyonu olağanüstü. İran Ulusal Müzesi, varlıklı arkeolojik eserleri ile İran coğrafyasının geçmişinde vakit yolculuğu gerçekleştirme amacıyla bire bir.

Şehirde ziyaret edilebilecek başka müzeler arasında Yahudi Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Halı Müzesi gibi yerler de listeye eklenmeli.

Sanata ilgisi olanların atlamaması gereken Tahran Çağdaş Sanatlar Müzesi, Avrupa kokulu eserleri ile ziyaretçilerini bambaşka bir yerlere götürebilir.

Park ve bahçeleri ile kentte yaşayanların hem buluşma hem de dinlence merkezi olan Tahran’da Lale Parkı, Şehir Parkı, Kavir Ulusal Parkı, Jamshidieh Parkı ve Niavaran Parkı görülmeye değer.

Ankara Tahran Uçak Bileti Fiyatları

İran Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Tahran'a direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Tahran Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tahran Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Ankara Tahran uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland Turizm Kampanyalı ve Promosyon Uçak Biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
tahran uçak bileti, ucuz tahran uçak bileti, tahran uçak seferleri, en uygun tahran uçak bileti, kampanyalı tahran uçak bileti, iran tahran uçak bileti, tahran uçak bileti fiyatları, istanbul tahran, türkiye tahran, ankara tahran uçak bileti


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
Meşhed Uçak Bileti

Ucuz Meşhed Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Meşhed Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Meşhed Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Meşhed Hakkında

İran'ın Razavi Horasan Eyaleti'nin idare merkezi ve ülkenin ikinci büyük şehri olan Meşhed, ülkenin ve başşehri olan Tahran'ın doğusunda yer alıyor. Tarihi İpek Yolu üstünde ve kadim bir vaha şehri olan Meşhed Şii dünyası amacıyla mübarek bir ziyaret yeri.

823’te kurulan şehre, İmam Rıza'ya atfen “şehadet yeri” manasına gelen “Meşhed” adı verilmiş. Şii imamların sekizincisi olan İmam Rıza’nın türbesinin burada olması sebebiyle İran’ın en mübarek şehri olan Meşhet, İranlı Şiilerin hacı olmak akın ettiği bir şehir. Günümüzde ise ülkenin Tahran’dan sonra ikinci büyük şehri konumunda.

Uygun Meşhed Uçak Bileti

Meşhed Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Meşhed şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Meşhed'e Ulaşım

Meşhed Uluslararası Havalimanı ya da Şehit Haşimi Nejad Havalimanı, Tahran'daki Mehrabad Havalimanı ve Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'ndan sonra ülkenin üçüncü ve en yoğun havalimanı. 30 tanesi iç hat olmak üzere toplam 57 noktaya uçuş yapılıyor. Türkiye-İran arası uçuş amacıyla Türk Hava Yolları, Atlas Jet ve Pegasus Havayolları ile İran Air’in de İran uçuşları mevcut.

Meşhed'de Gezilecek Yerler

Ülkenin kuzeydoğu köşesinde, Horasan olarak adlandırılan dağlık bölgedeki bir alana kurulu olan Meşhed, İran’ın geneline göre gerektiğince turistik bir şehir.

Meşhed’de tüm yolların bağlandığı İmam Rıza Türbesi, 12 imamın sekizincisi olan İmam Rıza’nın zehirlenerek öldürüldüğü ve defnedildiği yer. Aynı vakitte şehrin gelişimini de büyük ölçüde belirleyen görkemli altın kubbesi parıldayan türbenin, altın parmaklıklarla çevrilmiş mezar alanında, ziyaretçiler ikişer sıra durumunda dönerek dua ediyorlar.

Türbenin yanına tarihi ve sanatsal değer taşıyan pek çok mübarek yapı yer alıyor. İran haricinde, Yemen, Irak, Hindistan ve Pakistan’dan gelen Şii’ler de türbenin sürekli ziyaretçileri arasında. Her sene 12 milyon ziyaretçi ağırlayan Meşhed’de türbe girişinde hassas bir aramadan atlattıktan sonra içeri girebiliyorsunuz. İçeri fotoğraf makinesi, cep telefonu ve rastgele bir çantanın sokulması muhakkak yasak. Üzerinizde tespit edilen kamera ve telefonları girişlerde tespit edilen kilitli dolaplarda emanete bırakabilirsiniz.

İmam Rıza Türbesi ortamında yer alan üç müzenin en büyüğü olan Merkez Müze üç katlı. Giriş katında bir yüzü altın, başka yüzü ise gümüş kaplama olan bir kapısı ve onun derhal yanısıra da binlerce ufak inci ile işlenmiş 18. yüzsenedan kalma bir seccade bulunuyor. Birinci katta İran’ın büyük minyatür sanatçılarından olan Mahmud Farsciyan’ın mühim eserlerinin orijinallerini görmek mümkün. En gözde parçası “Yedi Sevgili Şehrin Halısı” olan Halı Müzesi ise türbede tespit edilen ikinci müze. Halının yapımında 10 bin bireyin çalıştığı ve 14 sene içersinde toplam 30 milyon kadar düğüm atılarak tamamlandığı söyleniyor. İçerisinde 100’den çok el yazması Kuran-ı Kerim tespit edilen Kuran Müzesi de türbenin üçüncü müzesi.

Goharshad Cami, türbenin güneyinde yer alan ve Timur döneminden kalma bir yapı. Alanın güney doğu köşesinde ise müze ve kütüphane, Şeyh Bahai’nin Mezarı’nın da olduğu bir seksiyon bulunuyor. Batı tarafında ise Parizad ve Balasar Medreseleri var. Tahran yolu üstünde Meşhed’in biraz dışına çıkabilirseniz Hacı Murat Mezarını ziyaret edebilir, kuzeyinde Hacı Rabi Mezarını ve kaligrafi ustası Reza Abbasi doğrulusunda işlenmiş yazıtları görebilirsiniz.

İran-Irak savaşında ölen binlerce şehidin mezarının da yer aldığı, aynı vakitte Şiilerin 1. İmamı olan Hacı Rabi’nin Kabrinin de olduğu bölge Meşhed’in 4 km kuzeyinde yer alıyor. Şah Abbas doğrulusunda yaptırılan bu 8 köşeli türbe çoğu kez yıkıma uğrasa da onarılarak ziyarete açılmış. Nadir Şah’ın Mezarı ve Müzesi aynı vakitte geniş park alanlarıyla çevrili rahatlatıcı ve güzel kültürel gezi adresleri.

Nişabur tarafında 24 km ilerlediğinizde ise, İran ve dünya edebiyatının en mühim ismi olan ve Şahname’nin yazarı Firdevsi’nin Mezarını göreceksiniz. Kentin gezilecek yerleri olan Torghabeh, Torogh, Akhlomod, Zoshk ve Shandiz gibi yazlık yerler de tekrar şehrin biraz dışında yer alıyor.

Meşhed'de Ne Yenir?

Oldukça lezzetli olan İran mutfağında çoğunluklu tüketilen malzemeler et, ekmek ve meşrubat olarak da çaydan oluşuyor. Şehrin en çok tüketilen ve özel yemeği olan Chello ve Bakhtiari adı verdiği kebap çeşitleri. Meşhed yöresinin kara çayı yoğun kıvamı ve tadıyla muhakkak denenmesi gerekenlerden.

Meşhed’den alınabilecek yöresel hediyelikler arasında, Horasan zanaat ürünleri, el işleri, kürk mantolar, takılar, kokular, safran ve dinsel anı eşyaları bulunuyor. Bazaar-e Reza, Shargh-Zist Ticaret Merkezi, Sara-ye alış veriş yapabileceğiniz başlıca mekânlar arasında.

Meşhed Uçak Bileti Fiyatları

İran Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Meşhed'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Meşhed Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meşhed Hava Durumu

MEŞHED HAVA DURUMU

Meşhed Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz Meşhed uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
istanbul meşhed uçak bileti, meşhed uçak bileti fiyatları, en uygun meşhed uçak bileti, meşhed uçak seferleri, en uygun meşhed uçak bileti, meşhed kampanyalı biletler, mahan air


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Çimkent Uçak Bileti

Ucuz Çimkent Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla Çimkent Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Çimkent (Shimkent, Shymkent) Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Çimkent Hakkında

Kazakistan'ın Güney Kazakistan Eyaleti'nin merkezi ve Almatı ve Astana'dan sonra en büyük 3. Kenti olan Çimkent, ülkenin mühim metropoller inden biri. Türkistan-Sibirya trenyolu kavşağında tespit edilen kent, 11. Yüzyıla uzanan varlıklı tarihe ve antik mimariye sahip olup yeşil caddeleri, kalabalık piyasaları ve canlı gece hayatı ile ülkenin ilerlemiş büyük endüstri ve kültür merkezlerinden biri.

Uygun İstanbul Çimkent Uçak Bileti

İstanbul Çimkent Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Kazakistan Çimkent şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Çimkent'e Ulaşım

Air Astana ile Azerbaijan Airlines’ın İstanbul-Çimkent arasında aktarmalı uçuş seferleri bulunuyor. Çimkent Uluslararası Havaalanı’ndan şehre ulaşım taksi ile mümkün.

Çimkent Tarihi

Yapılan kazı çalışmalarında Kazakistan’ın en eski yerleşim yeri olarak MÖ. 7 yüzyıla tarihlenen kalıntıların olduğu Çimkent, 12. yüzyılda İpek Yolu üstündeki Sayram şehrinin 10 km doğusunda kurulmuş. Önceleri Hokand Hanlığı'na bağlı bir bölge iken 1810'da Buhara Hanlığı'na, 1864'te de Rus İmparatorluğu'na bağlı bir il olmuş. 1914'te Chernyaev olarak adlandırılan şehrin Cengiz Han, Timur, Dzungar fatihleri, Kokand ve Buhara hanlıkları ile Rus İmparatorluğu akınlarını sahibi olan tarihsel süreci 1924’te Çimkent ismini almasıyla noktalanmış. İki sözcükten türeyen şehrin adı, yerde yeşeren ot anlamındaki “Çim” sözcüğü ile kent merkezi manasına gelen “kent” kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. Kazakça ve Özbekçe'deki şive değişikliği nedeniyle Çimkent ve Şimkent olarak da adlandırılıyor.

Çimkent'de Gezilecek Yerler

Coğrafi olarak Güney Kazakistan’da Sayram Nehri vadisinde kurulmuş olan iklimi ülkeye göre daha yumUşak ve Kazakistan’ın en sıcak bölgelerinden biri olarak da biliniyor. Çimkent Kazakistan’ın en eski kentlerinden biri olarak şehrin tarihi ipek yolu üstünde ufak karavanların konaklaması hedefiyle kurulduğu biliniyor. Günümüzde de tren istasyonları ve karayolu trafiğinde de bu geçiş yolu özelliğini koruyan kent, Timurlenk saatinde Çimkent en mühim ticaret merkezlerinden biri sayılıyormuş. Sovyet devresinde 1930’lara kadar çinko, karakul koyunu, at, tekstil ve eczacılık alanlarında bölgenin en mühim şehri halinde iken bugünümüzde halen, çimento, kimya endüstri, besin ve imalat endüstrinde Kazakistan’ın önde gelen kentleri arasında bulunuyor.

Tarihi Türkistan ve Otrar bölgesini dolaşmak hedefiyle gidecekler amacıyla de Çimkent merkez olma niteliğiyle kalınacak en mühim yerlerden biri. Otrar, Sayram ve Türkistan antik kentlerini keşfedebilir, tarihi müze ve tiyatrolara gidebilir, parklar ve camileri ziyaret edebilir, at yarışlarına gidebilir ya da gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kültürel varlıklıliğe de sahip olan Çimkent, Zafer Parkı, Merkez Park, Afgan Savaş Anıtı ve Farabi Türbesi gezilmesi lüzum yerlerden. Abay Parkı ile bir etnografya parkı olan Ken-Baba, bilhassa çocukların gözdesi. 2001’de açılan ve Sovyet devresi baskılarını ve Kazakistan’ın bu süreçte belleklerden silinen kültürel unsurlarını sahibi olan Siyasi Baskı ve Sürgün Kurbanları Müzesi ise kesinlikle ziyaret edilmeli. Özbek mimari bilhassarini taşıyan Çimkent Camii, dörtgen yapılı üstünde altın gibi parlayan, geometrik desenli iri kubbesi ile şehrin en mühim yapılarından.

Çimkent, bir turizm şehri olarak çok öne çıkmasa da capcanlı bir hayat döngüsü var. Çimkent, aynı vakitte ünlü Aksu Doğal Rezerv Alanı amacıyla de hareket noktası. 1926 senesinde oluşturulan Aksu Rezervi, Orta Asya’nın koruma altındaki ilk natural alanı. Tien Şan Dağları’nın 3 bin metreye artan batı kollarında tespit edilen rezervde 500 kadar canlı türü ve aşağı yukarı 1.700 bitki çeşidi bulunuyor. Dağ keçisi, gelincik, yaban domuzu, akbaba, ceylan, şahin, kartal gibi canlıların natural hayat alanlarında gözlemlenebildiği alanda keşif amacıyla en ideal vasıta ise kuşkusuz Kazak atları.

Modern hayatın gürültüsünden uzakta, hayranlık içersinde güneşin batışını izlerken çok yakınınızda bir yerlerde bir kar leoparı, kızıl ayı ya da bir vaşak dolaşıyor olabilir. Kendinizi uçsuz bucaksız bir dünyada hissettiğiniz natural parkta, gözleriniz yeşilin keyfini çıkarıyor.

Çimkent’e kadar gitmişken şehrin yakınlarında yer alan Sayram’ı da görmeden dönmeyin. Sayram Dağları’nın yamacında tespit edilen Sayram, bu dağdan doğan ve aynı adı taşıyan Sayram Nehri’nin kıyısında kurulmuş. Sayram aynı vakitte, ilk Türk mutasavvıfı Ahmet Yesevi’nin de doğum yeri. Kazakistan’ın ilk camii de tekrar Sayram’da yapılmış.

Çimkent'de Ne Yenir?

Çok detaylı varlıklı bir sofra olan Kazak mutfağı, etli yiyeceklerle, un ve at sütünden oluşturulan yemekleriyle öne çıkıyor. Koyun, sığır, at, deve ve detaylı av hayvanlarının yer aldığı sofralarda, At kurutulmuş at eti olan kazkarta, sucuk, tekrar kurutulmuş koyun ve sığır etinden oluşturulan sur-et, at sütü kımız, milli bir meşrubat olan subat ve ırımcık, hamurdan yağda kızartılarak oluşturulan bavursak en çok tüketilen yiyecekler arasında. Kentte yöresel Kazak yemeklerini bulabileceğiniz pek çok restoran bulunmakla birlikte, ilaveten piyasa bölgelerinde ve sokaklara taşan dükkânlarda, dolgun pideler, fiyonklu ambalajlı bayram şekerleri ise ilgi çekiyor.

İstanbul Çimkent Uçak Bileti Fiyatları

Kazakistan Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Çimkent'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Çimkent Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çimkent Hava Durumu

ÇIMKENT HAVA DURUMU

Çimkent Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Çimkent (Shimkent) uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
çimkent uçak bileti,kazakistan hava yolları bilet fiyatları, atlasjet çimkent, istanbul çimkent ucuz uçak bileti, pegasus kazakistan ucak bileti, antalya çimkent uçak bileti, istanbul kazakistan uçak kaç saat, kazakistan otobüs bileti, kazakistan uçak bileti atlasjet, en uygun çimkent uçak bileti, istanbul çimkent uçak bileti, shimkent uçak bileti, türk hava yolları, air astana


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Kabil Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Kabil Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Kabil Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
İstanbul Kabil Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Kabil Hakkında

Afganistan'ın başşehri ve en büyük şehri olan Kâbil aynı vakitte ülkenin Kabil Vilayeti'nin de idare merkezi. Ülkenin doğusunda yer alan şehir kırsaldakilerle beraber 3,9 milyona yaklaşan nüfusuyla yalnızca ülkenin değil Merkezi Asya'nın da mühim merkezleri arasında. Kabil, 3,500 senelik tarihiyle, Güney ve Orta Asya ticaret yolları üzerindeki stratejik konumu amacıyla pek çok devletin harp kısmı olmuş sıksık el değiştiren bir şehir.

Kentin MÖ 1500 senelerinde kurulduğu biliniyor. 6. ve 7. asırlarda Orta Asya'nın en mühim şehri durumuna gelmiş. 13. asırda Moğol kükümdarı Cengiz Han şehri ele geçirmiş. 1504'te ise Hint-Türk İmparatorluğu'nun kurucusu Babür, Kâbil'i alarak devletine başşehir yapıyor. Kent, 1738'de İran hükümdarı Nadir Şah doğrulusunda alınıncaya kadar Hint-Türk İmparatorluğu'nun egemenliğinde kalmış. 1747'de Ahmed Şah Abdali bölümde ilk bağımsız Afgan devletini kuruyor. Kabil 19. asırda iki kez İngilizler'in eline geçmiş. 1978 senesindeki Rus ve 2001 senesindeki ABD işgali ise yakın tarihte yaşanan gelişmelerden.

Uygun İstanbul Kabil Uçak Bileti

İstanbul Kabil Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Kabil şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Kâbil’e Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın Kabil Uluslararası Havakısmı’na direkt uçuşları bulunuyor. Yolculuk aşağı yukarı 6 saat sürüyor. Bunun amacıyla Kabil uçak bileti seçeneklerine göz atmanız gerekiyor.

Kâbil'de Gezilecek Yerler

Kâbil’de gezilecek yerlerin başında Babür İmparatorluğunun kurucusu Babür Şah’ın Mezarı geliyor. Kabil Nehri kıyısında yer alan bu alan yeşil olmasıyla ilgi çekiyor. Hem de mezarın çevresinde tarihi Babil Bahçeleri yer alıyor. Bahçelerin planlaması Babil’e aitmiş ve Babürname’de de yer vermiş. Babil’in talebi bu bahçelere gömülmekmiş.

Bir diğer ilgi çekici nokta Darul Aman Sarayı. Şehir merkezine 16 km mesafede tespit edilen saray şu an harabe durumunda. 1920'lerin ilk haftalarında Kral Emanullah Han doğrulusunda Afganistan'ı çağdaşleştirmek amacıyla yaptırılmış. Gelecekte meclisin buraya taşınması planlanmış fakat ülkede çıkan İslamcı ayaklanmalar neticesinde Emanullah reformlarına devam edememiş. Tarih süresince çoğu saldırıya maruz kalan saray en son Taliban saldırılarında büyük oranda hasar görmüş. Neoklasik mimariyle Avrupai tarzda inşa edilen Darul Aman Sarayı görülmeye değer.

Kabil Müzesi ya da Afgan Ulusal Müzesi diye adlandırılan arkeoloji müzesi şehir merkezinin 9 km güneybatısında yer alıyor. Müze, Afgan emiri Emanullah Han'in iktidari döneminde 1922'de kurulmuş. Ülkenin dört bir yanından eserlerin getirilmesiyle Orta Asya’nın en mühim müzelerinden biri durumuna gelmiş.

Ulu Camii olarak da tanınan Abdülrahman Camii, Afganistan’ın en büyük camilerinden biri. 10,000 kişilik kapasiteye sahip caminin 14 kubbesi ile 2 minaresi var. İçerisinde medrese tespit edilen camii, 150,000 koleksiyonluk bir de kütüphaneye sahip.

Görmeniz gereken bir diğer camii, Kabil’in ikinci büyük camisi olan Id Gah Camii. Bej rengindeki bu camii Babür doğrulusunda yaptırılmış. Id Gah Meydanı olarak da tanınan avlusu büyük bir kalabalığı ağırlayabilecek kapasitede.

Kabil Hayvanat Bahçesi de gezinize eklenmesi gereken yerlerden. Kabil Nehri kıyısında 1967 senesinde açılan hayvanat bahçesi 100’den çok hayvana ev sahipliği yapıyor.

Bala Hisar, yapımı tahmini MS 5. asır seviyesine dayanan bir kale. Kuh-e-Sherdarwaza Dağı gerisinde çağdaş şehir merkezinin güneyinde yer alır. Surları çok yüksek ve kalın olan hisar, Kuh-e-Sherdarwaza Dağından başlayarak nehre kadar uzanır.

Kabil’de görülmesi gereken bir diğer yer Qargha Gölü. Baraj gölü olan bu göl şehir merkezinin 15 km uzağında yer alıyor. 1933 senesinde koruma kısmı ilan edilen gölün çevresinde pek çok eğlence ve dinlence bölgeleri yer alıyor.

Kabil Uçak Bileti Fiyatları

Afganistan Hava Yolları ve Türk Havayolları İstanbul'dan Kabil'e direkt ve aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Bilet Fiyatları sezona göre değişeceğinden firmamızı arayarak güncel Kabil Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kabil Hava Durumu

KABIL HAVA DURUMU

Kabil Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Kabil uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
kabil uçak bileti, istanbul afganistan uçak bileti fiyatları, ankara afganistan uçak bileti, thy kabil istanbul seferleri, istanbul afganistan uçakla kaç saat, thy afganistan seferleri, istanbul kabil uçakla kaç saat, mezarı şerif uçak bileti, afganistan ariana uçak bileti, en uygun kabil uçak bileti


--TRAVELAND TURIZM--
0850 304 03 58
çağrı merkezimiz ile iletişime geçmek için numaraya tıklayın
İstanbul - Almatı Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Almatı Uçak Bileti

Fiyat ve bilgi için 0850 304 03 58 numaralı telefonumuzdan satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayın Müşterilerimiz sadece bir telefonla en uygun ve ucuz fiyatlarla İstanbul Almatı Uçak Biletini satın alabilirsiniz. Firmamızdan telefonla yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde %10 ile %20 arasında indirimden yararlanırsınız. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız.
Yukarıda bulunan telefon numaramızdan firmamıza ulaşabilir anında en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla rezervasyon yaptırabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.. Traveland.com.tr sizler için Galileo, Amedus ve Troya gibi programları kullanarak 400'e yakın havayolu firması arasında direkt ve aktarmalı uçuşları kontrol ederek en uygun bileti sizlere sunar. Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon yapmak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın kalite ve uygun fiyatın ayrıcalığını yaşayın.
Almatı Uçak Bileti

En uygun ve ucuz uçak biletini almak için çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinden %20'ye kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz üzerinden yapacağınız biletlemelerde online biletleme ücreti ödemezsiniz. Bu ücret size indirim olarak yansır ve biletinizi daha uygun fiyatla alabilirsiniz.
Sayın müşterilerimiz çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız biletleme işlemlerinde %20'ye kadar indirimden yararlanabilirsiniz.

Almatı Hakkında

Kazakistan’ın 2 milyonu aşan nüfusuyla en büyük kenti olan Almatı (eski adıyla Almaata), aynı vakitte ülkenin Astana’dan önceki başkenti unvanını taşıyor. Ülkenin güneydoğusunda, 1854 senesinde Rusların sınır kalesi olarak kurduğu bir merkez olan şehir, Orta Asya’nın en ilerlemiş kenti olarak biliniyor.

Alışveriş merkezleri, kafe, bar ve restoranları, kumarhaneleri, otelleri ile bölgenin kaçış merkezi olan Almatı’nın eski ismi Alma Ata. Alatau Dağları Platosu’nda tespit edilen kentte ana dil Rusça ve Kazakça.

Uygun İstanbul Almatı Uçak Bileti

İstanbul Almatı Uçak Bileti için tüm hava Yollarını karşılaştır en uygun, ucuz ve kampanyalı fiyatlarla direkt, aktarmalı uçak biletini satın al. Almatı şehrine uçuş gerçekleştiren havayolları arasından promosyon uçak biletini bul kredi kartına taksit imkanı ile ücretsiz rezervasyon yaptır.

İstanbul'dan Almaata’ya Ulaşım

Kazakistan’ın en ilerlemiş kenti olan Almaata’ya İstanbul ve Antalya’dan direkt uçak seferi bulunuyor. Bir uçak bileti alarak bu güzel kenti ziyaret etmek mümkün. Hem de İran, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden aktarmalı uçuş seçenekleri de bulunuyor.

Orta Asya’nın en dinamik ve eğlenceli kenti Almatı, keşfetmeyi sevenler amacıyla enteresan ve eğlenceli bir rota. Uçak bileti alarak ilk aşamasını atabileceğiniz bu yolculuk amacıyla çok beklemeye lüzum yok!

Almaata'da Gezilecek Yerler

Kazakistan’ın finans, ekonomi, kültür ve iş merkezi olan şehir, ülkenin 1991 senesinde Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığına kavuşmasından bu yana Batı ile sıkı ekonomik ilişkileri ile değişime uğramış. Astana’nın başkent olmasına rağmen, Almaata ülkenin defacto (resmi olmayan) başkenti olarak kabul ediliyor.

Zailiysky Alatua Dağları’nın arasındaki geniş düzlüklerde uzanan şehir, Tien Shan Dağları eteklerinde kurulu. Açık, sissiz ve bulutsuz havalarda dağlar kentin her bölgesinden görülebiliyor. Elmalarıyla ünlü kentte organik tarım gerçekleştiriliyor.

Almaata’ya gelenlerin ilk uğradığı yerler arasında tespit edilen Zenkov Katedrali, Panfilov Caddesi’nde. 1904 senesinde inşa edilen bu katedral, iç dekorasyonu, duvar süslemeleri ve çarpıcı mimari yapısıyla dünyadaki en iyi 8 ahşap yapıdan biri olarak kabul ediliyor.

Şehrin 15 km uzaklığında tespit edilen Medeo Vadisi, fotoğraf ve tabiat severlerin etkileneceği özellikte. Dünyanın en büyük buz pateni pisti, ve enteresan mimarisiyle fark yaratan su hendeği bu vadiye hayat katıyor.

Bölgenin en ünlü hamam ve termal tesislerine sahip olan kentte, Panfilov Parkı çevresindeki Arasan Hamamları, yerli ve yabancı çoğu şahsa kapılarını açıyor. Hamam yapısında Rus, Türk ve Fin hamamları bulunuyor.

Cumhuriyet Meydanı, Gorky (Merkez) Parkı ve Guardsmen Meydanı, kentteki en mühim buluşma noktalarından. Bu yeşil alanlar bilhassa güzel havalarda insanların buluştuğu, vakit geçirdiği mekana dönüşüyor.

Kazakistan tarihine şahitlik edilen Başkanlık Sarayı’nın yakınında tespit edilen Devlet Müzesi, varlıklı bir koleksiyona sahip. Arkeolojik kazılarda meydana çıkarılan eserler, etnografik objeler, kültürel hayatı simgeleyen eşyalar müzede görülebiliyor. Panfilov Parkı’nda tespit edilen Ulusal Müzik Enstrümanları Müzesi, dünyanın değişik yerlerinden getirilen enstrümanların sergilendiği bir yer. Günün belli vakit dilimlerinde dinletilerin de yapıldığı müzede kulağınızın pasını silebilirsiniz.

Kazakistan’ın kültür başkenti olan Almaata’da çok sayıda tiyatro, opera, bale temsilleri gerçekleşiyor. Kazakistan Devlet Operası’nın merkezi de bu şehir.

Chimbulak Kayak Merkezi, bölgenin marka noktalarından. Hem de Charyn Kanyonu da görülmeye değer natural güzelliklerden.

Almatı Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul'dan Amatı'ya düzenli olarak Air Astana, Atlas Global ve Türk Havayolları tarafından düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Fiyatlar anlık olarak değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat ve kampanyalarımız hakkında bilgi ve fiyat için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Almatı Hava Durumu

ALMATI HAVA DURUMU

Almatı Haritası


Bilgilendirme Mesajı
En uygun ve ucuz İstanbul Almatı uçak bileti için 0850 304 03 58 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşınız. Traveland.com.tr Kampanyalı ve promosyon uçak biletlerini sizler için araştırır en uygun ve hesaplı bileti sizlere sunar. Telefonla uçak bileti satın almak için çağrı merkezimizi ücretsiz arayabilir müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
ucuz almatı uçak bileti, almatı havalimanı, almatı uçak seferleri, almatı uçak bilet fiyatları, kazakistan ucuz uçak bileti, almatı istanbul uçak bileti pegasus, pegasus istanbul almaata, antalya almaty ucuz uçak bileti, almatı uçak bileti pegasus, almatı istanbul kaç saat, pegasus kazakistan ucak bileti, antalya almaty charter, almaty uçak, almata uçak bileti, almaata, almatı uçak bileti fiyatları, almatı uçak seferleri